Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie i nauczyciele "Dwójki" już po raz piętnasty zorganizowali Koncert Charytatywny {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie i nauczyciele "Dwójki" już po raz piętnasty zorganizowali Koncert Charytatywny {WIDEO}
22-03-2013 01:07   Janusz Ludwiczak
Już po raz piętnasty w II LO odbył się Koncert Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla najbardziej potrzebujących. Wykonawcami byli uczniowie, a także nauczyciele "Dwójki". W przerwie koncertu odbyły się licytacje, podczas których można było stać się posiadaczem m.in. repliki piłki Euro 2012 z podpisem Christiano Ronaldo i innych piłkarzy reprezentacji Portugalii. Jednym z gości honorowych środowego koncertu była Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

Tradycją stały się już koncerty charytatywne w II LO, z których dochód przeznaczany był na pomoc najbardziej potrzebującym, m.in. na rzecz Oddziału Przeszczepu Szpiku Kostnego u Dzieci, Stowarzyszenia Osób z Autyzmem, Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, Hospicjum Palium, Fundacji "Mam Marzenie" i Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku".

To już tradycja. Koncerty organizujemy, by pomóc najbardziej potrzebującym. Pomagaliśmy już Hospicjum Palium, dzieciom z przeszczepem szpiku kostnego, czy podopiecznym Fundacji Mam Marzenie. Tym razem koncert charytatywny organizujemy dla absolwentki II LO, która jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Pragnęliśmy wesprzeć naszą absolwentkę, która straciła w nieszczęśliwym wypadku męża i opiekuje się samotnie dziećmi - powiedziała Irena Rohnka, opiekun Samorządu Uczniowskiego II LO.

Uczniowie, a także nauczyciele "Dwójki" przygotowali spektakl "American Dream", w trakcie którego można było usłyszeć utwory "Hymn to the sea", "Hotel California", "My girl", "Simply the best" czy "Rolling in the deep". Młodzież nie tylko zaśpiewała, ale tańczyła.

W trakcie koncertu odbyła się również licytacja. Podczas niej można było wylicytować album "Wielkopolska mniej znana" przekazany przez Wojewodę Wielkopolskiego Piotra Florka, t-shirt od Prezydenta Ryszarda Grobelnego, który otrzymał od Polaków mieszkających w Irlandii czy również obrazy, grafiki i świecznik wykonany przez uczniów i absolwentów II LO. Jednym z przedmiotów był również jubileuszowy medal kolekcjonerski z okazji 10-lecia wprowadzenia waluty Euro, bity ze srebra z pozłacanymi godłami 12 państw, które jako pierwsze przystąpiły do strefy €.

Największym zainteresowaniem cieszyła się licytacja repliki piłki na Euro 2012 z autografem Cristiano Ronaldo i innych piłkarzy reprezentacji Portugalii. Cena wywoławcza wynosiła 100 złotych, ostatecznie wylicytowano ją za 2013 zł.

W sumie w trakcie XV Koncertu Charytatywnego udało się zebrać 9 810 zł, z czego 5 633 zł z samych licytacji.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: