Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy II LO stanął przystanek autobusowy, o który starali się seniorzy z Dziennego Domu Pomocy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy II LO stanął przystanek autobusowy, o który starali się seniorzy z Dziennego Domu Pomocy
19-12-2012 15:25   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Matejki za skrzyżowaniem z Konopnickiej powstał dodatkowy przystanek na żądanie, o który przez półtora roku starali się podopieczni z Dziennego Domu Pomocy. Dobiega również końca remont chodnika po północnej stronie ulicy Konopnickiej.

Od poniedziałku autobusy linii nr 64 zatrzymują się na dodatkowym przystanku "Konopnickiej n/ż", który powstał w pobliżu budynku II LO.

O utworzenie tego przystanku przez półtora roku starali się seniorzy z Dziennego Domu Pomocy przy ul. Konopnickiej. By dojść do dziennego Domu Pomocy Społecznej musieli do tej pory pokonać dystans prawie pół kilometra, dokładnie 450 metrów, gdyż najbliższy przystanek "Palmiarnia" dla autobusów linii nr 64 znajduje się na ul. Matejki, przy wejściu do Parku Wilsona i naprzeciwko siedziby Zarządu Transportu Miejskiego. Następny przystanek "Matejki" znajduje się od Dziennego Domu Pomocy ponad pół kilometra - równo 550 metrów. Do tego problemem jest nierówny i dziurawy chodnik na ul. Matejki pomiędzy Grunwaldzką a II LO. Więcej na ten temat w artykule: Przy Konopnickiej powstanie przystanek "na żądanie" - seniorzy będą mieli łatwiejszą drogę.

Seniorzy będą mieli również łatwiejszą drogę od przystanku do samego Dziennego Domu Pomocy, gdyż kończy się remont chodnika po północnej stronie ulicy Konopnickiej. Na czwartek zaplanowano odbiór techniczny. Remont chodnika na ul. Konopnickiej kosztował ponad 100 tysięcy złotych, z czego 50 tys. zł. stanowią środki z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz, resztę dołożył Zarząd Dróg Miejskich.


Komentarze (4)

28-01-2013 16:56:05
Gdzie parkować >
Dlaczego w tym miejscu ? Nie można przenieść go na odcinek Matejki pomiędzy Orzeszkowej a Konopnickiej ? Przecież tutaj i tak nie ma gdzie zaparkować a jak powstał przystanek to zniknęło około 10 miejsc parkingowych pod szkołą ! To jest jakaś paranoja... znowu sprawy mniejszości są załatwiane kosztem ogółu !
20-12-2012 05:14:27
Hania
Zapewne niedlugo stanie tam znak zakazu parkowania, wszystko w swoim czasie zapewne.
20-12-2012 00:23:37
Bieganek
Super, szczególnie jak trza wysiąść z wózkiem prosto na samochód zaparkowany na chodniku.
19-12-2012 16:21:31
Hania
Super sprawa !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: