Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

2012 na MTP: obroty 128 mln zł, 495 tys. gości. Targi rozbiorą tory kolejowe i zastąpią asfaltem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
2012 na MTP: obroty 128 mln zł, 495 tys. gości. Targi rozbiorą tory kolejowe i zastąpią asfaltem
14-12-2012 15:49   Janusz Ludwiczak
Wyburzenie pawilonu 8A oraz rozbiórka wszystkich torów kolejowych i zastąpienie ich asfaltem - to plany MTP na przyszły rok.

Podczas corocznego spotkania wigilijnego z dziennikarzami Międzynarodowe Targi Poznańskie podsumowały kończący się rok.

Ten rok zamknęliśmy na obrotach w kwocie 128 milionów złotych i przychodach w wysokości 5 mln zł. Aż 81 procent imprez to targi własne, a tylko 9% stanowią imprezy kongresowe - mówi Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Od kilku lat Targi intensywnie się rozbudowują. W tym roku został ukończony pawilon 15, w którym powstała Sala Ziemi. Może ona pomieścić 2 tysiące gości. Obecnie prowadzone są prace wokół budynku. Wiosną zostaną posadzone rośliny i otwarty zostanie Targowy Ogród - dodaje Przemysław Trawa, wiceprezes MTP.

W tym roku wyburzony został również pochodzący z 1978 roku pawilon 14A. Budynek nie spełniał już norm bezpieczeństwa i standardów przeciwpożarowych. Unowocześnienie pawilonu pochłonęłoby kilkadziesiąt milionów złotych. W przyszłym roku wyburzony zostanie kolejny pawilon - 8A.

Planujemy likwidację pawilonu szwajcarskiego, który później miał numer 26, obecnie 8A. Na jego miejscu powstanie nowa kubatura i rękaw połączony z Centrum Kongresowym o szerokości 6 metrów. Dzięki temu będzie mogli organizować konferencje nawet dla 10 tysięcy osób - wyjaśnia Przemysław Trawa, wiceprezes Targów.

W związku z budową trasy PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej rozebrana została bocznica kolejowa prowadząca na teren MTP. W przyszłym usunięte zostaną wszystkie tory kolejowe na terenie Targów.

Chcemy usunąć wszystkie tory kolejowe. Tory te pochodzą z 1901 roku, zostały wyprodukowane w fabryce Kruppa. Zostaną one pocięte i chcemy dać je na pamiątkę dla kolekcjonerów i miłośników. Cały teren zostanie wyrównany i wyasfaltowany - tłumaczy Przemysław Trawa, wiceprezes MTP.

W kończącym się roku na MTP pojawiło się prawie pół miliona zwiedzających.

W tym roku na MTP pojawiło się 495 tysięcy zwiedzających, o 40 tys. więcej w porównaniu do roku ubiegłego. W 2012 r. na imprezach targowych pojawiło się 120 tysięcy wystawców. Zorganizowaliśmy w sumie prawie 100 imprez targowych, z czego osiem nowych - objaśnia Tomasz Kobierski wiceprezes zarządu MTP.

Targi chciałyby również sprzedaż Gmach Administracyjny, znajdujący się na przeciwko Dworca Zachodniego. Miałby tam powstać hotel butikowy.

Z tego pomysłu radziła nam się wycofać konserwator zabytków. Na razie zastanawiamy się czy budynek sprzedać z przeznaczeniem na hotel butikowy czy sami go wyremontujemy i przeznaczymy na biura klasy A. Przyszły rok będzie rokiem analiz - zaznaczył Andrzej Byrt, prezes MTP.


Komentarze (1)

14-12-2012 16:03:17
as
kiedy beda wydawac te tory> :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: