Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Droga na komendę stała się bezpieczniejsza - na Grunwaldzkiej powstała nowa sygnalizacja świetlna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Droga na komendę stała się bezpieczniejsza - na Grunwaldzkiej powstała nowa sygnalizacja świetlna
12-11-2012 14:55   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Ostroroga i Rycerską. Od lat walczyli o to mieszkańcy, gdyż wielokrotnie pieszych potrącił tutaj samochód. Kilka wypadków zakończyło się niestety ze skutkiem śmiertelnym, co widać po czasem zapalonych zniczach w tym miejscu. Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł.

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic ulic Grunwaldzkiej i Rycerskiej oraz Ostroroga i Grunwaldzkiej rozpoczęła się pod koniec lipca. Przez trzy miesiące z utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy, gdyż do dyspozycji mieli tylko jeden pas ruchu w każdym kierunku.

W ramach inwestycji, która kosztowała 1,6 mln zł powstało m.in. nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Rycerskiej.

Skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Ostroroga i Rycerską należą do jednych z najniebezpieczniejszych w Poznaniu. Wielokrotnie pieszych potrącił tutaj samochód. Kilka wypadków zakończyło się niestety ze skutkiem śmiertelnym, co widać po czasem zapalonych zniczach w tym miejscu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Park Wilsona
Przeszłość,Teraźniejszość,Przyszłość-Czerwiec 56 - inscenizacja
w godz. 14:00-17:00

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: