Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozebrano ponad tysiąc metrów sześciennych wiaduktu Kosynierów Górczyńskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozebrano ponad tysiąc metrów sześciennych wiaduktu Kosynierów Górczyńskich
13-09-2012 00:09   Janusz Ludwiczak
Do końca października zakończy się rozbiórka wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich.

18 sierpnia rozpoczęła się przebudowa wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich (dawniej wiaduktu Górczyńskiego). Przez ten czas rozebrano 1300 metrów sześciennych obiektu.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich:
Trwają przygotowania do demontażu belek mostowych ustroju nośnego nad torami kolejowymi. W tym celu powstaje specjalna platforma robocza pod dźwig o udźwigu 500 ton. Belki przeznaczone do demontażu ważą do 124 ton.
Jednocześnie trwają już prace polegające na wykonywaniu pali wielkośrednicowych na podporach i pali w technologii jet-grouting oraz budowie i przebudowie instalacji podziemnych.

Na czas remontu kierowcy muszą korzystać z wiaduktu zachodniego (prowadzącego w kierunku Lubonia i Wrocławia). Niestety w godzinach szczytu spore korki tworzą się zarówno na ulicy Głogowskiej jak i Ściegiennego.

Do końca przyszłego roku w miejscu starej konstrukcji (oddanej do użytku w 1972 roku) powstanie nowy wiadukt, z trzypasmową drogą oraz ścieżką rowerową. Projekt uwzględnia też budowę nowego wiaduktu wraz z estakadą dojazdową z ulicy Rakoniewickiej.

Natomiast mieszkańcy Górczyna i pasażerowie przesiadający się na dworcu autobusowym przy ul. Zgoda zamiast tramwajów muszą korzystać z autobusów zastępczych "za tramwaj" linii T5. Odjeżdżają one z peronu 5 (stoisko linii nr 82).

Wartą ponad 52 miliony złotych inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. 85 procent środków na to zadanie pochodzić będzie z dotacji Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: