Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na "Arciszewskiego" sprawdzają czy autobusy jeżdżą punktualnie i ile przewożą osób - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na "Arciszewskiego" sprawdzają czy autobusy jeżdżą punktualnie i ile przewożą osób
08-12-2012 12:15   Janusz Ludwiczak
W piątek na przystanku "Arciszewskiego" jeden z ankieterów Biura Inżynierii Transportu sprawdzał na zlecenie ZTM punktualność linii nr 64, 79, 82 i 93. Comiesięczne, cykliczne badanie ma na celu również sprawdzenie ile osób podróżuje danym autobusem, jak napełnione są pojazdy, a także czy pojazdy MPK odjeżdżają zgodnie z rozkładem jazdy.

Dziś takie badanie przeprowadzam akurat na przystanku "Arciszewskiego". Kontrolę przeprowadzam na danym przystanku przez dwie godziny w miesiącu, takie są wytyczne. Podczas badania sprawdzam o której przyjeżdża dany autobus, ile podróżuje nim osób - brana pod uwagę jest szacunkowa ilość pasażerów, a także o której godzinie autobus odjeżdża z przystanku - powiedział Łukasz Szynkowiak, student, ankieter Biura Inżynierii Transportu.

W trakcie piątkowego badania na przystanku "Arciszewskiego" pan Łukasz wypełniał w specjalnym formularzu tabelę, w której podany był numer linii, kierunek oraz planowany czas odjazdu. Ankieter musiał uzupełnić jeszcze informacje o rzeczywistym czasie odjazdu, numerze identyfikacyjnym, czyli numerze bocznym pojazdu a także napełnienie pojazdu w dziewięciostopniowej skali.

Na początku przeprowadzanej w piątek ankiety autobusy linii nr 82 i 93 jadące w północną stronę miasta były punktualne. Nic dziwnego, przystanek "Arciszewskiego" jest czwartym przystankiem od pętli na Górczynie. Nieco gorzej wypadł autobus linii 64, który z Kaczej przyjechał z czterominutowym opóźnieniem (planowo miał być o 13:00, przyjechał o 13:04). Kolejny kurs również był opóźniony - o 3 minuty (planowo 12:12, przyjazd 12:15).

W kierunku przeciwnym aż 7 minut opóźniony był autobus linii nr 64 w kierunku Kaczej (planowy czas odjazdu - 13:00, rzeczywisty czas odjazdu - 13:07). Tyle samo spóźnił się "93" jadący z os. Sobieskiego (planowy czas odjazdu - 13:08, rzeczywisty czas odjazdu - 13:15). Jedynie pięć minut spóźniony był autobus linii nr 82, jednak gorzej wypadła ocena jego napełnienia - w skali od 1 do 10 przyznano 2.

Takie badania, które na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego realizuje wyłoniona w przetargu firma - Biuro Inżynierii Ruchu odbywają się przez cały rok. Mają na celu sprawdzenie punktualności, napełnienia pojazdu i faktycznych godzin odjazdów tramwajów i autobusów. Inne grupy kontrolerów sprawdzają również czystość w pojazdach, stan infrastruktury na przystankach, a także czy kierowcy i motorniczowie nie rozmawiają przez telefon komórkowy w trakcie pracy lub nie mają słuchawki na uszu.

Podobne badania będą prowadzone również w przyszłym roku. Oceniana będzie również komunikacja nocna i autobusy podmiejskie na terenie całej aglomeracji poznańskiej. Za przeprowadzenie takich ankiet ZTM zapłaci prawie pół miliona złotych.


Komentarze (1)

16-12-2012 17:12:26
Nick
Oby te badania coś zmieniły! 93 i 82 pojawiają się na przystanku w stronę Górczyna w regularnych odstępach czasu - punktualność to chyba zbyt duży wymóg, ale 64 i 79 to już wielka niewiadoma. Nieraz trzeba czekać ponad pół godziny na którykolwiek z autobusów w stronę os. Kopernika. To szczególnie przyjemne zimą. Fajnie by było, gdyby na lazarz.pl pojawiła się wiadomość, co zmieniły badania punktualności.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: