Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od ochrony środowiska po inwestycje i transport zbiorowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od ochrony środowiska po inwestycje i transport zbiorowy
19-11-2012 23:57   Janusz Ludwiczak
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska "Poleko", Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej " Komtechnika", Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych "Gmina" oraz Salon Nieruchomości i Inwestycji " Investfield" rozpoczynają się we wtorek na MTP. Po raz pierwszy zorganizowany zostanie Salon Lokalnego i Regionalnego Transportu Publicznego "Dworzec". We wszystkich targach weźmie udział prawie 800 uczestników, którzy zaprezentują 70 nowości.

Tomasz Zubilewicz będzie mówił o odnawialnych źródłach energii, a strażacy rozdadzą czujniki dymu

Na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska "Poleko" prezentowane będą panele fotowoltaiczne, które można zastosować na własny użytek, m.in. do ogrzewania domu czy podgrzania wody, a także ciekawe rozwiązania z zakresu recyklingu i odzysku odpadów. Podczas eko-warsztatów będzie można zobaczyć jak powstają rzeczy ze starych plandek i banerów reklamowych (torby, portfele, odblaskowe opaski), czy też samemu spróbować przemienić śrubki, nakrętki w kolczyki, naszyjniki i bransoletki.

Natomiast w pawilonie 3 na stoisku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej prezentowany będzie jedyny w Wielkopolsce amerykański samochód ratownictwa techniczno-chemicznego zbudowany na podwoziu Forda. Strażacy będą też rozdawać czujniki dymu.

Z kolei we wtorek i środę Tomasz Zubilewicz poprowadzi w pawilonie 3A spotkania poświęcone odnawialnym źródłom energii.


Otworzą miasteczko ekologiczne

Na targach tych przygotowane zostanie specjalne miasteczko ekologiczne, w którym będzie można zapoznać się z kompleksową ofertą ekologicznych rozwiązań, służących zarówno redukcji zużycia energii, wykorzystywania jej alternatywnych źródeł jak i utrzymywania czystości.


Nie tylko dla samorządowców

Od 20 do 23 listopada po raz czwarty odbędą się Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych "Gmina", którym towarzyszyć będzie Salon Nieruchomości i Inwestycji "Investfield". Targi "Gmina" to platforma komunikacji między producentami i dostawcami usług usprawniających funkcjonowanie regionów a reprezentantami samorządów, odpowiedzialnymi za realizację zadań własnych jednostek samorządów terytorialnych. Podczas tego wydarzenia będzie można zapoznać się z najbardziej nowoczesnymi i efektywnymi ekonomicznie rozwiązaniami polepszającymi jakość i komfort życia lokalnych społeczności. Udział w czwartej edycji potwierdziły już firmy świadczące usługi w zakresie architektury miejskiej, przedsiębiorstwa oferujące doradztwo finansowe, informatyzację i promocję gospodarczą gmin, Agencja Mienia Wojskowego oraz wydawnictwa branżowe. Natomiast przedstawiciele samorządów lokalnych będący wystawcami Salonu Nieruchomości i Inwestycji " Investfield 2012" przedstawią oferty inwestycyjne własnych regionów.


Na Targach powstanie Dworzec

Po raz pierwszy na MTP odbędzie się "Dworzec", czyli Salon Lokalnego i Regionalnego Transportu Publicznego. Tematyka tych targów obejmować będzie transport miejski, aglomeracyjny, zarówno kołowy jak i szynowy. Na salonie "Dworzec" zaprezentowane zostaną produkty, najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania z zakresu budowy, modernizacji i rewitalizacji istniejącej infrastruktury transportu publicznego. Targom towarzyszyć będą specjalistyczne konferencje i sympozja, których tematyka koncentrować się będzie m.in. na funkcjonowaniu kolei regionalnych, międzyregionalnych i aglomeracyjnych, miejskich i prywatnych przedsiębiorstw transportowych, a także efektywności gospodarowania infrastrukturą kolejową oraz nieruchomościami.


Bilety wstępu na wszystkie targi kosztuje od 20 do 50 zł (jednorazowe) oraz od 40 do 100 zł (wielokrotnego wstępu).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: