Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od ochrony środowiska po inwestycje i transport zbiorowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od ochrony środowiska po inwestycje i transport zbiorowy
19-11-2012 23:57   Janusz Ludwiczak
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska "Poleko", Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej " Komtechnika", Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych "Gmina" oraz Salon Nieruchomości i Inwestycji " Investfield" rozpoczynają się we wtorek na MTP. Po raz pierwszy zorganizowany zostanie Salon Lokalnego i Regionalnego Transportu Publicznego "Dworzec". We wszystkich targach weźmie udział prawie 800 uczestników, którzy zaprezentują 70 nowości.

Tomasz Zubilewicz będzie mówił o odnawialnych źródłach energii, a strażacy rozdadzą czujniki dymu

Na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska "Poleko" prezentowane będą panele fotowoltaiczne, które można zastosować na własny użytek, m.in. do ogrzewania domu czy podgrzania wody, a także ciekawe rozwiązania z zakresu recyklingu i odzysku odpadów. Podczas eko-warsztatów będzie można zobaczyć jak powstają rzeczy ze starych plandek i banerów reklamowych (torby, portfele, odblaskowe opaski), czy też samemu spróbować przemienić śrubki, nakrętki w kolczyki, naszyjniki i bransoletki.

Natomiast w pawilonie 3 na stoisku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej prezentowany będzie jedyny w Wielkopolsce amerykański samochód ratownictwa techniczno-chemicznego zbudowany na podwoziu Forda. Strażacy będą też rozdawać czujniki dymu.

Z kolei we wtorek i środę Tomasz Zubilewicz poprowadzi w pawilonie 3A spotkania poświęcone odnawialnym źródłom energii.


Otworzą miasteczko ekologiczne

Na targach tych przygotowane zostanie specjalne miasteczko ekologiczne, w którym będzie można zapoznać się z kompleksową ofertą ekologicznych rozwiązań, służących zarówno redukcji zużycia energii, wykorzystywania jej alternatywnych źródeł jak i utrzymywania czystości.


Nie tylko dla samorządowców

Od 20 do 23 listopada po raz czwarty odbędą się Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych "Gmina", którym towarzyszyć będzie Salon Nieruchomości i Inwestycji "Investfield". Targi "Gmina" to platforma komunikacji między producentami i dostawcami usług usprawniających funkcjonowanie regionów a reprezentantami samorządów, odpowiedzialnymi za realizację zadań własnych jednostek samorządów terytorialnych. Podczas tego wydarzenia będzie można zapoznać się z najbardziej nowoczesnymi i efektywnymi ekonomicznie rozwiązaniami polepszającymi jakość i komfort życia lokalnych społeczności. Udział w czwartej edycji potwierdziły już firmy świadczące usługi w zakresie architektury miejskiej, przedsiębiorstwa oferujące doradztwo finansowe, informatyzację i promocję gospodarczą gmin, Agencja Mienia Wojskowego oraz wydawnictwa branżowe. Natomiast przedstawiciele samorządów lokalnych będący wystawcami Salonu Nieruchomości i Inwestycji " Investfield 2012" przedstawią oferty inwestycyjne własnych regionów.


Na Targach powstanie Dworzec

Po raz pierwszy na MTP odbędzie się "Dworzec", czyli Salon Lokalnego i Regionalnego Transportu Publicznego. Tematyka tych targów obejmować będzie transport miejski, aglomeracyjny, zarówno kołowy jak i szynowy. Na salonie "Dworzec" zaprezentowane zostaną produkty, najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania z zakresu budowy, modernizacji i rewitalizacji istniejącej infrastruktury transportu publicznego. Targom towarzyszyć będą specjalistyczne konferencje i sympozja, których tematyka koncentrować się będzie m.in. na funkcjonowaniu kolei regionalnych, międzyregionalnych i aglomeracyjnych, miejskich i prywatnych przedsiębiorstw transportowych, a także efektywności gospodarowania infrastrukturą kolejową oraz nieruchomościami.


Bilety wstępu na wszystkie targi kosztuje od 20 do 50 zł (jednorazowe) oraz od 40 do 100 zł (wielokrotnego wstępu).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: