Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Polecę, by ten absurd zlikwidować" - prezydent Grobelny o sygnalizacji świetlnej przy MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Polecę, by ten absurd zlikwidować" - prezydent Grobelny o sygnalizacji świetlnej przy MTP
14-03-2013 15:57   Janusz Ludwiczak
Na ul. Roosevelta, naprzeciwko Mostu Dworcowego znajduje się przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, które miało służyć jako droga wjazdowa na MTP. Okazuje się, że nigdy tędy nie jechał żaden samochód, a mimo to wciąż działa tam sygnalizacja świetlna.

W zeszłym tygodniu dr Michał Beim, ekspert ds. komunikacji z Instytutu Sobieskiego przechodził ul. Roosevelta.

Pilnowano najabsurdalniejszych świateł w mieście know-how: na nieczynnym wjeździe na targi od strony Roosevelta. Ten wjazd chyba nigdy nie był czynny, tak wskazuje umeblowanie hali. Światła dziarsko działają, mandaty się sypią. Wysokie krawężniki (nielegalna wysokość) nikomu nie przeszkadzają - mówi dr Michał Beim, ekspert ds. komunikacji z Instytutu Sobieskiego.

Nasz patrol stał w tym miejscu i upominał pieszych oraz wystawiał mandaty. Z raportu wynika, że ukarani zostali tylko piesi przechodzący przez przejście dla pieszych na ulicy Roosevelta. Za przechodzenie przez wjazd techniczny nikogo nie ukaraliśmy. Dlatego wyślę do Zarządu Dróg Miejskich wniosek o likwidację tej sygnalizacji - powiedział dla TVN24 mł. asp. Józef Klimczewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Nietypowym przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną postanowił zająć się również sam prezydent Ryszard Grobelny.

Znalazłem w internecie ciekawą informację o bodaj najbardziej absurdalnym przejściu dla pieszych w Poznaniu. Rzeczywiście absurdalność tego miejsca przeraża... Polecę, by ten absurd zlikwidować - napisał na swoim profilu na Facebooku Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.


Komentarze (3)

12-06-2013 06:24:27
babraczka
Za totalny absurd, uważam organizację ruchu kołowego. Słuszne z założenia zakazy lewoskrętów, zostały radośnie wprowadzone w okresie, gdy Poznań z uwagi na remonty drogowe jest sparaliżowane. Czy "mędrcom" z Inżynierii Ruchu nie przyszło na myśl, że paranoicznym jest wprowadzać w tym czasie kolejne ograniczenia ? Finał jest taki, że zamiast skręcić w lewo z szerokich ulic, wymusza się pierw skręt w prawo, w małe uliczki, zawężone z reguły przez parkujące pojazdy. Finał jest taki, że zgromadzone w ciasnocie auta, totalnie blokują dojazdy do dalszych ulic. Powyższe wskazuje ewidentnie na to, że nie wie prawica, co czyni lewica. Urzędnicy pracujący w tej samej instytucji nie koordynują swych poczynań, czego efektem jest totalny zator zwłaszcza, że wyjazdy z wąskich uliczek są podporządkowane i również posiadają krótszy cykl świateł zielonych. Zapraszam na ulice Dmowskiego w godz.15-16.przy Hetmańskiej Korek sięga rynku Łazarskiego z jednej i Krauthofera z drugiej strony. Przyczyna - jakiś "mędrzec" doszedł do wniosku, że na tym skrzyżowaniu można ustawić cykl oczekiwania na 3 minuty na okres 15 sekund. Wynik - kolejka rośnie do monstrualnych rozmiarów. A Hetmańską, samochody jadą regulowane światłem przy Głogowskiej. Tam są czerwone, ale przy Hetmańskiej, cały czas zielone. Tak więc mimo, że nic nie jedzie - Dmowskiego stoi. I jeszcze jeden przykład debilnego pomysłu. Dlaczego na Głogowskiej są podwójne światła na przystankach tramwajowych? Nie ma na nich pasażerów, a czerwone dwa razy zatrzymuje samochody. Dlaczego pasażęr nie może uruchomić zielonego przyciskiem? Sznur aut bezsensownie czeka przed pustymi przystankami !
06-04-2013 19:01:21
yaro88
bardzo fajnie ze prezydent z internetu sie dowiaduje co sie dzieje w jego miescie, bo mialem wrazenie ze nie ma zadnego pojecia o sprawach miasta i jego zwyklych mieszkańców.
14-03-2013 23:00:27
Poznaniak
No tak jak ktoś się po mieście nie porusza to nie wie o poznańskich absurdach tylko siedzi w cieplutkim pokoiku i gówno z miastem robi oprócz podwyżek, i to wielu osób dotyczy np. zarząd ztm który cały czas uważa, że w poznaniu jes super komunikacja autobusy się sie spóźniają i wgl. Bo jak ktoś z wższysz sfer po poznaniu nie chodzi to już gówno wie co się dzieje. I potem jest taki Syf i brud :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: