Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Droga na komendę stała się bezpieczniejsza - na Grunwaldzkiej powstała nowa sygnalizacja świetlna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Droga na komendę stała się bezpieczniejsza - na Grunwaldzkiej powstała nowa sygnalizacja świetlna
12-11-2012 14:55   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Ostroroga i Rycerską. Od lat walczyli o to mieszkańcy, gdyż wielokrotnie pieszych potrącił tutaj samochód. Kilka wypadków zakończyło się niestety ze skutkiem śmiertelnym, co widać po czasem zapalonych zniczach w tym miejscu. Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł.

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic ulic Grunwaldzkiej i Rycerskiej oraz Ostroroga i Grunwaldzkiej rozpoczęła się pod koniec lipca. Przez trzy miesiące z utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy, gdyż do dyspozycji mieli tylko jeden pas ruchu w każdym kierunku.

W ramach inwestycji, która kosztowała 1,6 mln zł powstało m.in. nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Rycerskiej.

Skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Ostroroga i Rycerską należą do jednych z najniebezpieczniejszych w Poznaniu. Wielokrotnie pieszych potrącił tutaj samochód. Kilka wypadków zakończyło się niestety ze skutkiem śmiertelnym, co widać po czasem zapalonych zniczach w tym miejscu.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: