Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka połączy się z Głogowską - tramwaje przez pięć tygodni będą jeździć objazdami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka połączy się z Głogowską - tramwaje przez pięć tygodni będą jeździć objazdami
26-07-2012 00:57   Janusz Ludwiczak
Od soboty na pięć tygodni tramwaje znikną z ulicy Głogowskiej. W związku z przedłużeniem trasy PeSTki do Dworca Zachodniego do 2 września włącznie objazdami będą kursować tramwaje linii nr 5, 8 i 14, zaś w ciągu ulicy Głogowskiej będą jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T5.

W sobotę, 28 lipca rozpoczną się prace związane z podłączeniem i budową nowej trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Na pięć tygodni tramwaje znikną z ulicy Głogowskiej, przynajmniej na odcinku od Mostu Dworcowego do Hetmańskiej. Aż do 2 września "piątka" nie będzie na Łazarz dojeżdżać w ogóle, zaś "ósemka" i "czternastka" do centrum pojadą trasami okrężnymi.

Planujemy uruchomić autobus "za tramwaj" z zajezdni Głogowska do Ronda Kaponiera, który będzie kursować co 5-6 minut, tak więc dosyć często. W soboty i niedziele będzie jeździł co 7-8 minut. Natomiast linia 14 pojedzie objazdem przez Wildę, a linia nr 8 przez ulicę Reymonta. Natomiast "piątka" będzie skrócona do Kaponiery. Autobus "za tramwaj T5" będzie przedłużeniem piątki, stąd będzie miał numer T5 - powiedział Jarosław Sobkowiak z Zarządu Transportu Miejskiego.

Będzie budowany pełen węzeł rozjazdowy, zarówno w kierunku Górczyna jak i w kierunku Mostu Dworcowego. Powstanie sygnalizacja świetlna. Prace będą realizowane w zakresie torowym i sieciowym. Przebudowana zostanie również nawierzchnia drogowa. Równolegle prowadzone będą prace wodociągowo-kanalizacyjne przez Aquanet. Roboty będą prowadzone do końca obowiązywania rozkładu letniego, czyli do 2 września - tłumaczy Maciej Bulski ze spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Wraz z budową linii tramwajowej pociągi nie będą już wjeżdżać na teren Targów. Zlikwidowana zostanie bocznica kolejowa przecinająca ulicę Głogowską.

Po uzgodnieniach między Miastem a Targami doszliśmy do wniosku, że jej funkcjonowanie przy równoczesnym funkcjonowaniu PeSTki będzie zbyt skomplikowane technologiczne. Targi odstąpiły od użytkowania tej bocznicy, która i tak była używana bardzo rzadko, praktycznie raz w roku - wyjaśnia Maciej Bulski, Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Zamknięcie ulicy Głogowskiej dla tramwajów wykorzysta również MPK. Miejski przewoźnik przez dwa weekendy będzie prowadził wymianę dwóch zwrotnic.

Planujemy na ulicy Głogowskiej wymienić dwie zwrotnice przy Moście Dworcowym. Prace będą prowadzone przez dwa weekendy, na ten czas kierowcy będą musieli liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu - objaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska od 28 lipca?

Linia tramwajowa nr 5:
STOMIL - ... - Marcinkowskiego - Plac Wolności - 27 Grudnia - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA - Most Uniwersytecki - Św. Marcin - Marcinkowskiego - ... - STOMIL

Linia tramwajowa nr 8:
GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - ... - MIŁOSTOWO

Tramwaje linii nr 8 a także "jedynka" i "siódemka" będą zatrzymywać się na dodatkowym przystanku "Głogowska/Hetmańska" przy skrzyżowaniu z ul. Kasprzaka.

Linia tramwajowa nr 14:
GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - Wierzbięcice - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Dla tramwajów linii nr 14 jadących w kierunku Górczyna, na ul. 28 Czerwca 1956 r. przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańska uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek "Traugutta".

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T5:
(kursy w dni robocze co 5 minut, w dni wolne co 7/8 minut)
ZAJEZDNIA GŁOGOWSKA - Głogowska - Roosevelta - RONDO KAPONIERA

Autobusy "T5" będą zatrzymywać się na przystankach tramwajowych: "Głogowska/Hetmańska", "Rynek Łazarski", "Park Wilsona" oraz "Dworzec Zachodni" (ale tylko w kierunku Hetmańskiej).
Przystanek początkowy "Rondo Kaponiera" zlokalizowany będzie na ul. Zwierzynieckiej (po stronie Jowity).
Przystanek "Dworzec Zachodni" w kierunku Ronda Kaponiera zlokalizowany zostanie na przy chodniku.
Przystanek końcowy "Zajezdnia Głogowska" zlokalizowany będzie na ulicy Głogowskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Winklera). Wjazd do zajezdni odbywać będzie się bez pasażerów.
Przystankiem początkowym w kierunku Ronda Kaponiera będzie przystanek "Głogowska/Hetmańska".

Autobusy nocne linii nr 238, 249 i 251 będą kursować bez zmian.

W związku z prowadzeniem prac zmianie ulegnie organizacja ruchu kołowego na ulicy Głogowskiej.. Ruch pojazdów od strony północnej tj. od strony Mostu Dworcowego odbywać się będzie jednym pasem ruchu częściowo po torowisku (przejazd przez przystanek tramwajowy), niemożliwym będzie skręt w lewo z ulicy Głogowskiej pod Dworzec Zachodni.

Natomiast ruch pojazdów od strony południowej tj. od Górczyna odbywać się będzie jednym (prawym) pasem ruchu z możliwością dojazdu do Dworca Zachodniego.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: