Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Łazarzu miał stanąć mammobus, ale zawiodła... komunikacja - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Łazarzu miał stanąć mammobus, ale zawiodła... komunikacja
13-08-2012 16:12   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek od samego rana kobiety między 50 a 70. rokiem życia miały wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych. Od samego rana przed budynek administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald przychodziło wiele mieszkanek. Niestety mammobus się nie pojawił.

W poniedziałek w godz. od 9 do 17 przed budynkiem administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald miał stanąć mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 mogłyby wziąć udział w bezpłatnym badaniu przesiewowym w kierunku wykrycia ewentualnego raka piersi. Od samego rana praktycznie przez cały dzień przychodziły na miejsce akcji, jednak mammobus się nie pojawił.

Wywiązaliśmy się z wszystkich warunków, które postawiła nam Medica. Przygotowaliśmy miejsce dla mammobusu, zapewniliśmy elektryka, na klatkach schodowych wywiesiliśmy plakaty informacyjne o badaniach mammograficznych w dniach 13 i 14 sierpnia (termin został narzucony). Ale do godziny 9 nikt się nie zjawił. Przychodziło do nas sporo pań, które chciały zgłosić się na badania. Tak się nie robi. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji, że w dzisiaj badań nie będzie. Dopiero dowiedzieliśmy się o tym po naszych telefonach - powiedział Józef Żeleński, kierownik Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Panie, które zapisywały się do nas poprzez call center zapisały się tylko na wtorek. Na dzień 13 sierpnia nie mieliśmy zgłoszeń, dlatego mammobus się nie pojawił. By wziąć udział w badaniach należało zapisać się telefonicznie. Badanie mammograficzne trwa od 5 do 7 minut, czyli w ciągu godziny wykonujemy do 12 badań. We wtorek mammobus na pewno się pojawi - tłumaczy Sebastian Adamski, Salve Medica.

Robiliśmy wszystko, by z naszej strony było przygotowane. Medica sama ustaliła warunki. Wystarczyłoby podać w komunikacie, że w przypadku braku zgłoszeń autobus nie będzie podstawiony. Wystarczył też telefon, że na poniedziałek nie ma zgłoszeń i mammobus nie przyjedzie, a tak przychodziło sporo seniorek, które niepotrzebnie czekały na przyjazd mammobusu - uważa Józef Żeleński z Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Mobilny punkt badań będzie dostępny we wtorek, 14 sierpnia w godz. od 9:00 do 17:00, na parkingu przed budynkiem administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", przy zbiegu ulic Dmowskiego i Potockiej (z tyłu Klubu Osiedlowego "Krąg").

Akcja bezpłatnych badań mammograficznych skierowana jest do kobiet z grupy podwyższonego ryzyka czyli w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii oraz tych, które posiadają pisemne skierowanie do wykonania takiego badania.


Komentarze (2)

14-08-2012 08:57:14
KRA
OTO PRZYKŁAD JAK DZIAŁA NASZA SŁUŻBA ZDROWIA .
13-08-2012 21:39:40
Hania
Ewidentnie ze strony Salve Medica ktos niedopatrzyl swoich obowiazkow. Nalezalyby sie przeprosiny ze strony Salve Medica dla pan, ktore sie naczekaly za niczym i przeprosiny dla organizatorow z Osiedla Lazarz.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: