Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W dawnym Kinie Grunwald zrobimy zakupy i zobaczymy obrazy, fotele i projektory - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W dawnym Kinie Grunwald zrobimy zakupy i zobaczymy obrazy, fotele i projektory
01-09-2012 00:17   Janusz Ludwiczak
Na parterze sklep, na wyższej kondygnacji galeria obrazów połączona z ekspozycją foteli i ekranu kinowego, projektorów i plakatów filmowych - tak już wiosną przyszłego roku będzie wyglądać budynek dawnego Kina Grunwald.

Pod koniec zeszłego roku Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż nieruchomość, znajdującą się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej na działce o powierzchni 0,2049 ha i 1091,98 m kw. powierzchni użytkowej. Cena wywoławcza budynku wynosiła 2,3 mln zł.

Budynek dawnego kina Grunwald został sprzedany przez gorzowski Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego. Za 2 mln 323 tys. złotych kupił go Andrzej Konieczny, który prowadzi też biuro architektoniczne Archi-Projekt, tworzące projekty dla sklepów sieci Żabka, Biedronka i innych obiektów handlowych.

Od kilku lat budynek stoi pusty. W wyniku nieogrzewania obiektu oraz nieszczelnego pokrycia dachowego i izolacji przeciwwilgociowych, w bardzo szybkim tempie pogarsza się ogólny stan techniczny budynku. Obecnie rozpoczęto prace przygotowawcze do remontu polegające głównie na demontażu elementów wyposażenia i wystroju wewnętrznego - mówi Andrzej Konieczny, właściciel budynku.

Planujemy utworzyć obiekt usługowo-handlowy. Na dole byłby obiekt handlowy. Na poddaszu przewidujemy zrobienie czegoś w rodzaju galerii obrazów, łącznie z elementami sentymentalnymi związanymi z Kinem Grunwald. Planujemy pokazać elementy wystroju, fotele, projektory, kawałek ekranu i stare plakaty. Chcielibyśmy to umieścić w formie stałej wystawy- mówi Andrzej Konieczny, biuro architektoniczne Archi-Projekt.

Niewykluczone, że Kino Grunwald podzieli ten sam los co Kino Wilda i powstanie w nim dyskont spożywczy "Biedronka".

Czy będzie Biedronka czy inny sklep trudno będzie mi powiedzieć, bo jeszcze rozmowy trwają. Zakończenie inwestycji planujemy w I kwartale przyszłego roku - dodaje Andrzej Konieczny.

Budynek przy zbiegu ulic Polnej i Marcelińskiej powstał w 1912 roku. Początkowo wchodził w skład kompleksu koszar wojskowych i pełnił funkcje ujeżdżalni. W 1963 roku dokonano dokonano adaptacji obiektu na Kino Wojskowe, które później zmieniło nazwę na Kino Grunwald. Kino swoją działalność zaprzestało na początku lat 90. Od 2005 roku mieściła się tutaj "Scena Rozmaitości".


Komentarze (2)

02-09-2012 08:53:20
Negatyw
I tak (za przykładem kultowego Kina Wilda) zabija się w Pniu kulturę. Pozostaną jedynie multipleksy dla pożeraczy popcornu. Ale przecież "Poznań know how"...
01-09-2012 10:39:52
Poznaniak
No mamy nową biedronkę??
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: