Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Arenie stanęły huśtawki i piaskownica - w Parku Kasprowicza powstał plac zabaw - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Arenie stanęły huśtawki i piaskownica - w Parku Kasprowicza powstał plac zabaw
13-10-2012 00:51   Janusz Ludwiczak
Dobra wiadomość dla najmłodszych mieszkańców Łazarza i ich rodziców. Gotowy jest już nowy plac zabaw w Parku Kasprowicza.

W ostatnim tygodniu września w Parku Kasprowicza ruszyła budowa placu zabaw. Obiekt powstał "na górce", przy jednej z alejek, naprzeciwko siłowni na wolnym powietrzu.

Na placu zabaw znajdują się dwie huśtawki, bujak dla młodszych dzieci, piaskownice i trzy ławki. Całość została odgrodzona.

Plac zabaw będzie rozbudowywany. Jeszcze w tym roku stanie "statek piracki". Inwestycja kosztowała 104 tysięcy złotych i w całości została pokryta z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (30)

26-10-2012 20:00:07
JS
Ale z treści postu pani radnej czy też nieradnej wynika, że premier i ministrowie powinni wypowiadać się tylko na stronach URM, Grobelas tylko na stronie miasta, oczywiście oficjalnej itd. Przecież p. Prymas czy p. radna Łazarz wypowiadali się wielokrotnie na łamach lazarz.pl. Czynił to również pan Wośkowiak i nikomu z nich korona z głowy nie spadła. A co do strony naszlazarz.pl to lepiej opuścić kurtynę milczenia. Żenujące. Ale jaka rada taka strona. Szkoda tylko, że radni ochoczo wypowiadaja się na forum lazarz.pl, gdy można się chwalić. Gdy trzeba się tłumaczyć maja wyborców głęboko w d... Myślę, że wyborcy zrewanżują się tym samym na najbliższych wyborach :)
26-10-2012 18:16:09
Radna a może nie.
Radna albo nie radna.Z drugiej strony ekranu siedzi albo pan który tu jest panią,albo pani która jest panem. Młody udaje starego i odwrotnie ,a czasami to nawet pan nie jest panem. Pan Redaktor to chyba wie najlepiej. bo najlepiej zna te tajniki .Oficjalny email Rady to : Osiedle_Lazarz@um.poznan.pl,Portal naszlazarz to prywatna strona założona przez radnych i jest dopiero tworzona. Radni mogą wypowiadać się na stronie Osiedla/miejskiej/ czynnej od m-ca lipca.
26-10-2012 11:32:57
anton
Radna najwyraźniej nie wie, że to ona jest dla nas a nie odwrotnie. Choroba władzy - wybraliście nas to teraz zamknijcie pyski.
26-10-2012 11:26:00
w
Jakkolwiek wypowiedź pani Radnej jest merytoryczna i zwraca uwagę na ważny problem będący przyczyną wielu porażek w publicznej przestrzeni miasta (chora ustawa o zamówieniach publicznych... kto miał do czynienia wie, że jest to źródło patologii i zła). Cenię sobie także naszą Radę za gonienie bezmózgich właścicieli kejtrów bez smyczy. Jednak wypowiedź na temat niniejszego portalu jest wielce niefortunna. Istnieje bowiem oficjalne medium Rady (na którym rozumiem Rada ma obowiązek wypowiadania się) i jest nim strona Nasz Łazarz. Problem w tym, że jest to strona-widom bez treści. Sugeruję zatem ze zwykłego zdrowego rozsądku uznać lazarz.pl (portal skupiający setki fanów, odwiedzany przez tysiące osób każdego miesiąca, z których liczne grono aktywnie uczestniczy w dyskusjach) za oficjalne forum publicznej dyskusji o naszym fyrtlu. (a także sugeruję odpowiadać na wszystkie maile wysłane na podany przez Panią adres).
26-10-2012 10:55:00
JS
No to pani anonimowa radna dała pokaz impertynencji i zarozumialstwa. Władza jednak uderzyła do główki.. Proszę się przedstawić na prywatnym portalu - jako radna ma pani psi obowiązek pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem. Na wszelki wypadek, na następnych wyborach nie zagłosuję na żadną kobietę skoro boi się pani przedstawić. Jestem wzruszony pani aktem dobrem woli. Pewnie będzie pani oczekiwać za swą odwagę premii. Gratuluję dobrego samopoczucia.
25-10-2012 23:40:13
Radna
Środki przeznaczone na realizację zadań ujętych w planie finansowym Rady Osiedla realizowane są przez właściwe jednostki organizacyjne Miasta. Rada Osiedla samodzielnie nie realizuje zadań remontowych, inwestycyjnych i innych .Zarząd Zieleni Miejskiej jako administrator Parku Kasprowicza ogłasza przetarg na wykonanie konkretnego zadania. Każdy podmiot może w nim uczestniczyć jeśli spełnia warunki zawarte w ofercie. Niestety podstawowym kryterium wyboru musi być najniższa cena. Koszt wykonania placu to nie tylko zakup i montaż urządzeń. To także posiadanie atestów , certyfikatów. ,gwarancja konserwacji, napraw i inne zadania. Urządzenia zabawowe zamontowane na placu to dopiero początek realizacji zadania, w najbliższym czasie po rozstrzygnięciu przetargu zamontowany zostanie „Statek piracki”. Dotychczasowy plac został ogrodzony celem zabezpieczenia terenu przed nieproszonymi gośćmi –pieskami. W przyszłym roku zamontowane zostaną dodatkowe urządzenia zabawowe. Zarząd Zieleni nasadzi także drzewa i krzewy. Przypominam, że miejsce do gry w kosza w parku to nie boisko ,a zostało ono wykonane na zlecenie Komisji Rewitalizacji m.Poznania i z jej środków. Rada Osiedla wskazała dwa miejsca gdzie można ustawić kosze i zostały one wybrane do realizacji, Poza Łazarzem wykonano w Poznaniu jeszcze 3 takie place, pozostałe oferty Rad Osiedli zostały odrzucone. Chcę w tym miejscu przypomnieć właścicielom czworonogów ,że wyznaczone Uchwałą Rady Miasta miejsce do wyprowadzania psów znajduje się za pływalnią w rejonie ulicy Chociszewskiego Tylko tam można bezpiecznie wyprowadzać psy , na pozostałym terenie hasanie psów bez smyczy to połamanie prawa. Przypominam także że portal lazarz.pl to prywatny portal pana J.Ludwiczaka i Rada Osiedla nie ma obowiązku wypowiadać się na nim. Ponieważ wielu Łazarzan nie wie o tym zamieszam tę wypowiedź jako akt dobrej woli. Jeżeli ktoś ma zapytania do Rady zapraszam na dyżur w siedzibie Rady /czwartek od 17 do 18.30/ lub proszę przesłać zapytanie na adres Rady email: Osiedle_Lazarz@um.poznan.pl
25-10-2012 20:53:42
placyk.pl
plac zapowiada się fajnie ale mógł by być większy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25-10-2012 14:47:52
Hania
Zapomnialam dodac, ze wszyscy tutaj piszacy, podatnicy zaplacili za ten plac zabaw i maja prawo do wszystkich informacji z nim zwiazanych. Kopia kosztorysu takze powinna byc wylozona do wgladu dla zainteresowanych. To nie jest tajemnica a jesli jest to cos jest nie tak.
25-10-2012 14:25:07
Hania
Dobrze byloby aby kilkanascie i wiecej mam czy ojcow, babci, ktorzy prowadza tam swoje pociechy napisaly wspolnie pismo do kogo trzeba/odpowiedzialnego, o wyjasnienie sytuacji kosztow tego placu zabaw i co tam ma jeszcze byc dolozone i czy przewidziane jest powiekszenie placyku, bo plot mozna zawsze przestawic dalej. Pismo wyslac poleconym lub zaniesc osobiscie za podpisem.
24-10-2012 23:44:37
JS
@Jean Cocteau Skoro tak pochopnie oceniasz poziom inteligencji piszących komentarze to co sądzić o Twoim? Byłeś na tym pseudo placu? Raczej nie, bo nie piałbyś z zachwytu, że stanie tam statek piracki. Tam nie ma po prostu miejsca na statek piracki z prawdziwego zdarzenia. Jeśli cokolwiek stanie (zapewne w grudniu - w sam raz na zimę) to będzie to piracka szalupa - nic innego tam się nie zmieści. Teren jest ogrodzony i jasno są określone jego granice. Jeśli ten mityczny statek stanie poza ogrodzeniem to tym bardziej można pogratulować debilizmu. A ilość zabawek dla dzieci to kpina. Zauważ, zanim ponownie skrytykujesz komentujących, że tak chętnie włączający się do dyskusji radni dzielnicowi tym razem schowali głowy w piasek. Mikro statek piracki nadal nie tłumaczy wysokości budżetu w korelacji z efektami.
24-10-2012 20:15:02
Jean Cocteau
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia. " Autor: Jean Cocteau "Plac zabaw będzie rozbudowywany. Jeszcze w tym roku stanie "statek piracki". Inwestycja będzie kosztowała 104 tysięcy złotych " Proponuję przeczytać tekst ze zrozumieniem,ale to chyba przekracza możliwości umysłowe większości "wpisywaczy".
24-10-2012 15:36:21
Wiki-mama
Zgadzam się z pozostałymi w/w plac zabaw to porażka!!! Tyle pieniędzy...pytam się za co?Kolejka do wszystkiego!!! a jak wytłumaczyć maluchowi który ma niespełna dwa latka ,że musi poczekać bo inne dzieci też czekają...brak zjeżdzalni,drabinki gdzie można się powspinać...super Plac zabaw jest na Cytadeli szkoda,że mamy tak daleko żeby podjechać.
23-10-2012 10:39:34
JS
@Sławek "Czy było jakieś info do mieszkańców osiedla by popytali wśród znajomych kto może postawić taki plac i za ile?" Pamiętaj, że jest magiczne słowo PRZETARG - no i są efekty :)
22-10-2012 19:55:28
Sławek
Halo, czy ktoś z RO odpowie? Ile to % jest z budżetu rady, jakie były inne pomysły itd. Czy było jakieś info do mieszkańców osiedla by popytali wśród znajomych kto może postawić taki plac i za ile?
22-10-2012 15:24:19
mama
pomijając kwestie wyceny i kosztów tego miejsca żenujące jest to, że taki placyk zabaw to można zorganizować dla dzieci z jednej kamienicy a nie z całej dzielnicy. W jeden słoneczny dzień w tygodniu nie można było wejść do tego placyku bo zwyczajnie nie było miejsca. Kolejka to huśtawek, to kurcze sralnia dla psów która ma powstać na miejscu poprzedniego palcu ma być większa. Ale paranoja rady na tym się nie kończy. Zapraszamy na mini boisko do gry w kosza wszystko ładnie pięknie ale co za dureń zaplanował ustawienie jednego kosza i to pod słońce, gra się super ciekawe ile za to zapłacili?????
17-10-2012 08:15:52
Gonia
Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. 104 tys za coś takiego??? Ktoś musi ponieść konsekwencje za ten śmieszny plac zabaw. Nie można tego tak zostawić. Niech się tłumaczą z wydanych naszych pieniędzy!!!!
16-10-2012 10:57:52
Ania
Może ktoś z rady osiedla wypowie się w tej sprawie???
16-10-2012 07:29:47
Negatyw
Póki co bida z nędzą. Nie ma tam nic. Chyba, że to miała być wierna replika placu z czasów komuny. Wtedy i koszt układa się. logiczną całość. Nie potrafiono utrzymać przy życiu placu zabaw przy Bagiennej. Lokalizacja była super. Ale wygrali napruci blokersi. Kolejna wielka porażka Rady i naszej dzielnicy.
15-10-2012 14:29:06
M.K.
Absolutnie zgadzam się z opinią JS. Również skosztorysowałam plac zabaw, który powstał i koszt nie przekraczył 12-14 tys. Najgorsze jest to, że plac ma być rozbudowany w 2013 roku. Ma powstać statek piracki dla starszych dzieci. Przewidywany koszt 40 tys. W porównaniu z tym, co powstało za 104 tys., aż strach pomyśleć co to będzie za maleństwo. A tak bardzo cieszyłam się, że na Arenie powstanie plac zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. A tak cóż pozostaje.... ciągłe wyprawy na Łęgi Dębińskie albo do Ogródka Jordanowskiego na ul. Bukowską. Ech szkoda.....
15-10-2012 08:28:24
babcia
Plac zabaw dla dzieci w tym miejscu to bardzo dobry pomysł, ale oczywiscie brak cienia iiiiii odwieczny problem ... TOALETY ????? Po raz kolejny nie pomyślano o normalnych potrzebach fizjologicznych dzieci i opiekunów . Szkoda bo były już sygnały wcześniej :(((
14-10-2012 23:57:41
JS
@Hania Wiem jakie koszty poniosły na budowę placów zabaw podpoznańskie gminy i wiem jak te place zabaw wyglądają. Uwierz Haniu, że za ponad 100 tys. zł można wybudować plac zabaw z prawdziwego zdarzenia wliczając w to zacienienie w postaci nasadzonych drzew. Te huśtawki, bujaki i piaskownica to koszt ok 15 tys. zł - wystarczy wpisać w google "place zabaw koszt" - wiele firm publikuje szczegółowe cenniki. Ponadto umiejscowienie tego ustrojstwa w miejscu przypominającym w lecie patelnię świadczy o poziomie pomysłodawcy. Zostaw trzylatka w pełnym słońcu na godzinkę lub dwie...
14-10-2012 22:13:10
Tomek
Podobno ma być jeszcze piracki statek ale nie wiem kiedy...
14-10-2012 19:58:37
Hania
Ale Wy jestescie krytyczni, ani jednego dobrego slowa. Kauczuk jest okropny, widze jak wyglada tutaj po roku uzywania i zimie, okropnosc. Piasek jest naturalny, nie chemia i tworzywo. Jest to bardzo ladny plac zabaw a nie powiedziane przeciez, ze z czasem byc moze na drugi rok bedzie dolozone cos wiecej do zabawy. Koszta sa wysokie, to prawda ale co dzisiaj jest tanio ? Slowo w internecie :)
14-10-2012 19:07:09
M.K.
To jest plac zabaw, którym chwali się rada osiedla? Żenada i tyle. 104 tys???! Wyceniając razem z profesjonalnymi firmami, które się tym zajmują te 3 huśtawki na krzyż, które tam stoją razem z ławkami i koszami bez robocizny to koszt ok. 12 tys. Czy pozostała kwota to robocizna, projekt i pozwolenie na budowę??? Brawo! Faktycznie ktoś powinien się tem przyjrzeć.
14-10-2012 19:02:58
maciej
plac zabaw to jest porażka ani zjeżdżalni ani żadnego domku dla dzieci !!! i ten piasek masakra lepiej by zrobili podłoże z kauczuku i brak cienia w słoneczne dni dla dzieci i rodziców porostu masakra a pieniądze z strefy kibice na arenie gdzie są ???
14-10-2012 15:50:11
M.P
Na działkach przy domkach ludzie maja lepsze place zabaw.
14-10-2012 13:34:32
wkurzony
proste pytanie?-na co wydali te100tysięcy? -chyba prokurator powinien przyjrzeć się działaniom Rady Osiedla
13-10-2012 20:14:26
JS
Trudno to coś nazwać placem zabaw. Podobnie jak badziewie w Parku Wilsona. Żenujący widok. Tak jak napisał/a viki, każda gmina ma duuużo lepsze miejsce do zabawy dla maluchów. Ba! Większość przedszkoli ma bardziej atrakcyjne place zabaw.
13-10-2012 19:49:24
viki
Na wioskach pod remizami są lepiej zorganizowane i bogatsze place zabaw - wstyd jak na duży park i środek miasta. Na ogrodzenie i piach wydano pewnie większość pieniędzy.
13-10-2012 12:00:36
S.
Spoko, jak już ten ten plac zabaw w tym a nie innym miejscu - proponuję na przyszły rok jakieś nowe drzewa wokół, choć trochę cienia się w upale przyda...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: