Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pokaz ratownictwa medycznego dla przedszkolaków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pokaz ratownictwa medycznego dla przedszkolaków
05-03-2013 13:59   Janusz Ludwiczak
Co należy zrobić podczas sytuacji zagrażającej życiu - tego mogły dowiedzieć się dzieci z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" w trakcie pokazu ratownictwa medycznego. Do ćwiczeń użyto fantomu, ratownik pokazywał jak należy wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, a także jak zabezpieczyć złamaną rękę. Przedszkolaki poznały również podstawowe zasadach bezpiecznego przebywania w domu i na ulicach miasta.

W naszej placówce odbyły się warsztaty dla dzieci, które prowadził specjalnie przeszkolony ratownik medyczny. Warsztaty dotyczyły udzielania pierwszej pomocy. Była to wspaniała zabawa z fantomem, dzięki której każde dziecko miało możliwość zaobserwowania jak należy postępować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu - wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

Przedszkolacy dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie również w domu. Dzięki temu będą potrafiły wezwać pomoc, opatrywać lekkie ranki oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Poprzez organizowanie podobnych spotkań zaszczepiamy w dzieciach chęć niesienia pomocy od najmłodszych lat. Nawet mały człowiek potrafi uratować komuś życie. Niekiedy wystarczy, że będzie wiedział jak sprowadzić pomoc - dodaje Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: