Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Grunwaldzkiej remontują chodnik - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Grunwaldzkiej remontują chodnik
01-12-2012 15:26   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się remont chodnika po północnej stronie ulicy Grunwaldzkiej, pomiędzy Wojskową a Marcelińską.

We wtorek rozpoczął się remont chodnika po północnej stronie ulicy Grunwaldzkiej, pomiędzy Wojskową a Marcelińską.

Chodnik na odcinku od ulicy Marcelińskiej do numeru 29 był w tak fatalnym stanie, że otrzymaliśmy już wiele skarg od mieszkańców, dlatego zdecydowaliśmy się na remont - tłumaczy Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Remont chodnika zakończy się w połowie grudnia i będzie kosztować 69 tysięcy złotych, środki te w całości pokryje ZDM.


Komentarze (13)

05-12-2012 20:50:56
pieszy2
podstawowa potrzeba to posiadanie auta i darmowego miejsca postojowego? podstawową potrzebą jak już jest potrzeba przemieszczania się i gmina ma w swoich ustawowych obowiązkach zapewnienie komunikacji zbiorowej. ja sę kupię helikopter i zapukam do twoich drzwi z gadką byś mi zbudował lądowisko- wejdziesz w to?
04-12-2012 22:30:49
pieszy
chyba byś na tej swojej filozofii kiepsko wyszedł :) ja płacę miastu za to że mnie tramwaj wiezie a podatki też płacę, nigdzie w polskim prawie nie spotkałem zapisu, że komukolwiek należy się miejsce postojowe :) a już zwłaszcza z zapisem na "mojej" ulicy pod "moim" oknem tak żebym nie miał za daleko, a jak już tak sobie gdybamy to Ci powiem że ja do tramwaju mam równo 1 km po zajebiście połamanych i zastawionych samochodami chodnikach i też mógłbym powiedzieć przecież płace podatki więc tramwajem chcę jechać za darmo.
04-12-2012 17:56:55
mieszkaniec
Tak, a niech każdy pieszy kupi sobie ziemię i wybuduje chodnik, każdy rowerzysta kupi ziemię i wybuduje ścieżkę rowerową... Po to wszyscy płacą podatki by miasto zaspokajało podstawowe potrzeby mieszkańców - szerokie chodniki, ścieżki rowerowe, miejsca postojowe dla mieszkańców i wiele innych spraw. Prosta zasada - płacę to wymagam.
04-12-2012 15:51:35
pieszy2
kupujesz ziemie, prosisz o pozwolenie na budowę, budujesz garaż. nie interesuje mnie Twój problem, że kupiłeś auto niesprawdziwszy czy masz je gdzie trzymac, możesz się wyprowadzić, kupić mniejsze auto, rower. Ale nie najlepiej mieć postawę roszczeniową i domagać się by inni robili ściepę na to byś mógł zajmować naście metrów kwadratowych swoją prywatną rzeczą.
04-12-2012 13:51:25
mieszkaniec
Bo ulice są za wąskie i jeśli samochody będą na nich stały to ulica nie będzie przejezdna? Mieszkam w pobliżu Areny, na jednej z jednokierunkowych uliczek i samochody parkują skośnie po obu stronach jezdni, stojąc przednimi kołami na chodniku. Jeśli miałby parkować tylko i wyłącznie na ulicy to: - przy parkowaniu skośnym liczba miejsc spadnie o połowę (bo będzie można parkować tylko po jednej stronie) - przy parkowaniu równoległym liczba miejsc spadnie przynajmniej o połowę (bo samochód zaparkowany równoległe zajmuje tyle miejsca ile dwa lub więcej samochodów zaparkowanych skośnie - zależnie od długości samochodu). Dlatego jeszcze raz zapytam i ponownie proszę o konkretną odpowiedź - gdzie ja i inni mieszkańcy mamy zostawiać swoje samochody? Rozumiem że samochód na chodniku nie jest mile widziany, sam czasami się irytuję gdy ktoś ograniczony umysłowo zaparkuje tak że nie da się przejść, ale niestety, na chwilę obecną nie ma innego miejsca na parkowanie samochodów (i mówię tu tylko o potrzebach mieszkańców, nie osób dojeżdżających do pracy - oni powinni zostawiać swoje samochody na parkingach buforowych lub park&ride - tyle tylko że tych w Poznaniu nie ma).
04-12-2012 08:56:15
pieszy
Na ulicy, tam gdzie ich miejsce. Chodnik jest dla pieszych, a ulica jest dla samochodów. Nie rozumiem skąd się w całej Polsce bierze ta moda na pchanie się kierowców na chodniki i pobocza (trawniki).
04-12-2012 02:20:55
mieszkaniec
I proszę Pieszy, odpowiedz mi konkretnie - gdzie mieszkańcy mają zostawiać swoje samochody? Bo to że nie chcesz by były na chodniku to już wiem. Problem polega na tym że na chwilę obecną nie ma innego miejsca - chyba że Ty o jakimś wiesz.
04-12-2012 02:15:13
mieszkaniec
Pieszy - ok, tylko gdzie?
04-12-2012 00:16:05
pieszy
radni i władze miasta chodników nie rozjeżdżają tylko cymbały co muszą zaparkować pod swoim oknem! SAMOCHODY WON Z CHODNIKÓW
03-12-2012 00:02:49
mieszkaniec
To że chodniki są rozjeżdżane to wina wieloletnich zaniedbań inwestycyjnych w kwestii miejsc parkingowych - zażalenia proszę kierować do radnych i władz miasta.
02-12-2012 21:15:35
pieszy
w końcu, czekamy jeszcze na Matejki
01-12-2012 20:56:06
w
Cieszy, że kilka chodników rocznie na Łazarzu udaje się remontować, lecz smuci, że kilka chodników rocznie na Łazarzu jest rozjeżdżanych przez parkujących.
01-12-2012 16:06:13
wolf
Dziwne że remontów chodników nigdy nie robią wiosną tylko od późnego lata do zimy. Widać pół roku potrzebne jest na zaplanowanie środków. Cieszy, że kilka chodników rocznie na łazarzu i w jego okolicach udaje się regularnie remontować. Czekamy na Kolejową, Niegolewskich i Szczanieckiej w okolicach Parku Kasprowicza.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

18

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Tunezja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: