Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dwie stutonowe kratownice zawisły nad peronami Dworca Głównego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dwie stutonowe kratownice zawisły nad peronami Dworca Głównego
04-11-2012 02:06   Janusz Ludwiczak
W sobotę po godz. 21 rozpoczęła się skomplikowana operacja zamontowania dwóch kratownic, ważących w sumie 200 ton. Konstrukcja zawisła nad peronami 1, 2 i 3 i będzie podtrzymywać trzykondygnacyjny parking, który pomieści ponad tysiąc samochodów.

Operacja nie mogłaby się odbyć, gdyby nie Terex Demag CC2500, czyli specjalny dźwig zwany "herkulesem". Maszyna może udźwignąć nawet 500 ton. By kratownice mogły zawisnąć nad peronami 1, 2 i 3 kolej musiała wyłączyć do godz. 5:30 napięcie w sieci trakcyjnej. Do tego czasu wstrzymany został również ruch pociągów.

Jedna kratownica waży 100 ton. W sumie zamontowane zostaną cztery kratownice, które mają zróżnicowaną wagę. Najcięższa ma 120 ton. Za tydzień zamontujemy kolejne dwie kratownice - powiedział Przemysław Pytel, kierownik budowy.

Każda z kratownic waży 100 ton i ma 37 metrów długości i 13 metrów wysokości. Do przeprowadzenia prac potrzeba było jeszcze pięć dodatkowych dźwigów i żurawi oraz rąk ponad 15 pracowników.

Stalowe kratownice będą podtrzymywać trzykondygnacyjny parking, który powstanie nad peronami 1, 2 i 3 i pomieści ponad tysiąc samochodów. Parking będzie m.in. dla gości budowanego centrum handlowego Poznań City Center.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: