Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dziennie nawet 25 kilometrów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dziennie nawet 25 kilometrów
06-07-2008 14:39   Janusz Ludwiczak
Około dwa i pół tysiąca osób wyruszyło w niedzielę na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Jest na niej dużo ludzi młodych, studentów i licealistów, a także naszych dwóch reporterów.

W niedzielę, o godz. 9:30 po raz 74 wyruszyła Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestniczy w niej około 2,5 tys. osób, są wśród nich studenci, licealiści, a także osoby starsze.

Pierwszego dnia pielgrzymowicze dotrą do Środy Wielkopolskiej, Śremu czy Zaniemyśla. Dziennie do pokonania będzie około 20 kilometrów. Jeden odcinek do pokonania od przystanku do przystanku wynosi od 5 do 8 kilometrów.

Dziś pielgrzymowicze modlą się w intencji za papieża, jutro za kościół, a we wtorek za chorych. Będą także intencje za ojczyznę, zmarłych i własne. Niektórzy dziękują za zdaną maturę, inni za wyjście z nałogów, a jeszcze inni proszą o zdrowie.

W zeszłym roku w pielgrzymce udział wzięło prawie trzy tysiące osób, wśród nich było 2587 pielgrzymów, 33 kapłanów, 4 diakonów, 49 kleryków, 18 sióstr zakonnych, 3 braci zakonnych oraz 20 lekarzy i 49 pielęgniarek.
Najstarsza osoba miała 80 lat, najmłodsza 8 miesięcy. Były też kobiety w ciąży oraz goście zagraniczni z Belgii, Holandii, Niemiec, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych oraz Romowie.

Relacje naszych Czytelników już niebawem.
Czy dobrze, że relacjonujemy pieszą pielgrzymkę? Czy weźmiesz udział w kolejnej pieszej wyprawie za rok? Czekamy na Państwa komentarze.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: