Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zawody konne w skokach przez przeszkody będzie można zobaczyć na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zawody konne w skokach przez przeszkody będzie można zobaczyć na Targach
05-12-2012 00:19   redakcja, MTP
W piątek na MTP rozpoczyna się Cavaliada, czyli zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody i targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich.

Co roku w poznańskich zawodach startują uznani na arenie międzynarodowej jeźdźcy. Rywalizacja jest oficjalną częścią Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji FEI. Podczas "Cavaliady" aż trzy konkursy zaliczane będą do prestiżowego rankingu Rolexa.

Już dziś możemy poinformować o rekordowym zainteresowaniu poznańskimi zawodami najbardziej uznanych jeźdźców na świecie. Będziemy zmuszeni ograniczać ilościowo starty sportowców z poszczególnych federacji. Do tej pory, każdy kto się zapisał i dokonał wpłaty startowego, mógł w naszych zawodach wziąć udział. W tym roku będzie limit, ponieważ już widzimy, iż nie będziemy w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych. Zawody musiałyby trwać co najmniej tydzień - powiedział kierownik Biura Zawodów Henryk Święcicki.

W trakcie czterodniowej rywalizacji odbędzie się 12 konkursów w których najlepsi polscy i zagraniczni zawodnicy walczyć będą nie tylko o cenne punkty Pucharu Świata, ale także o pulę nagród o łącznej wartości ponad 450 tysięcy złotych. Swój udział potwierdziły już 24 reprezentacje, m.in. z Niemiec, Holandii, Belgii, Czech, Węgier, Włoch, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Irlandii, Rosji, Japonii czy Hong Kongu. Są to często zawodnicy z pierwszej setki rankingu FEI, olimpijczycy i laureaci prestiżowych konkursów na świecie.

W ramach "Cavaliady" odbędzie się również szereg ciekawych widowiskowo punktów programu, połączonych ze specjalnie przygotowanym programem edukacyjnym (także dla najmłodszych miłośników koni). Specjalnie dla dzieci przygotowany będzie pawilon pod hasłem "Kraina zabaw dla najmłodszych" z średniowiecznym obozem rycerskim, łucznikami, wioską indiańską oraz innymi licznymi atrakcjami.

Każdego dnia od rana do wieczora w specjalnie do tego przygotowanym pawilonie 6A oraz na parkurze głównym w pawilonie 5, publiczność będą bawić występami liczni animatorzy, wykwalifikowani trenerzy, czy szkoleniowcy koni. Jak zawsze szczególnie zadbano o najmłodszych, dla których dzień spędzony na targach z rodzicami dostarczy mnóstwo niezapomnianych, fantastycznych atrakcji, które długo będą wspominać.

Po raz pierwszy na "Cavaliadzie" publiczność będzie podziwiać kaskaderskie umiejętności zawodników grających w Horesball. Na MTP zmierzą się drużyny Polski i Austrii. Horseball jest rozgrywany na koniach i jest to połączenie polo, rugby i koszykówki. Przed oddaniem rzutu do kosza obowiązkowe są trzy podania piłki między trzema różnymi zawodnikami. Zgodnie w zasadami w meczu biorą udział dwie drużyny po sześciu zawodników (4 graczy i rezerwowych). Konie wykorzystywane do gry muszą być szybkie, zwrotne i silne o mocnym grzbiecie. Nie mogą bać się latającej piłki i rąk innych jeźdźców. Dwudziestominutowy mecz odbędzie się w niedzielę na parkurze głównym (pawilon 5) o godzinie 11:15 i dostarczy ekscytujących emocji sportowych.

Na Targach odbędzie się także Turniej Rycerski i Wioska Średniowieczna. W średniowiecznych turniejach rycerskich trup ścielił się gęsto, a z trybun wydobywały się okrzyki ogarniętej szałem kibicowania gawiedzi. Był to odpowiednik współczesnych zawodów sportowych. Zwiedzający będą mogli zobaczyć rekonstrukcję średniowiecznych pojedynków na kopie. Ubrani w zbroje rycerze staną do walki w piątek o godzinie 18:30 na parkurze głównym (pawilon 5) oraz kilkukrotnie na Arenie Pokazów (pawilon 6A).

W czwartek, 6 grudnia na "Cavaliadę" wstęp będzie bezpłatny. Bilety na piątek, sobotę i niedzielę na wszystkie strefy z wyjątkiem strefy SPORT kosztują 8 zł (ulgowe 5 zł). Natomiast bilet CAVALIADA SPORT upoważnia do wejścia na wszystkie strefy: SPORT (paw. 5), TARGI (paw. 6), Arenę Pokazów (pawilon 6A), Krainę Zabaw dla Dziecka (paw. 8), Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych (paw. 7) - kosztują od 25 do 50 zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: