Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bałtyk Tower będzie miał 16 pięter. Będzie w nim kino i restauracja z widokiem na Poznań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bałtyk Tower będzie miał 16 pięter. Będzie w nim kino i restauracja z widokiem na Poznań
08-04-2013 01:04   Janusz Ludwiczak
Inwestor, firma Garvest udostępnił nowe wizualizacje Bałtyk Tower. Biurowiec powstanie na przełomie 2015 i 2016 roku przy ul. Roosevelta 22, czyli pod tym samym adresem co już nieistniejące kultowe Kino Bałtyk. W budynku, który będzie miał 16 pięter powstanie m.in. kino, restauracja i taras widokowy.

Bałtyk Tower ma stanąć przy zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej, w sąsiedztwie Ronda Kaponiera, obok Hotelu Sheraton i naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich. Budynek ma mieć 16 pięter (a nie jak pierwotnie zakładano 18), 3 kondygnacje podziemne, w których zlokalizowanie zostanie parking podziemny.

W obiekcie powstaną biura, powierzchnie handlowo-usługowe, a także restauracja z tarasem widokowym i hotel na ostatnim piętrze. Na parterze i pierwszym piętrze przewidziano sklepy, restauracje i kawiarnie.

Inwestor, firma Garvest otrzymał już od Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania warunki zabudowy i będzie starał się o pozwolenie na budowę.

Projekt i wizualizacje Bałtyk Tower przygotowała holenderska pracownia architektoniczna MVRDV. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie 2015 i 2016 roku.


Komentarze (1)

08-04-2013 12:40:16
darek
Nie bedzie sie starac o PnB,tylko juz je maja.Taki był warunek, upublicznienia nowego projektu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: