Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy Rynku Łazarskiego mają głosować w SP69, a ul. Niegolewskich w Gimnazjum 51 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy Rynku Łazarskiego mają głosować w SP69, a ul. Niegolewskich w Gimnazjum 51
14-12-2012 04:14   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz miała podjąć uchwałę w sprawie zaopiniowania lokalizacji siedzib obwodowych komisji wyborczych. Projekt zakłada, że mieszkańcy Rynku Łazarskiego i ul. Chłodnej mieliby głosować w Szkole Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego!, a mieszkańcy ulicy Niegolewskich w Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej!. Radni uważają, że takie lokalizacje lokali wyborczych zniechęcą mieszkańców do udziału w głosowaniu.

W październiku Rada Miasta przyjęła nowy podział Poznania na okręgi wyborcze. Zakłada on, że do obecnego okręgu nr 2, który obecnie obejmował Ogrody, Jeżyce i Łazarz dołączony zostanie obszar osiedla Stary Grunwald. Szerzej na ten temat w artykule: Stary Grunwald dołączył do Łazarza.

Projekt zakłada, że na Łazarzu funkcjonować miałoby 15 obwodowych komisji wyborczych, głównie na terenie szkół podstawowych i gimnazjów. I tak lokale wyborcze mają znajdować się na terenie Szkoły Podstawowej nr 9, 26, 69, 77 i 90, Gimnazjum nr 33, 51 i 53 oraz II LO.

Od najbliższych wyborów lokale wyborcze nie będą już mieścić się w Domu Studenckim "Eskulap", Klubie Osiedlowym "Krąg", Młodzieżowym Domu Kultury nr 3, VIII Liceum Ogólnokształcącym i w budynku Zespołu Szkół Muzycznych. Wynika to m.in. z tego, że lokale albo nie są już własnością miasta, albo nie można zrobić w nich siedziby obwodowej komisji wyborczej, gdyż lokal jest nieprzystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Łazarskich radnych najbardziej zadziwił fakt, że Wydział Organizacyjny, który przygotował projekt lokalizacji siedzib obwodowych komisji wyborczych zaproponował, by np. mieszkańcy Rynku Łazarskiego i ul. Chłodnej mieli głosować w Szkole Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego!, a mieszkańcy ulicy Niegolewskich w Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej!.

Radni uważają, że takie lokalizacje lokali wyborczych zniechęcą mieszkańców do udziału w głosowaniu. Ostatecznie Rada Osiedla Św. Łazarz nie podjęła głosowania w sprawie podjęcia uchwały dotyczącej zaopiniowania lokalizacji siedzib obwodowych komisji wyborczych i przekazanie projektu pod pracę Zarządu Osiedla. Ten przygotuje zmiany dotyczące lokali i obwodów wyborczych.

Natomiast podczas poprzedniej sesji, która odbyła się 7 listopada Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie zmian w planie wydatków Osiedla na 2012 rok.

5 tysięcy złotych, które miało trafić na odnowienie tablic Powstańców Wielkopolskich zostało przekazanych na zakup pomocy dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 69.

Jak mówiła podczas sesji Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz Parafia Matki Boskiej Bolesnej, która jest właścicielem tablic nie dopełniła formalności.

Żeby środki nie przepadły musimy przenieść je na inne zadanie. Chcemy uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich, dlatego po raz trzeci próbujemy przekazać parafii środki na to zadanie, jednak inicjatywa nie leży po naszej stronie. Zadanie to będzie musiało zostać wykonane do sierpnia 2013 - powiedziała Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Na odnowienie tablic Powstańców Wielkopolskich w przyszłym roku Rada Osiedla Św. Łazarz przekaże Parafii Matki Boskiej Bolesnej 8 tys. zł.

Podczas listopadowej sesji łazarscy radni odstąpili również od wyrażenia opinii w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 57, gdyż jak argumentowali szkoła ta nie znajduje się na terenie ich osiedla.


R E K L A M A

Komentarze (2)

14-12-2012 10:53:27
REDAKCJA
@Maria: No czasami takie "kruczki" mi się zdarzają ☺ Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione. Pozdrawiam.
14-12-2012 06:44:04
Maria
"Tak daleko oddalone" - co za polszczyzna na tym łazarskim portalu....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: