Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gimnazjaliści śpiewali po niemiecku, ugotowali włoskie potrawy i tańczyli przy hiszpańskich rytmach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gimnazjaliści śpiewali po niemiecku, ugotowali włoskie potrawy i tańczyli przy hiszpańskich rytmach
27-09-2012 01:24   Janusz Ludwiczak
Od jedenastu lat 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w środę, w Gimnazjum nr 51 pod hasłem "Ucz się języków- bądź aktywny!" odbył się Dzień Języków Europejskich.

Od 2001 roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym - posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Aby zwrócić uwagę społeczeństwa na różnorodność lingwistyczną Rada Europy i Unia Europejska ustanowiły właśnie Europejski Dzień Języków.

Obchodzimy ten dzień z tego względu, że nasi uczniowie uczą się języka zarówno angielskiego jak i niemieckiego. Program obejmuje wszystkie języki europejskie. Uczniowie losowali kraj, do którego musieli przygotować prezentacje, piosenkę, taniec oraz rozwinąć myśl, że warto się uczyć języków obcych. Ponadto przygotowali plakat o danym państwie i flagę narodową oraz potrawę z wybranego kraju - powiedziała Kamila Hnatyk dyrektor Gimnazjum nr 51.

W "Pojedynku Gigantów" najlepszym lingwistą okazał się Mikołaj Zwierzycki, drugie miejsce zajął Piotr Ciepły, a trzecie Irena Nowak.

Natomiast we współzawodnictwie druzynowym najlepsza okazała się klasa 2a, która reprezentowała Irlandię, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 3a (Francja), a trzecie ex aequo klasa 3c (Włochy) oraz klasa 3d (Czechy). Pozostałe klasy reprezentowały Niemcy (klasa 2b), Wielką Brytanię (klasa 3b), Hiszpanię (klasa 1a) ora Austrię (klasa 1b).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: