Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnię w Parku Kasprowicza spotka ten sam los co baseny na Ratajach i przy Niestachowskiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnię w Parku Kasprowicza spotka ten sam los co baseny na Ratajach i przy Niestachowskiej?
11-09-2012 12:37   Janusz Ludwiczak
To był średnio udany sezon na pływalni w Parku Kasprowicza. Tego lata na basenach przy Arenie wypoczywało ponad 10 tysięcy osób. Obecny zarządca obiektu nie narzeka na współpracę z POSiR-em, jednak twierdzi, że miasto powinno zainwestować w obiekt, gdyż inaczej może on popaść w ruinę.

W słoneczne i upalne dni można było schłodzić się na pływalni w Parku Kasprowicza, która funkcjonowała przez 67 wakacyjnych dni (od 29 czerwca do 2 września). Na obiekcie tym znajdują się trzy baseny - duży o wymiarach 50x20 m, średni oraz brodzik dla małych dzieci. Chętni oprócz pływania mogli skorzystać z 65 metrowej zjeżdżalni, zagrać w koszykówkę lub siatkówkę plażową. Do dyspozycji była również wypożyczalnia leżaków.

W tym roku z pływalni skorzystało ponad 10 tysięcy osób, jednak ten sezon letni był gorszy od zeszłorocznego.

W tym roku pływalnię odwiedziło lekko ponad 10 tysięcy osób. W porównaniu do roku ubiegłego ten sezon jest gorszy. Przede wszystkim brakowało dobrej pogody. W sumie to naliczyłem 23 słonecznych i upalnych dni. Ludzie najchętniej przychodzą na basen, gdy od rana jest ciepło - mówi Andrzej Chyliński, kierownik pływalni odkrytej "Arena".

Od 10 lat pływalnią nie administrują już Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Obecny zarządca nie narzeka na współpracę z POSiR-em, jednak uważa, że miasto powinno zainteresować się obiektem.

W przypadku poważnych awarii POSiR chętnie mi pomaga. W większości wszystko robię tutaj sam. Jednak miasto powinno zainteresować się tymi basenami. Już dziesiąty rok administruje tym obiektem. Konieczny jest generalny remont, tak by zachęcić ludzi do korzystania z tego obiektu. Mnie, dzierżawcę na to nie stać, po za tym właścicielem pływalni jest POSiR. Miasto musi się w to zaangażować, to jest dla Poznania i jego mieszkańców. Szkoda marnować tak pięknego terenu. Miałem nawet tutaj gości z Niemiec, którzy chwalili ten obiekt i byli zaskoczeni, że bilet kosztuje 7 złotych na cały dzień. Myśleli, że to jest opłata na godzinę - uważa Andrzej Chyliński, kierownik pływalni.

Na początek przydałby się wymiana niecki basenu, szacuję, że inwestycja ta kosztowałaby ok. 150 tysięcy złotych. Dużo dałoby zadaszenie dużego basenu, wtedy można byłoby pływać również w trakcie deszczu.
Utrzymanie basenu kosztuje ok. 90 tysięcy złotych. Szkoda, by ta pływalnia popadła w ruinę, bo obawiam się, że mogłoby się tak stać, gdybym przestał był zarządcą. Będę chciał porozmawiać z kierownictwem Wydziału Sportu i radnymi z Komisji Sportu. To jest naprawdę piękny obiekt otoczony zielenią
- dodaje Andrzej Chyliński.

W tym roku pływalnia przy Arenie miała konkurencję - aquapark na poznańskiej Malcie.

Nie odczuwam konkurencji ze strony Term Maltańskich. Na Termach trzeba zapłacić ok. 15 złotych za godzinę. Tutaj bilet kosztuje 7-9 złotych na cały dzień - twierdzi Andrzej Chyliński.

Miejmy nadzieję, że w dalekiej przyszłości pływalnia w Parku Kasprowicza nie podzieli losu, który spotkał podobny obiekt przy ul. Niestachowskiej. Odkryte baseny oddane do użytku w 1938 roku funkcjonowały tylko do 1979 roku. Obecnie pływalnia na Sołaczu służy jako staw rybny.

Jeszcze gorzej stało się z pływalnią na osiedlu Piastowskim. Baseny w Ośrodku Przywodnym Rataje zostały... zasypane.


Komentarze (4)

12-09-2012 16:29:13
Maciej036
Jak basen ma przyciągać klientów skoro rok w rok jest na nim to samo? Aby zachęcić ludzi do przyjścia muszą być inwestycje. A nie tylko odmalowanie basenu i koniec.
12-09-2012 00:28:39
Hania
Panie Januszu, Redaktorze, przydaloby sie raz coraz przypominac ta sprawe bo miasto powinno sie zainteresowac, Lazarz powinien miec ta plywalnie nadal, dlugie, dlugie lata. Wczesna wiosna juz powinien zaczac sie remont, moze Spoldzielnie mieszkaniowe na Lazarzu, Grunwaldzie takze pomogly by finansowo ? Dzierzawca oczywiscie nie ma takich pieniedzy bo z czego. Plywalnia wyglada narazie bardzo dobrze, lepiej o wiele niz nasze miejskie plywalnie.
11-09-2012 21:05:04
Sławek
"Niewidzialna" ręka rynku", zadba o termy maltańskie...
11-09-2012 18:43:26
pływająca żabką
oj szkoda byłoby tej pływalni. zgadzam się, miasto powinno zainwestować w ten obiekt. Poznań to nie tylko Termy Maltańskie i nie tylko Malta, Malta i Malta. Ale Poznań stawia na sport, co pokazano chociażby na Ratajach, gdzie zasypano wszystkie baseny! Daleko nie szukając, przecież obok od strony Reymonta miało powstać lodowisko i co...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: