Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie śpiewali po rosyjsku na konkursie piosenki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie śpiewali po rosyjsku na konkursie piosenki
05-03-2013 11:58   Janusz Ludwiczak
Już po raz drugi Gimnazjum nr 50 gościło młodych wokalistów i instrumentalistów podczas II Konkursu Piosenki Rosyjskiej.

II Konkurs Piosenki Rosyjskiej odbył się w Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego przy ul. Ściegiennego na Górczynie. Wzięli w nim udział uczniowie poznańskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów (m.in. z VIII LO). Uczestnicy konkursu musieli wykonać piosenki w języku rosyjskim.

Młodzi muzycy śpiewali z akompaniametem gitary, skrzypiec, instrumentów klawiszowych oraz nagranym „ podkładem” instrumentalym. Usłyszeliśmy piosenki z repertuaru „klasyków” : B. Okudżawy, W. Wysockiego, A. Pugaczowej oraz piosenki współczesnych wykonawców rosyjskiej muzyki rozrywkowej. Niektórzy wykonawcy przestawili nam bardzo ciekawe utwory rosyjskiej muzyki ludowej i etnicznej w ciekawych aranżacjach lub a cappela. Poziom wykonań był wysokii jury w składzie: Ryszard Liminowicz- przewodniczący, dr UAM wydz. Filologii Rosyjskiej Małgorzata Wiatr oraz Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej Igor Oszczepkow miało duży problem z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie „ Złotą Matrioszkę” czyli Gran Prix II Konkursu Piosenki Rosyjskiej zdobyła Lilianna Dera ze Szkoły Podstawowej w Lesznie. Uczennica brawurowo wykonała piosenkę pt. „Adin raz w god…” - podsumowuje Iwona Połczyńska-Rolek.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyli Bartłomiej Koszla ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. św. Urszuli Ledóchowskiej oraz zespół wokalny "Maczki" ze Szkoły Podstawowej nr 25.

Wśród licealistów pierwsze miejsce zdobyła Paulina Krupa z VIII LO i Radosław Szalewski z IX LO, który wykonał piosenkę "To szto nada".

A już w przyszłą sobotę, 16 marca w Gimnazjum nr 50 odbędzie się II Ogólnopolski Konkurs Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej 50 MIL.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: