Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Centrum Stomatologii powstanie szpital chorób serca i naczyń - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Centrum Stomatologii powstanie szpital chorób serca i naczyń
31-01-2013 11:48   Janusz Ludwiczak
W przyszłym roku ma ruszyć budowa Zachodniego Centrum Chorób Serca i Naczyń, które stanie tuż obok Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego przy ul. Bukowskiej.

Obecnie na działce przy ul. Bukowskiej, pomiędzy ulicami Przybyszewskiego i Polną znajduje się parking. W przyszłym roku ruszy tutaj budowa Zachodniego Centrum Chorób Serca i Naczyń. Inwestycja ma kosztować prawie 500 milionów złotych i ma być sfinansowana ze środków budżetu centralnego - Ministerstwa Zdrowia i funduszy unijnych.

Musimy to centrum wybudować, inaczej prześcignie nas Wrocław. Jest już oficjalna uchwała Ministerstwa Zdrowia, teraz trwają uzgodnienia międzyresortowe w sprawie tej budowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w latach 2014-2016 powstanie obiekt z blisko 280 łóżkami dla wymagających leczenia. Nie zmieni się jednak liczba łóżek w mieście, bo te które istnieją obecnie zostaną przeniesione na ul. Bukowską. W tym instytucie będzie wykonywana ciężka diagnostyka i leczenie chorych, jego siłą będzie to, że wszystko będzie w jednym miejscu - powiedział prof. Stefan Grajek z Oddziału Kardiologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej.

Mamy w Poznaniu jeden z najlepszych ośrodków myśli kardiologicznej w kraju. Powstanie tego centrum pozwoli na skupienie w jednym miejscu najlepszej myśli naukowej, najlepszych rozwiązań i doświadczeń z dziedziny kardiologii wspomaganych najwyższej klasy wyposażeniem - wskazuje Jerzy Stępień, zastępca prezydenta Poznania.

Osoby z chorobami układu krążenia i naczyń muszą korzystać z ośrodków na południu kraju - w Zabrzu lub Krakowie albo w Warszawie.

Zachodnie Centrum Chorób Serca i Naczyń ma być gotowe za trzy lata.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

09

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

16

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: