Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni przeznaczą 400 tysięcy złotych na remont chodników na Chełmońskiego i Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni przeznaczą 400 tysięcy złotych na remont chodników na Chełmońskiego i Kasprzaka
09-08-2012 01:42   Janusz Ludwiczak
W środę wieczorem odbyło się spotkanie łazarskich radnych osiedlowych w połączonych komisjach: bezpieczeństwa oraz infrastruktury w celu opracowania projektu budżetu na przyszły rok. Radni ustalili, że przeznaczą między innymi po 200 tysięcy złotych na remont chodników na ulicy Chełmońskiego i Kasprzaka oraz 150 tys. zł. na remont nawierzchni boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego ustaliła, że będzie kontynuować tegoroczne zadania również w 2013 roku. I tak 3 tys. złotych z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz zostanie przeznaczone na organizację pogadanek z seniorami. Spotkania z policją na temat bezpieczeństwa odbędą się we wszystkich łazarskich parafiach, a także na terenie Klubu "Krąg" i dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1.

Radni chcą również przeznaczyć 2600 zł na zakup komputera dla Straży Miejskiej oraz 9 tys. zł na dofinansowanie zakupu radiowozu dla grunwaldzkiego komisariatu Policji.

Ponadto 6 tys. zł trafi na montaż dwóch luster, które mają poprawić bezpieczeństwo na ulicach i sprawić, by dochodziło do mniejszej liczby wypadków.

Nieco dłuższa dyskusja odbyła się w drugiej części spotkania, podczas posiedzenia radnych z Komisji Infrastruktury. Radni ustalili, że w przyszłym roku przeznaczą łącznie 400 tysięcy złotych na remont chodników na ulicy Chełmońskiego (strona wschodnia) oraz Kasprzaka (na odcinku od Palacza do Hetmańskiej, a w przypadku niewystarczającej liczby środków w grę będzie wchodzić odcinek tylko od Palacza do Winklera).

Zgodnie z nowymi zasadami od nowego roku będziemy musieli w całości sfinansować remont chodników. ZDM nie dołoży już żadnych środków finansowych - wyjaśniał Filip Olszak, wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury.

Na remont chodników na ulicy Chłodnej przeznaczyliśmy w tym roku 80 tysięcy złotych. W sumie okazało się, że remont kosztował 130 tysięcy złotych. Pozostałe środki dofinansował Zarząd Dróg Miejskich. Teraz już tak nie będzie - tłumaczył Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, Radny Miasta Poznania.

Rada Osiedla Św. Łazarz przy okazji przeprowadzenia remontu na Chełmońskiego będzie chciała wnioskować o wprowadzenie parkowania równoległego, tzn. wzdłuż chodnika, a nie po przekątnej (na tzw. jodełkę).

Komisja Infrastruktury postanowiła także na wniosek Szkoły Podstawowej nr 26 przeznaczyć 150 tysięcy złotych na remont nawierzchni boiska.

Sanepid już trzykrotnie próbował zamykać szkołę. W sumie skucie starej nawierzchni boiska i ułożenie nowej kosztowałoby 262 650 złotych. Wydział Oświaty na pewno nie sfinansuje tej inwestycji w całości - mówiła Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Radni z Komisji Infrastruktury ustalili też, że z przyszłorocznego budżetu Osiedla Św. Łazarz 6 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na zagospodarowanie i zadrzewienie skweru w pobliżu ulic Łukaszewicza i Kolejowej, a 48,5 tys. zł trafi na rozbudowę placu zabaw w Parku Kasprowicza, który powstanie jeszcze w tym roku. Ponadto łazarska rada przekaże środki na posadzenie 10 drzew na terenie osiedla.

Nad przyszłorocznym budżetem w przyszłym tygodniu będą pracować radni z Komisji Sportu oraz Komisji Oświaty, zaś na 22 sierpnia zaplanowano sesję budżetową, wtedy też Rada Osiedla Św. Łazarz przyjmie plan rzeczowo-finansowy na 2013 rok.


Na zdjęciu posiedzenie Rady Osiedla Św. Łazarz podczas XV sesji zwyczajnej, 1 sierpnia 2012
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Rada osiedla rozpoczęła przygotowywać budżet na 2013 rok - do wydania jest 863 tysiące złotych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz

Komentarze (3)

18-08-2012 01:01:04
Mieszkanka
Bardzo proszę o aktualny komentarz w sprawie ul. Kolejowej, o której znów cicho i która " "przemknęła" w planach finansowych na 2013 bez echa ( a sonda wykazywała największe potrzeby tej właśnie ulicy). Panie Redaktorze, może zebrałby Pan wiarygodne informacje na ten temat? Może należałoby zorganizować podobne zebranie jak jesienią 2011 w sprawie Kolejowej i zweryfikować, co przez rok zrobiono?
17-08-2012 10:51:04
w
Kolejowa ze swoją historią, architekturą i układem urbanistycznym, a przede wszystkim klimatem ma ogromny potencjał i zasługuje na dużo większą uwagę naszych samorządowców. Szkoda też, że prywatne firmy tego nie widzą, choć te mają prawo być bardziej pragmatyczne i nie pchać się na tereny olane przez "władze". Pozytywną wartością jest też fakt, że wielu mieszkańców Kolejowej i okolic jest autentycznie związanych z tym fyrtlem i to oni tworzą tożsamość miejsca, które wielu niesłusznie kojarzy jedynie z obszczymurkami...
17-08-2012 02:27:05
szuw
za kolejową się wezcie, a nie tylko górny łazarz
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: