Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znów problemy z noclegiem, Kłobuck nie przychylny pielgrzymom - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znów problemy z noclegiem, Kłobuck nie przychylny pielgrzymom
15-07-2008 01:24   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek dwie grupy miały problemy z noclegiem. Nie chcieli ich przyjąć mieszańcy Kłobuczka. W dodatku pielgrzymi nie zostali wpuszczeni na teren szkoły, gdzie wcześniej mieli zarezerwowany nocleg.

To już przedostatni dzień pielgrzymki. We wtorek w południe pielgrzymi, także Ci nasi łazarscy dotrą jutro po dziesięciu dniach wyprawy i 300 kilometrach w nogach do celu. Jednak pojawiły się problemy. Grupy, które zakończyły etap w Kłobudzku miały problemy z noclegiem. Nie chcieli ich przenocować parafianie. Pielgrzymom nie zostały otwarte też drzwi w szkole, podobno jest remontowana, choć nocleg był ustalony.

Jak przebiegł przedostatni dzień poznańskiej pielgrzymki o tym w relacjach naszych czytelników, którzy właśnie idą z Łazarza. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę we wtorek w południe, jednak to nie koniec naszych relacji. Nasza Czytelniczka, Czesława Kuśnierek wybiera się dalej, aż do Krakowa Łagiewnik. Będziemy dalej jej towarzyszyć już od wtorku aż do przyszłego poniedziałku. Do pokonania będzie 141 kilometrów, a w sumie z Poznania ponad 440 km.

GRUPA 4 – relacjonuje Paweł Kirchner:
Poniedziałek, 14 lipca 2008, 9 dzień pielgrzymki
Dziś pokonaliśmy ostatni z najdłuższych odcinków. Wczoraj w Ganie, a dziś w Kłobudzku nie mamy gdzie spać. W Ganie udało nam się załatwić nocleg w remizie, dziś jest gorzej. Nie chcą nas przyjąć mieszkańcy i nie chcą nas przyjąć w szkole, ponieważ podobno jest w remoncie. Szkoda tylko, bo nocleg mieliśmy mieć zapewniony.

GRUPA 5 – relacjonuje Czesława Kuśnierek:
Poniedziałek, 14 lipca 2008, 9 dzień pielgrzymki
Dziś podobnie jak w ostatnich dniach spokojnie. Chmurzyło się i trochę pokropiło. Jutro będziemy już na Jasnej Górze, jednak nie będzie łatwo – musimy nadrobić 5 kilometrów ze względu na remont drogi. Zaczęło się objazdem i kończy się objazdem i co nie dziwne – z powodu remontu drogi. Tak pożegnał nas Poznań i tak powita nas Częstochowa. Cóż, takie życie pielgrzyma.

GRUPA 14 – relacjonuje Piotr Garasz:
Poniedziałek, 14 lipca 2008, 9 dzień pielgrzymki
W Kłobudzku część grupy ma problem z noclegiem. Nie chcieli nas przyjąć parafianie. Nie przyjęto nas też w szkole, ponieważ jest remont. Ale czy my przeszkodzimy remontowi? W końcu tu chodzi tylko o przenocowanie, pod dachem nad głową, o mały skrawek suchego miejsca. Część osobom w tym mi udało się znaleźć nocleg. Jak pozostała grupa i inne grupy nie wiem, bo nie tylko my, ale i grupy 1, 3, 4, 8, 11, 13 i 14 mają ten sam problem, ponieważ wszyscy mają dziś koniec etapu w Kłobudzku. Jak minęła nam noc przekonamy się jutro. Na szczęście będziemy już na Jasnej Górze.

15 lipca, 10 dzień pielgrzymki:
Grupa 4:
7:00 Wyjście na trasę z Kłobudzka
12:45 Przywitanie z Matką Boża w kaplicy na Jasnej Górze
14:00 Kuchnia polowa przy Domu Pielgrzyma
16:00 Msza święta na szczycie Jasnej Góry
Grupa 5:
6:00 Wyjście na trasę z Walenczowa
12:45 Przywitanie z Matką Boża w kaplicy na Jasnej Górze
14:00 Kuchnia polowa przy Domu Pielgrzyma
16:00 Msza święta na szczycie Jasnej Góry
Grupa 14:
7:00 Wyjście na trasę z Kłobudzka
12:45 Przywitanie z Matką Boża w kaplicy na Jasnej Górze
14:00 Kuchnia polowa przy Domu Pielgrzyma
16:00 Msza święta na szczycie Jasnej Góry


Mapa: Janusz Ludwiczak, źródło: maps.google.pl

Komentarze (1)

15-07-2008 08:25:27
lazarus
oj chyba proboszcz parafii w Kłobudzku powinien oberwać
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: