Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwaldzką znów kursują tramwaje. "Dwudziestkapiątka" połączyła Łazarz z Bałtykiem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwaldzką znów kursują tramwaje. "Dwudziestkapiątka" połączyła Łazarz z Bałtykiem
22-11-2012 14:48   Janusz Ludwiczak
O godz. 4:47 z przystanku Węgorka przez Grunwaldzką, Roosevelta do zajezdni przy Głogowskiej wyruszył pierwszy tramwaj linii wahadłowej nr 25. Po siedemnastodniowej przerwie na Grunwald znów kursują "tramwaje". "Dwudziestkapiątka" od czwartku połączyła Łazarz z Bałtykiem i Grunwaldem.

Dodatkowa, wahadłowa linia tramwajowa nr 25 została uruchomiona przez MPK na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego po tym, jak pasażerowie z Grunwaldu narzekali na przepełnione i spóźniające się autobusy "za tramwaj".

Przypomnijmy, że tramwaje z ulicy Grunwaldzkiej zniknęły 5 listopada, kiedy to rozpoczął się kolejny etap budowy wiaduktu nad planowaną III ramą komunikacyjną. Wtedy swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 6 i 15. "Szóstka" dojeżdża od Ronda Jeziorańskiego jedzie po trasie "jedynki" na Franowo, a "piętnastka" zastąpiła "trzynastkę" od Ronda Jeziorańskiego przez Grunwaldzką, Królowej Jadwigi i Rondo Rataje do Starołęki. Równocześnie zawieszone zostało kursowanie "jedynki' i "trzynastki". Ponadto ZTM zmienił od 5 listopada trasy linii tramwajowych nr 11, 14 i 18.

W czwartek o godz. 4:47 z przystanku Węgorka przez Grunwaldzką, Roosevelta do zajezdni przy Głogowskiej wyruszył pierwszy tramwaj linii wahadłowej nr 25.

"Dwudziestkapiątka" w dni robocze między godz. 5 a 9 oraz od 14 do 19 będzie kursować co 12 minut, w pozostałych godzinach co 15 minut. W soboty tramwaje linii nr 25 na przystanki będą podjeżdżać co kwadrans, w niedziele i święta co 20 minut.

Tramwaje, które dojadą do przystanku "Węgorka" po opuszczeniu pojazdu przez pasażerów wjeżdżają na tzw. "mijankę (inaczej przeplotkę)" i zjeżdżają na tor przeciwny, po czym motorniczy udaje się na drugi koniec wagonu. Następnie tramwaj może pojechać w drugą stronę. Stąd nazwa linii wahadłowej, zwana "wahadłem".

Do obsługi "wahadła" wykorzystanych zostanie sześć tramwajów typu GTO (GT8ZR), które MPK zakupiło w 2005 roku od przedsiębiorstwa komunikacyjnego we Frankfurcie.

Dwukierunkowe bimby wykorzystywane były wielokrotnie podczas remontów - m.in. Ronda Śródki, budowy trasy tramwajowej na Franowo czy przebudowy skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Jak widać pojazdy te przydadzą się po raz kolejny.

Ponadto nadal z Łazarza do Bałtyku będzie można dojechać tramwajami linii nr 11. Równocześnie nie zmieni się też trasa i rozkład jazdy autobusów "za tramwaj" linii T1.

Rozkład jazdy "wahadła" {POBIERZ}


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: