Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Chełmońskiego wymieniono 50 metrów chodnika, reszta poczeka do przyszłego roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Chełmońskiego wymieniono 50 metrów chodnika, reszta poczeka do przyszłego roku
15-09-2012 00:27   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont chodników na ulicy Grottgera. ZDM wymienił również stare i zniszczone płyty chodnikowe na nową kostkę na krótkim 50-metrowym odcinku ulicy Chełmońskiego.

Do historii przeszły stare i nierówne chodniki na ulicy Grottgera. Ekipy budowlane z firmy wyłonionej w przetargu, Zakładu Robót Drogowych Marek Dachtera z Puszczykowa zakończyły układanie nowej kostki typu "pozbruk" w ciągu całej ulicy Grottgera. Remont kosztował 171 810,90 zł brutto. Środki te w całości pokryje ZDM.

Nowego chodnika doczekali się również piesi na ulicy Chełmońskiego. Na zlecenie ZDM wyremontowano chodnik tylko przy kamienicach pod numerem 1, 2 i 3, jest to 50 metrowy odcinek ulicy. W przyszłym roku prace na Chełmońskiego mają być kontynuowane. Rada Osiedla Św. Łazarz w ramach przyszłorocznego budżetu chce przeznaczyć 150 tysięcy złotych na remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Chełmońskiego.

ZOBACZ TAKŻE: ZDM rozpoczął remont chodnika na ulicy Chełmońskiego, rada osiedla i mieszkańcy zaskoczeni


Komentarze (3)

18-09-2012 13:30:24
swojak
A co z ulicą Kossaka zwłaszcza pomiędzy nr 2 a 10? Miejscami nie ma wcale chodnika!!!! I dlaczego Straż Miejska w ogóle nie patroluje tych ulic? Samochody zastawiają każdy wolny skrawek przestrzeni!!!!!!!! Gdzie jest kodeks drogowy!!!!!!!
15-09-2012 20:36:27
Łazarzanin
Również nie rozumiem dlaczego nazywa się "remontem chodnika" remont tego parkingu. No chyba, że chodnikiem nazwać tę wąską (miejscami pewnie z 30cm) ścieżkę prowadzącą do aut. Uważam, że ten parking należałoby zlikwidować i stworzyć w jego miejsce chodniki. A mieszkańcy mają przecież blisko lepiej przygotowane miejsca do parkowania - ot choćby w City Parku, często jest pełno miejsc do parkowania; a także na parkingu zdaje się, że należącym do MTP przy Matejki - również zwykle pustym.
15-09-2012 13:22:15
Grottgeranin
Niestety popełniono błąd kładąc na Chełmońskiego płytki chodnikowe zamiast tzw kostki "pozbruk", płytki nie wytrzymają naporu i ciężaru parkujących tam samochodów, wkrótce powstaną nowe pęknięcia i chodnik na nowo będzie ulegał destrukcji, nie rozumiem dlaczego podjęto taką decyzję aby w takim miejscu gdzie praktycznie 3/4 powierzchni chodnika to parking a nie trasa dla pieszych, położyć płytki...?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: