Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łączniki prawie gotowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łączniki prawie gotowe
30-08-2012 01:19   Janusz Ludwiczak
Zwiększyła się zadaszona powierzchnia MTP. Między pawilonami 6a i 5 oraz 9 i 5 powstały specjalne "łączniki", które mają za zadanie zapewnić ochronę przed opadami podczas przechodzenia między budynkami. Intensywnie prowadzone są również prace przy budowie Sali Ziemi, która pomieści 2 tysiące widzów.

Budowa łączników między pawilonami 5 i 9 oraz 6a i 5 rozpoczęła się w czerwcu. Łącznik pomiędzy pawilonami 5 i 9 ma 854,25 m kw. powierzchni, a jego wysokość jest taka sama jak wysokość pawilonu - 10,2 m. Łącznik będzie pełnił funkcję wystawienniczą, ale będzie można przez niego również przejechać - szerokość przejazdu wyniesie 8 m.

W trakcie budowy jest również drugi łącznik między pawilonami 5 i 6A, który będzie spełniał jedynie funkcję komunikacyjną między obiema halami wystawienniczymi. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 353 m2, wysokość na zewnątrz 7,9 m, wewnątrz 6,15 m, a szerokość przejazdu 8 m.

Zakończenie prac przy budowie łączników zaplanowano na 21 września. Projekt łączników wykonała pracownia architektoniczna DNA – Daniel Niedbała, Piotr Jasiniak oraz Agnieszka Bielecka. Wykonawcą prac są firmy Hochtief Polska oddział Poznań oraz Robas.

Trwają również intensywne prace przy budowie Sali Ziemi, czyli sali widowiskowo-koncertowej, która będzie zlokalizowana na ostatnim poziomie pawilonu nr 15 i pomieści 2 tysiące widzów.

Zakończył się montaż instalacji oświetlenia. Obecnie montowane są akustyczne okładziny, które nadają sali charakterystycznego, industrialnego klimatu.

Mieszcząca blisko 2 tys. osób Sala Ziemi to największa inwestycja budowlana MTP ostatnich lat. Połączone z podniesieniem dachu i zakrojone na szeroką skalę prace modernizacyjne rozpoczęto z początkiem 2012 roku. Od tego czasu obiekt wzbogacił się m.in. o ważące blisko 200 ton stalowe dźwigary, na których opiera się konstrukcja nowego dachu, oraz składane teleskopowo trybuny. Kolejnym krokiem będzie montaż ekranu projekcyjnego o powierzchni ponad 100 m2. Koniec prac modernizacyjnych i oddanie obiektu do użytku zaplanowano na koniec bieżącego roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: