Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sesja Rady Os.Targowego: 5 tysięcy złotych na festyn z okazji Dnia Sąsiada - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sesja Rady Os.Targowego: 5 tysięcy złotych na festyn z okazji Dnia Sąsiada
29-05-2008 07:33   Janusz Ludwiczak
15 maja odbyła się XLII Sesja Zwyczajna Rady Osiedla Targowego, podczas której radni zdecydowali o przeprowadzeniu festynu z okazji Dnia Sąsiada, który odbędzie się 15 czerwca na terenie parafii Michała Archanioła.

Podczas 42 Sesji Zwyczajnej Rady Osiedla Targowego, która odbyła się 15 maja radni uchwalili decyzję o organizacji festynu z okazji Dnia Sąsiada, który odbędzie się 15 czerwca na terenie parafii Michała Archanioła przy ul.Stolarskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym w godzinach od 15 do 20 wystąpią zespoły artystyczne z Akademii Wychowania Fizycznego, Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

W ramach Dnia Sąsiada rada przeprowadzi konkurs fotograficzny "Piękno i brzydota Osiedla Targowego", w którym do wygrania przewidziany jest aparat fotograficzny ufundowany przez Urząd Miasta Poznania. Ponadto w ramach festynu przeprowadzone zostaną gry, zabawy i konkursy, malowanie twarzy dla dzieci. Będą także występy artystyczne i koncerty.
W sumie na organizację festynu z okazji Dnia Sąsiada Rada Osiedla Targowego przeznaczy 5 tysięcy złotych z własnego budżetu.

Radni jednomyślnie uchwalili też uchwałę w sprawie przyznania rekompensat za koszty reprezentacji (chociażby za dojazdy do urzędów miasta czy koszty organizacyjne) w wysokości 100 złotych za miesiąc maj dla czterech radnych: Jerzego Jaskiera, Barbary Blicharskiej, Bogumiły Maćkowiak i Grzegorza Depcika. Radni otrzymali wynagrodzenie za ciężką pracę w radzie.

W wolnych wnioskach i dyskusjach radna Marietta Niemier zwróciła uwagę na wysypującą się odzież z pojemników PCK. Według radnej Straż Miejska nie reaguje. Najgorsza sytuacja jest w okolicach targów, na Matejki i Grottgera.
Inna z radnych zwróciła uwagę, że zgodę na umieszczenie pojemników wydał Zarząd Dróg Miejskich, który powinien określić właściciela terenu zobowiązanego do uporządkowania go.

W drugim zgłoszonym wolnym wniosku ponownie radna Marietta Niemier wskazała problem zaniedbanego placu zabaw w Parku Wilsona, przy Palmiarni. Plac zabaw jest nie tylko zaniedbany, ale jest za mały. Brakuje w nim chociażby huśtawek, które niegdyś znajdowały się na terenie Parku Wilsona.
Na wniosek radnej Marietty Niemier Rada Osiedla Targowego wyśle pismo w sprawie placu zabaw do Oddziału Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania oraz do wiadomości do dyrekcji Palmiarni.

Kolejną sesję przewidziano na 12 czerwca, tuż przed festynem osiedlowym.

1. Uchwała w sprawie przeznaczenia 5 tysięcy złotych na organizację festynu w ramach Dnia Sąsiada, w dniu 15 czerwca na terenie parafii Michała Archanioła przy ul.Stolarskiej:
głosowało: 9, za: 9, przeciw: 0, wstrzymało się: 0
2. Uchwała nr 41/99/II/2008 w sprawie przyznania rekompensat za koszty reprezentacji za miesiąc maj dla radnych: Jerzego Jaskiera, Barbary Blicharskiej, Bogumiły Maćkowiak i Grzegorza Depcika w wysokości 100 złotych:
głosowało: 9, za: 9, przeciw: 0, wstrzymało się: 0


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: