Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach prawie jak w star trek-u - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach prawie jak w star trek-u
26-09-2012 00:23   Janusz Ludwiczak
Goście Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbył się w minionym tygodniu przetestowali nową salę kongresową-widowiskową, która może pomieścić ponad 2 tysiące osób. Przy pawilonie nr 15 dobiega końca również budowa Targowego Ogrodu. Gotowe są też nowe łączniki, które mają za zadanie zapewnić ochronę przed opadami podczas przechodzenia między pawilonami 6a i 5 oraz 5 i 9.

Gotowa jest już Sala Ziemi. Na najwyższym, trzecim poziomie pawilonu nr 15 powstała sala widowiskowo-kongresowo-koncertowa, która może pomieścić ponad 2 tysiące osób. Podczas Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbył się w zeszłym tygodniu sala była podzielona na dwie mniejsze, które mogły pomieścić tysiąc osób.

By Sala Ziemi mogła powstać trzeba było podnieść konstrukcję dachu. Po usunięciu 5 tysięcy metrów kwadratowych starej połaci dachu zamontowano siedem szerokich na 48 metrów i ważących blisko 200 ton łącznie stalowych dźwigarów, do których podwieszono przykrycie dachu. Zwiększenie wysokości obiektu, który urósł o blisko 4 metry, umożliwiło montaż teleskopowych trybun, na których w układzie amfiteatralnym może zasiąść ponad 1,5 tys. widzów. Dzięki podniesieniu konstrukcji dachu sala widowiskowa na ostatniej kondygnacji ma 11 metrów wysokości. Sala Ziemi wyposażona została również w panoramiczny ekran projekcyjny o powierzchni ponad 100 m kw. Nie wykluczone, że odbywać będą się tutaj również projekcie filmowe.

Generalna przebudowa pawilonu 15 to największa inwestycja budowlana MTP ostatnich lat. Inwestycja była podzielona na dwie etapy. Rok wcześniej zmodernizowano dwa niższe poziomy, na których powstała część recepcyjna oraz nowoczesne powierzchnie konferencyjne, które dzięki systemowi przesuwanych ścian można dowolnie modyfikować, budując od jednej zajmującej niemal całe piętro obiektu, aż do siedmiu mniejszych.

W ramach inwestycji w miejscu dawnego pawilonu 14a powstał ogromny skwer zielony, a wokół niego ustawiono ławki. Wkrótce posadzone mają zostać tutaj drzewa i krzewy.

Przebudowa pawilonu nr 15 - Poznań Congress Center kosztowała 90 mln zł, z czego połowa środków pokryła budowę Sali Ziemi. Uroczyste otwarcie nowej sali kongresowo-widowiskowej zaplanowano w grudniu.

To nie jedyna tegoroczna nowa inwestycja na MTP. Zakończyła się budowa specjalnych "łączników", które mają za zadanie zapewnić ochronę przed opadami podczas przechodzenia między pawilonami 5 i 9 oraz 6a i 5.

Łącznik pomiędzy pawilonami 5 i 9 ma 854,25 m kw. powierzchni, a jego wysokość jest taka sama jak wysokość pawilonu - 10,2 m. Łącznik będzie pełnił funkcję wystawienniczą, ale będzie można przez niego również przejechać - szerokość przejazdu wynosi 8 m.

Drugi łącznik między pawilonami 5 i 6a ma 353 m2 powierzchni użytkowej, 7,9 m wysokości na zewnątrz i 6,15 m wysokości wewnątrz.

Projekt łączników wykonała pracownia architektoniczna DNA – Daniel Niedbała, Piotr Jasiniak oraz Agnieszka Bielecka. Wykonawcą prac są firmy Hochtief Polska oddział Poznań oraz Robas.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: