Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kino Grunwald reaktywuje się... pod chmurką - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kino Grunwald reaktywuje się... pod chmurką
11-07-2012 09:26   Janusz Ludwiczak
Kino Grunwald wznawia działalność. Filmy nie będą emitowane w budynku przy zbiegu ulic Polnej i Marcelińskiej, który sprzedało wojsko, lecz 600 metrów dalej, przy winiary "Pod Czarnym Kotem", przy rogu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej. Pierwszy plenerowy seans wyświetlony zostanie w najbliższy czwartek, 12 lipca.

Poznań lat sześćdziesiątych, siedemdzisiątych i osiemdziesiątych, miasto żywe, podpatrzone okiem kamery: ludzie na ulicach, nowa, modernistyczna architektura, osiedla, kawiarnie, neony. W pierwszym odcinku usłyszymy głos mieszkającej w Poznaniu po wojnie poetki Kazimiery Iłłakowiczówny, zobaczymy wybory miss Wielkopolski z 1957 roku, przyjrzymy się Lotnisku Ławica z 1960 roku, zobaczymy Domy Towarowe Alfa na św. Marcinie w czasie budowy i rondo Kaponiera przed przebudą z lat siedemdziesiątych. Zajrzymy na nowe grunwaldzkie osiedla. Z młodym Wojciechem Fibakiem oprowadzimy po Poznaniu legendarnego tenisistę Björna Borga, weźmiemy udział w balu sportowców Expressu Poznańskiego w 1982 roku i zobaczymy handel uliczny na św. Marcinie, pod Alfą, w 1990 roku. W końcu towarzyszyć będziemy uczestnikom ostatniego pochodu pierwszomajowego tamtej epoki... - piszą na Facebooku założyciele plenerowego Kina Grunwald.

Filmy w plenerowym Kinie Grunwald wyświetlane będą na placyku przed winiarnią Pod Czarnym Kotem, przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej, czyli 600 metrów od byłego Kina Grunwald, znajdującego się przy skrzyżowaniu Polnej z Marcelińską. Obiekt ten wiosną za 2 mln 323 tys. złotych sprzedała Agencja Mienia Wojskowego. Nowy właściciel po uzyskaniu wymaganych pozwoleń oraz odpowiedniej adaptacji - zamierza wykorzystać obiekt na cele handlowe.

Seanse w ramach cyklu "Żyło sobie miasto. Poznań w PRL-u " w plenerowym Kinie Grunwald emitowane będą w każdy czwartek o godz. 22:00. Na początek obejrzeć będzie 29-minutowy film "Miasto 1945-1990. Od Iłłakowiczówny do wolnego handlu walutą".

Plenerowe Kino Grunwald, winiarnia Pod Czarnym Kotem, ul. Wolsztyńska 1 (róg Marcelińskiej):

  • 12 lipca (czwartek) godz. 22:00 - "Miasto 1945-1990. Od Iłłakowiczówny do wolnego handlu walutą" (29 min).
  • 19 lipca (czwartek) godz. 22:00 - "Popołudniówka. "Express Poznański" i Henryk Derwich" (23 min)
  • 26 lipca (czwartek) godz. 22:00 - "Tu rośnie blok, tam rośnie blok. Jak budowano Rataje" (18 min).
  • 2 sierpnia (czwartek) godz. 22:00 - "Kronika jednoroczna. Filmowe opisanie Poznania roku 1970" (29 min).
  • 9 sierpnia (czwartek) godz. 22:00 - "Uwaga, gwiazdy śpiewają! Recital Heleny Vondrackovej'77 w studio Telewizji Poznań" (28 min).
  • 16 sierpnia (czwartek) godz. 22:00 - "Późne popołudnie. Film fabularny w reżyserii Aleksandra Ścibora Rylskiego z 1964 roku. Miejsce akcji: Poznań" (80 min)


Komentarze (2)

17-08-2012 15:54:53
mieszane uczucia
Z jednej strony fajny pomysł a z drugiej... jest małe "ale"... wracając po 16-stu godzinach w pracy chciałabym normalnie wrócić do domu a tu niespodzianka... Nie mam jak przejść normalnie po chodniku... Kartka na żywopłocie "uwaga, przejście drugą stroną ulicy" nie ucieszyła mnie i nie wzruszyła szczerze mówiąc... Chodnik jest własnością miejską i naprawdę nie chce mi się zastanawiać jak o godzinie 22:30 przejść po nim normalnie by trafić do domu... nie będę cofać się do przejścia dla pieszych, zwłaszcza, że po drugiej stronie ulicy chodnik rozkopany... ulicą chodzić nie zamierzam... a przebijanie się przez ta ilość osób, która nie słyszy "przepraszam" i kończy się to dla mnie przypaleniem papierosem przez jedną z Pań i o mało nie wylewanym kieliszkiem czerwonego wina na białą sukienkę nie należy do rzeczy, których oczekuję o tej godzinie i w określonym zmęczeniu... Poznańska "bohema" której czasem brak kultury... I ta obraza na twarzach Pań, że je szturchnę... Takich niespodzianek nikt nie lubi, a z resztą spotkałam się już z negatywnymi opiniami o takich sytuacjach od kilku osób, które podobnie jak ja- nie mogły przejść, nie mogły spokojnie wieczorem pobiegać czy cokolwiek podobnego...
07-07-2012 15:50:37
Hania
Swietny pomysl !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: