Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już trzy miesiące trwa remont Kaponiery. Na Zwierzynieckiej układają nowe torowisko - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już trzy miesiące trwa remont Kaponiery. Na Zwierzynieckiej układają nowe torowisko
12-11-2012 01:17   Janusz Ludwiczak
Równo trzy miesiące temu z Kaponiery zniknęły tramwaje i rozpoczęła się generalna przebudowa tego najważniejszego węzła komunikacyjnego w samym sercu miasta. Drogowcy układają już nowe torowisko tramwajowe na ulicy Zwierzynieckiej.

11 sierpnia rozpoczęła się przebudowa Ronda Kaponiera. W ciągu trzech miesięcy ekipy budowlane wyburzyły starą estakadę ulicy Roosevelta (pomiędzy Mostem Teatralnym a Mostem Dworcowym). Z samego ronda zniknęły przystanki, torowisko tramwajowe i sieć trakcyjna, zerwano nawierzchnię jezdni.

Prace prowadzone były również pod samym rondem. W przejściu podziemnym zdemontowane zostały pawilony handlowe i zerwano część stropu. Jeszcze w listopadzie całe przejście podziemne ma zostać zamknięte, a ruch pieszych zostanie poprowadzony naziemnie.

Na ulicy Zwierzynieckiej od zeszłego tygodnia układane jest również nowe torowisko tramwajowe.

Przebudowa Ronda Kaponiera zakończy się za rok.


Komentarze (1)

12-11-2012 16:32:18
Anna
na Zwierzynieckiej nowe tory... na 200m od Kaponiery raczej... w cywilizowanych krajach remonty robi się od węzła do węzła (dla półmózgów powiem ze wezeł to tam gdzie tramwaje się np rozwidlając...) co w tym przypadku jest przy Rynku Jezyckim.. nie mozna az do tamtad wyremontowac tego? To żałosne.. co z tego ze bedzie 200m nowych torów jak tuż za nimi jest wieczny syf i gemyla.. popękane tory na popękanych Jezycach... ale to Polska. tu wolą robic 10x i poprawiac niz RAZ a dobrze...
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: