Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozkopano Głogowską, by na Łazarz przedłużyć PeSTkę. Na 37 dni "T5" zastąpił tramwaje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozkopano Głogowską, by na Łazarz przedłużyć PeSTkę. Na 37 dni "T5" zastąpił tramwaje
31-07-2012 00:39   Janusz Ludwiczak
W sobotę z ulicy Głogowskiej (pomiędzy Mostem Dworcowym a Hetmańską) zniknęły tramwaje. Do 2 września w okolicach Dworca Zachodniego prowadzone będą prace związane z przedłużaniem trasy szybkiego tramwaju. Z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej jak i kierowcy.

W sobotę rozpoczęły się prace związane z podłączeniem i budową nowej trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Na pięć tygodni tramwaje zniknęły z ulicy Głogowskiej, przynajmniej na odcinku od Mostu Dworcowego do Hetmańskiej. Aż do 2 września "piątka" nie będzie na Łazarz dojeżdżać w ogóle, zaś "ósemka" jeździ objazdem przez Rondo Jeziorańskiego, a "czternastka" jedzie do centrum i na Piątkowo naokoło przez Wildę.

W ciągu ulicy Głogowskiej, od Ronda Kaponiera do zajezdni tramwajowej kursują autobusy zastępcze "za tramwaj", które w dni robocze na przystankach pojawiają się nawet co 5 minut.

Komunikacja miejska od soboty 28 lipca:

Linia tramwajowa nr 5:
STOMIL - ... - Marcinkowskiego - Plac Wolności - 27 Grudnia - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA - Most Uniwersytecki - Św. Marcin - Marcinkowskiego - ... - STOMIL

Linia tramwajowa nr 8:
GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - ... - MIŁOSTOWO

Tramwaje linii nr 8 a także "jedynka" i "siódemka" zatrzymują się na dodatkowym przystanku "Głogowska/Hetmańska" przy skrzyżowaniu z ul. Kasprzaka.

Linia tramwajowa nr 14:
GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - Wierzbięcice - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Dla tramwajów linii nr 14 jadących w kierunku Górczyna, na ul. 28 Czerwca 1956 r. przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańska uruchomiony został dodatkowy przystanek "Traugutta".

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T5:
(kursy w dni robocze co 5 minut, w dni wolne co 7/8 minut)
ZAJEZDNIA GŁOGOWSKA - Głogowska - Roosevelta - RONDO KAPONIERA

Autobusy "T5" zatrzymują się na przystankach tramwajowych: "Głogowska/Hetmańska", "Rynek Łazarski", "Park Wilsona" oraz "Dworzec Zachodni" (ale tylko w kierunku Hetmańskiej).
Przystanek początkowy "Rondo Kaponiera" zlokalizowany został na ul. Zwierzynieckiej (po stronie Jowity).
Przystanek "Dworzec Zachodni" w kierunku Ronda Kaponiera zlokalizowany został na przy chodniku.
Przystanek końcowy "Zajezdnia Głogowska" zlokalizowany został na ulicy Głogowskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Winklera). Wjazd do zajezdni odbywać będzie się bez pasażerów.

Autobusy nocne linii nr 238, 249 i 251 kursują bez zmian.

W związku z prowadzeniem prac zmianie ulegnie organizacja ruchu kołowego na ulicy Głogowskiej. Ruch pojazdów od strony północnej tj. od strony Mostu Dworcowego odbywa się jednym pasem ruchu częściowo po torowisku (przejazd przez przystanek tramwajowy), niemożliwy jest skręt w lewo z ulicy Głogowskiej pod Dworzec Zachodni.

Natomiast ruch pojazdów od strony południowej tj. od Górczyna odbywa się jednym (prawym) pasem ruchu z możliwością dojazdu do Dworca Zachodniego.

Zmiany w komunikacji miejskiej oraz nową organizację ruchu zaznaczyliśmy też na naszej mapie - www.plan.lazarz.pl


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: