Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

13. Poznań Maraton biegnie przez Łazarz {RELACJA MINUTA PO MINUCIE} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
13. Poznań Maraton biegnie przez Łazarz {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}
14-10-2012 07:30   Janusz Ludwiczak
7020 osób zgłosiło się do 13. Poznań Maraton, który w niedzielę wyruszy z ulicy Grunwaldzkiej i będzie prowadzić przez Łazarz m.in. przez Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Arciszewskiego, Hetmańską oraz Mostem Dworcowym. Meta, liczącego 42 km biegu zlokalizowana jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - RELACJA NA ŻYWO

07:30 - od godz. 6 dla ruchu kołowego zamknięta jest ulica Grunwaldzka w okolicach MTP. Do ok. godz. 9:30 tramwaje linii nr 6, 10, 13 i 14 jadą objazdem przez Most Dworcowy, Głogowską, Hetmańską i Reymonta do Ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego.
Ponadto autobusy linii nr 45, 48, 59 i 77 kursują objazdem ulicami: Kraszewskiego i Zwierzyniecką tylko do przystanku tramwajowego "Zeylanda" (powrót przez ulicę Zeylanda do Bukowskiej).
Natomiast objazdem przez Palacza kursują autobusy linii nr 64 i 79, zaś autobus "T5" jeździ objazdem przez Głogowską, Krauthofera i Dmowskiego.

07:47 - od godz. 8:00 do 16:00 na trasie maratonu zamknięty będzie ruch wzdłużny. Na trasie maratonu będą funkcjonowały śluzy, dzięki którym będzie można warunkowo przejechać trasę maratonu. Na Łazarzu będą znajdowały się w punktach: Grunwaldzka - Szylinga, Grunwaldzka - Wojskowa, Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego, Arciszewskiego - Palacza, Arciszewskiego - Hetmańska - Grochowska, Hetmańska - Kasprzaka, Hetmańska - Głogowska, Hetmańska - Dmowskiego, Hetmańska - Kolejowa, Most Dworcowy - Głogowska - Roosevelta.

07:58 - o godz. 8:30 na ulicy Grunwaldzkiej, przy pomniku Tadeusza Kościuszki rozpocznie się ceremonia otwarcia, po której rozgrzewka dla biegaczy. O godz. 9 wystartuje 13. Poznań Maraton, do którego zgłosiło się 7020 osób z 31 krajów, m.in. z Egiptu, Etiopii, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kanady, Kataru, Kenii, Lubii, RPA, Rosji, Rumunii, Serbii czy USA.

08:09 - Maratończycy wystartują za niespełna godzinę i pobiegną przez Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką,Ściegiennego, Arciszewskiego i Hetmańską,dalej przez Wildę,Rataje,Środkę,Winogrady,a następnie dotrą do centrum i przez Most Dworcowy, Roosevelta i Bukowską dotrą do mety,która będzie mieścić się na Placu Marka,na terenie MTP.

08:39 - Wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej trwa już rozgrzewka maratończyków przed biegiem

09:15 - Maratończycy ruszyli!. Najbliżej linii startu oczywiście Kenijczycy. Biegnie między innymi Prezydent Ryszard Grobelny i jego zastępca Mirosław Kruszyński a także posłanka Guzowska. Wśród uczestników biegu są także Wojciech Wysocki z Klubu Krąg oraz Maria Pańczak z nieodłączną parasolką.

09:40 - Peleton maratończyków przebiega właśnie przez skrzyżowanie ulic Głogowskiej i Hetmańskiej

10:00 - Maratończycy opuścili już lazarskie ulice. Na końcu dzielnie biegnie mimo swoich 73 lat Maria Pańczak ze swoją parasolką. Nie ma się jednak co dziwić, to jej kolejny poznański maraton, bierze ona udział prawie we wszystkich biegach długodystansowych w Polsce. Nic tylko pozazdrościć formy.

10:24 - Maratończycy biegną dalej przez Poznań. Na liczniku 1godz.i 22 min. Tymczasem na Targach przygotowywane są napoje energetyczne i izoterniczne,banany,czekolady i woda mineralna. Część poznaniaków czeka już na mecie.

10:48 - Maraton to także wzmożony okres dla służb mundurowych. Od rana nad bezpieczeństwem biegaczy czuwa kilkunastu policjantów,żandarmów wojskowych i pracowników Nadzoru Ruchu MPK.

11:20 - Wygrywa Edwin Yator z Kenii z czasem 2:16:16, drugi jest również Kenijczyk Edwin Kirui a trzeci Polak Adam Draczyński

11:40 - 2:35:08 to czas zwyciężczyni maratonu wśród kobiet. Svietlana Kouhan z Białorusi pobiła o 20 sekund najlepszy dotychczasowy wynik wśród pań.

11:42 - Na mecie druga kobieta, nasza złota paraolimpijka Arleta Meloch. Jej czas 2:41:24.

12:10 - Linię mety przekroczyło już ponad 300 zawodników.

12:30 - Już ponad 700 biegaczy odebrało medale. Do mety musi dobiec jeszcze 5 tysięcy zawodników.

12:35 - Zawodnik nr 4322 dotarł na metę z czasem 3:33:33

12:46 - Do mety dobiegło już ponad 1,5 tys.biegaczy. Na liczniku 3:49:52.

12:59 - na liczniku 3:59:59,a do mety dobiegło ponad 2,5 tys.zawodników.

13:25 - do mety dobiegl prezydent Ryszard Grobelny. Przebiegł 42km trase maratonu w czasie 4 godz. 25 min.

13:49 - pobity rekord wszystkich poznańskich maratonów. Do mety,na MTP dobiegło ponad 4700 zawodników.

14:01 - do mety dobiegła grupa spartan,która biegła na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Na liczniku maratonu 5:03:48,a na mecie ponad 5 tysięcy zawodników.

14:43 - mimo reanimacji na ul. Hetmańskiej,na wiadukcie nad Drogą Dębińską śmierć poniósł 36-letni biegacz.

14:53 - ostatni maratończycy dobiegają do mety. Kończymy naszą relacje na żywo. Dziękujemy za uwagę. Wieczorem ukaże się obszerna relacja, galeria zdjęć i wideo.


Komentarze (14)

16-10-2012 11:16:10
Anna
Do tej pory portal łazarz.pl był wolny od troli. Proponuję bana dla Olgi Trolki.
16-10-2012 10:06:29
Łaz
Po co karmicie trola z przedmieść? :) W pierwszym swoim komentarzu O. wylała na klawiaturę całą swoją frustrację na klawiaturę, ale w kolejnym już obraża inne osoby, czym straciła prawo do dalszej dyskusji - tym samym zasługuje najwyżej na wyjaśnienie gdzie jest jej miejsce, a nie tłumaczenie subtelności sprawnego poruszania się po mieście (którego, jak wynika z dyskusji, i tak nie zrozumie).
15-10-2012 23:59:07
JS
Olgo, szanowna przedstawicielko prowincji. Zamiast wozić d..ę swoim śmierdziuchem użyj raz po raz głowy. Z Garbar na dworzec PKP jedzie się 4 minuty. Wystarczy zostawić auto na Garbarach i wsiąść do pociągu (jeżdżą tą trasą co 20 min.) A podatki płacisz w Poznaniu mieszkając poza nim? Czyżbyś zgodnie z przepisami nie zameldowała się w nowym miejscu zamieszkania? Cóż za głupota! Och, nie wierzę, że tak oświecona przedstawicielka społeczeństwa, uważająca Poznaniaków za ciemnogrodzian mogłaby łamać świadomie prawo. Uwierz, można odciąć się od miasta. Trzeba chcieć :) A nie pieprzyć farmazony i pouczać innych.
15-10-2012 23:00:53
Hania
Powiem po poznansku. Olga a potem juz tylko "O" ma kalafe od ucha do ucha, ze lepiej nie mowic. Poprostu wstyd. Ale widac dokladnie sama jest ta ciemnota, baran i cemnogrod, i polskie barachlo, i farejestrwo. To widac, slychac i czuc.
15-10-2012 22:02:32
O.
hahaha ale z was naiwniaki , barany - ciemnota z Łazarza... Co wy człowieczki wiecie o życiu , sporcie i tym jak powinno sprawnie funcjonowac miasto i społeczenstwo.. Nawet tak prostej rzeczy nie wiecie że sport to rywalizacja i kazdy ma cel by osiagnac jego szczyt, ten kto uprawia coś dla samego faktu to nie jest ktoś na kim warto sie wzorować.. Jak ksenofobia... Ja uwazam ze keniczycy, czy Rosjanie lub Niemcy to ludzie którzy w przeciwienstwie do polskiego barachła wiedzą ze jak sie coś robi to po to by byc najlepszym. U nas nawet robienie marartonu przez miasto musi byc byle jak.. byle by było a nie zeby było dobrze. Co tam bede ciemnogrodzie tłumaczyc. PS. podatki płace nadal na Poznań wiec do kija takie porównanie , niestety nie mozna sie całkwicie odciac od miasta i ubolewam z tego powodu bardzo, mozecie mi wierzyc. Trasa z garbar na dworzec pkp to 30 min pieszo przy dobrej kondyci i zdrowiu... No jasne jasen niech wszystcy na mnie sie nachapią MPK PKP , Koncerny paliwowe.. tak tak ... moze z was takie frajerstwo, ale nie ze mnie..
14-10-2012 23:45:30
JS
@OLGA Skoro tak bardzo przeszkadza ci tyle rzeczy w Poznaniu to po jakie licho tutaj przyjeżdżasz? Zostań tam, gdzie mieszkasz - 15 min. samochodem od Poznania, jak sama napisałaś i nie zrzędź. Mieszkając poza miastem nie płacisz tu podatków więc masz średnie prawo się oburzać. A co do wygrywania przez Kenijczyków czy przedstawicieli innych nacji to sorry, ale przemawia przez Ciebie ksenofobia. I tyle. Jakim trzeba być baranem, żeby uważać, że w maratonie ludzie biegną po to, żeby wygrać...
14-10-2012 22:23:48
Maciej
@OLGA: Z Garbar na dworzec - przepraszam pieszo ten odcinek pokonasz w 20 minut. Zawsze możesz podjechać pociągiem, sporo pociągów zatrzymuje się na stacji Poznań Garbary. Maraton jest raz do roku i od 13 już lat. Nie przesadzaj. A co do tej tragedii na maratonie niestety zdarza się, takie wypadki miały miejsce na kilku już maratonach, m.in., w Nowym Jorku, w Poznaniu po raz 1 i miejmy nadzieję po raz ostatni. Zamiast zrzędzić powinnaś być pełna podziwu, ciekawe czy odważyłabyś się przebieg 42 km.
14-10-2012 22:00:01
Olga
Pierdzielicie głupoty, juz wielokrotnie robiłam trase ..nożną'' z garbar na dworzec pkp.. Sorry ale niektórzy ludzie w niedziele tez pracują, uczą sie albo maja inne zobowiązania.. Nie jestem z poznania. DOjazd do miasta autem zajmuje mi 15 min , autobusem 30 min, natomiast dostanie sie do centrum to kwestia 1-1,5 , pieszo szybciej ale nie wiem czy ktos kto brał udział w maratonie musiał tachać 10 kilową torbę albo plecak .. No nie wydaje mi sie.. Te kilka godzin to notabene od 8-16 - wielkie dzieki za takie pare nikomu nie przeszkadzajace godzinki,,idealnie na dojazd do pracy i powrót z niej... Barany , głupoty gadacie , prawda taka ze po kij nam taki maraton jak i tak wygrywa kenijcyk albo rosjanka.. Widać polacy w tym Poznaniany nie wyrobili sie na drałowaniu z buta po miescie kiedy komunikacja siada... Żednada i tyle w temacie .. Ps. Ciekawe kto dał zdolność zdrowotną człowiekowi który padł po 14 km na zawał ! Nic dodac nic ujac , wy sie cieszycie chociaz g o tym wiecie , g sie o tym znacie jak i na wszystkim inny- mądrale same .. a ktoś przezywa swoją tragedie bo odszedł czyjs ojciec , brat itp...Troche powagi chociaż...I przestancie chranic farmazony....Bo na tej stronie same słodko-pierdzące wypowiedzi albo stekanie ze nie ma ławek by usadowić dupsko- Po co siadac zapierdzielać i trenować do maratonu a nie sobie odpoczywac... Przeciez wam to nie potrzebne
14-10-2012 19:52:05
Hania
U nas odbywa sie corocznie kilkanascie maratonow z roznych okazji w roznych celach, nikt nie narzeka na korki. Przeciez nie jest to codziennie. Brawo dla biegaczy, zazdroszcze kondycji !
14-10-2012 19:48:14
Joa
Gratuluję wszystkim , którym udało się ukończyć maraton.
14-10-2012 18:51:24
toms
było fajnie :) oprócz zwycięzców mieliśmy jeszcze jedną super szczęśliwą parę przy podium zlokalizowanym na Placu Marka na MTP (plac wybudowany w 1929 roku na PeWuKę - arch. Roger Sławski) nastąpiły oświadczyny :) Bartosz Gruszecki z Bielska - Białej "poprosił o rękę" swoją dziewczynę i wszyscy zgromadzeni usłyszeli gromkie TAK. fotorelacja : http://www.facebook.com/pages/Zwiedzamy-MTP/ .....przepraszam za link - nie mogę się powstrzymać :) pozdrawiam Łazarz
14-10-2012 18:24:02
Tomek
Nie przesadzajmy. Te kilka godzin można było wytrzymać, szczególnie, że to niedzielne południe. Wystarczyło logicznie przemyśleć trasę swojej podróży.
14-10-2012 18:21:15
Maciej
@OGLA: Gdybyś tak chociaż pobiegała trochę w tygodniu gwarantuje ci, że miałabyś inne nastawienie. Nikt Tobie nie każe jeździć samochodem. Dla zdrowia mogłaś przejść się pieszo lub dla ekologi skorzystać z komunikacji miejskiej.
14-10-2012 16:23:30
OLGA
Tak zawalonego miasta jak dzisiaj nigdy nie było .. 45 minut w jednym korku zeby pojechac 5 min i znaleść sie w kolejnym... Miasto to nie miejsce na takie wydarzenia , nie moze byc tak ze zabawa jednych jest kosztem drugich w tym przydadku sparalizowanie całego miasta . Mnie osobiscie nie stan na marnowanie paliwa na bezsensowne stanie w korkach.... Uprzedze odpowiedzi, NIE NIE MOGŁAM zrezygnowac dzisiaj z jazdy autem , przesiasc sie na MPK (poniewaz to też nie funkcjonuje tak jak powinno ) , zostawac w domu tak jak byłoby najlepiej też nie mogłamm!! Gratuluje ludziom ambicji, sportowej rywalizacji itp, ale Poznań to ostatnie miejsce które nadaje sie do takich wydarzeń , zwłaszcza podczas ,,intensywnego '' remontu ul Głogowskiej i Kaponiery, gdzie i bez martonu cięzko jest sie przemieszczac...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: