Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sielska przestała być "wiejską" ulicą, a doczekała się nawet drogi rowerowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sielska przestała być "wiejską" ulicą, a doczekała się nawet drogi rowerowej
21-09-2012 13:50   Janusz Ludwiczak
Jeszcze wiosną ulica Sielska przypominała bardziej drogę wiejską niż ulicę w dzielnicy zamieszkałej przez prawie 13 tysięcy mieszkańców, w ponad półmilionowym mieście. Ilość dziur na Sielskiej trudno było zliczyć. Na ulicy tej brakowało chociażby chodników. Teraz to się zmieniło. Ulica Sielska została przebudowana - doczekała się nowej nawierzchni, chodników. Powstała nawet droga rowerowa.

Dzięki tej inwestycji ulica Sielska została poszerzona, zbudowane zostały nowe chodniki i kanalizacja deszczowa. Powstała również droga rowerowa, która na jednokierunkowej ulicy Sielskiej stanowi kontrapas.

Rozbudowa ulicy Sielskiej kosztowała ZDM ponad 3 miliony złotych. Prace budowlane zrealizowana wyłoniona w przetargu firma Pol-Dróg Piła.

Jak ulica Sielska wyglądała przed remontem można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w artykule: Górczyn: Po latach starań mieszkańców Sielska przestanie być "wiejską" ulicą


R E K L A M A

Komentarze (2)

26-09-2012 13:18:35
MAMUSIA30
SUPER ŻE ZROBILI WRESZCIE DROGI W TEJ OKOLICY, BOSA ,GÓRCZYŃSKĄ,KOSYNIERSKĄ I INNE, JAK CÓRKA BYŁA MAŁA TO Z WÓZKIEM PO TYCH DZIURACH BYŁA TRAGICZNA JAZDA, POTEM DO PRZEDSZKOLA NA BOSEJ PO DZIURACH, A JAK SKOŃCZYŁA PRZEDSZKOLE, TO ZROBIONO WRESZCIE NOWE DROGI, TYLKO MIEJSCA PARKINGOWE NIE PRZEMYŚLANE, NA GÓRCZYŃSKIEJ JEST WYŚCIG O MIEJSCE PARKINGOWE W POBLIŻU SWOJEGO MIESZKANIA !!!! A O PRZEJEŹDZIE W DWIE STRONY JUŻ NIE WSPOMNĘ, ZA CIASNO NA DWA AUTA!!!! I POWSTAJĄ TAM CZĘSTO KŁOPOTLIWE SYTUACJE KTO KOGO MA PRZEPUŚCIĆ, A NAJLEPIEJ JUŻ JEST JAK JEDZIE ŚMIECIARA , ZAJMUJE CAŁĄ ULICE I NIKT NIE PRZEJEDZIE WTEDY :)!!!!WTEDY DOPIERO SĄ POPISY MANEWROWE WIELU KIEROWCÓW ;))))
21-09-2012 19:58:50
morlock
No zbyt szeroka ( jak i okoliczne) nigdy nie była. Miejsc do parkowania jak zwykle po "rewitalizacji" o 30% mniej. Ważne że można pochwalić się "pedałówką" z której jak na fotach widać korzysta pedałowiec-inwalida (słownie jeden, na rok pewnie) a że pod prąd zaiwania więc pewno niewidomy ( nie żebym coś miał do rowerzys-tów/tek i inwalidów). Wszystko zmierza do wprowadzenia strefy na Łazarzu a darmowych/tanich parkingów buforowych jak ni ma tak ni ma. Zazdroszczę przezorności łodzianom. Tam gdzie kiedyś podziwiało się JADĄC TRAMWAJEM sielskie widoki pasących się krów teraz stoją jaskinie łodzian. Trakcja nadal czynna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: