Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM planuje rozszerzyć strefę parkowania na Łazarz i wprowadzenie "Strefy 30" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM planuje rozszerzyć strefę parkowania na Łazarz i wprowadzenie "Strefy 30"
26-09-2012 00:49   Janusz Ludwiczak
Bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku strefa parkowania zostanie rozszerzona na Łazarz i obejmie obszar objęty ulicami Bukowską, Przybyszewskiego, Reymonta, Hetmańską i torami kolejowymi. Dzięki temu miasto miałoby rocznie zyskać 10 mln zł.

Zarząd Dróg Miejskich zwrócił się do Rady Osiedla Św. Łazarz z prośbą o składanie uwag i propozycji do projektu zmian wprowadzenia strefy płatnego parkowania na Łazarzu.

Strefa płatnego parkowania miałaby objąć obszar objęty ulicami: Bukowską, Przybyszewskiego, Reymonta, Hetmańską i torami kolejowymi aż do ulicy Roosevelta. ZDM chciałby równocześnie na Łazarzu wprowadzić "Strefę 30", która miałaby ograniczyć prędkość pojazdów do 30 km/h w wyznaczonym obszarze.

Rada Osiedla Św. Łazarz ma również zaproponować lokalizacje kontrapasów, czyli odrębnych pasów dla ruchu rowerowego w ulicach jednokierunkowych.

Stanowisko Rady Osiedla Św. Łazarz posłuży do przygotowania projektu koncepcyjnego Strefy Płatnego Parkowania, który zostanie radzie osiedla oraz jak każdy projekt drogowy zostanie poddany szerokim konsultacjom społecznym za pośrednictwem internetu. Po fazie konsultacji zostanie opracowany docelowy projekt organizacji ruchu Strefy Płatnego Parkowania Św. Łazarz - czytamy w piśmie Zarządu Dróg Miejskich do Rady Osiedla Św. Łazarz.

O możliwości wprowadzenia strefy praktycznie na terenie całej dzielnicy na początku października będą dyskutować radni Osiedla Św. Łazarz podczas kolejnej sesji.

Wiadomo, że dzięki temu rozwiązaniu miało zyskałoby dodatkowe 10 mln zł rocznie. Jednak to wiązałoby się z wydatkiem ok. 14 mln zł, bo tyle przynajmniej kosztowała budowa strefy na Jeżycach.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: