Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budma zakorkowała łazarskie ulice. Lepiej dojechać tramwajem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budma zakorkowała łazarskie ulice. Lepiej dojechać tramwajem
30-01-2013 16:48   Janusz Ludwiczak
Nie ma ulicy, która nie jest zakorkowana. Od rana sznur samochodów ciągnie się nie tylko na głównych arteriach jak Głogowska, Kasprzaka, Matejki, Hetmańska, Grunwaldzka, jak i również na ulicach dojazdowych - Wyspiańskiego czy Śniadeckich.

Praktycznie cały dzień korkują się zarówno główne ulice - Głogowska, Kasprzaka, Matejki, Hetmańska, Reymonta, Arciszewskiego, Hetmańska, jak i również dojazdowe - Wyspiańskiego, Śniadeckich czy Dmowskiego. Wszystko z powodu trwających od wczoraj targów Budma i złych warunków atmosferycznych.

Najgorsza sytuacja jest między godz. 7 a 10, kiedy zaczyna się Budma i między 15 a 18, czyli w popołudniowym szczycie komunikacyjnych.

Policjanci sterują ruchem m.in. na skrzyżowaniu Bukowskiej i Szylinga.

Sugerujemy skorzystać z tramwajów. Mimo objazdów związanych z remontem Ronda Kaponiera i ul. Matyi tramwaje i tak poruszają się po wydzielonym torowisku.

Zapewne takie natężenie ulicy będzie panować do piątku, kiedy zakończą się Targi Budma.


R E K L A M A

Komentarze (4)

30-01-2013 22:11:34
Kierowca
Poleganie na bimbach i autobusach w Poznaniu to jedna wielka loteria - praktycznie nie ma dnia bez awarii, nie mówiąc już o opóźnieniach i absurdalnych objazdach. Lepiej już skorzystać z taxi. Poza tym goście targowi to nie tylko mieszkańcy Poznania ale praktycznie całego kraju - i jakoś muszą do stolicy Wielkopolski dojechać. PKP nie jest zbyt popularne - stosunkowo drogie, w pociągach często nie działa ogrzewanie, wagony przepełnione. Jeśli ktoś ceni sobie komfort wybierze samochód. Gdyby władze Poznania w końcu pomyślały i zamiast inwestować w ogromną pieczarę na Bułgarskiej albo kolejne premie dla urzędasów, wzięły się za budowanie porządnej sieci parkingów buforowych na obrzeżach miasta oraz zadbały o polepszenie jakości usług komunikacji zbiorowej problemu by nie było.
30-01-2013 21:49:53
w
Problem dzisiejszych korków nie leży wew szerokości Głogowskiej. Zaczynając od ogółu, MTP w XXI wieku powinny się wynieść z centrum np. pod Żerniki, gdzie posiadają ogromny teren przy samej autostradzie. Mogą też alternatywnie nastawić się na bardziej kameralne imprezy. Jeśli jednak ma zostać jak jest, to problem nadal nie leży w drogach dojazdowych, ponieważ goście targowi i tak nie mają gdzie parkować. Parking przy Matejki był dziś (ponoć) przepełniony. Logiczne zresztą, że jest niewydolny, choćby ze względu na kiepski dojazd. Niektórzy ludzie szukali po 2h miejsca do parkowania, a wielu z nich i tak musiało dojść z buta. Czyż nie wygodniej byłoby zostawić auto wcześniej i podjechać bimbą pod samą bramę?
30-01-2013 20:22:42
Sławek
Nic tylko otworzyć okno i się dotlenić.
30-01-2013 18:39:48
Kierowca
No i jak tam radni, nadal chcecie zwężenia Głogowskiej do jednego pasa? Wtedy taka sytuacja będzie codziennie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: