Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po Fan Campie pozostanie boisko do siatkówki plażowej. W miasteczku nocowali nawet Australijczycy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po Fan Campie pozostanie boisko do siatkówki plażowej. W miasteczku nocowali nawet Australijczycy
21-06-2012 11:09   Janusz Ludwiczak
Przez dwanaście dni na terenie Parku Kasprowicza i w hali Arena działał Fan Camp, czyli miasteczko dla kibiców z polem namiotowym, na terenie którego przebywało nawet 2,5 tysiąca Irlandczyków. Fan Camp we wtorek zakończył swoją działalność, jednak zostanie po nim pamiątka. Zachowane zostanie boisko do siatkówki plażowej.

Fan Camp funkcjonował od 8 do 19 czerwca. Kibice, wśród których byli głównie Irlandczycy, a także grupka Chorwatów i Włochów w Arenie na dużym ekranie oglądała mecze. Natomiast na terenie Parku Kasprowicza znajdowała się strefa noclegowa - pole namiotowe oraz pole kamperowe. Na terenie Fan Campu mieściła się również strefa gastronomiczna, polowy bank i kiosk, a także sklepy, w których można było kupić gadżety i pamiątki związane z Euro 2012. Nie zabrakło też punktu informacji turystycznej.

Działalność Carlsberg FanCamp w Poznaniu oceniamy bardzo dobrze. Wszystko zostało przygotowane i zorganizowane jak najlepiej. Carlsberg FanCamp w Poznaniu, podobnie jak Carlsberg FanCamp w Sopocie cieszył się największym zainteresowaniem wśród zagranicznych kibiców – w szczególności wśród Irlandczyków oraz Chorwatów. W miasteczku w sumie nocowało kilkanaście tysięcy kibiców, a w wybrane dni mieliśmy komplet gości w strefie noclegowej. Gościli u nas między innymi: Irlandczycy, Chorwaci, Włosi, Hiszpanie, Niemcy, Polacy , jak również odwiedzili nas kibice spoza Europy – Kanadyjczycy, Australijczycy oraz Japończycy - wyjaśnia Małgorzata Krysiak z Biura Prasowego Carlsberg FanCamp.

W nocy z piątku na sobotę nad Poznaniem przeszły burze i intensywne opady deszczu, którym towarzyszył silny wiatr. Na szczęście gościom, nocującym w polu namiotowym nic się nie stało.

Podczas nawałnicy nikomu z gości nic się nie stało. Staraliśmy się zabezpieczyć pole namiotowe jak najlepiej przed deszczem. Recepcja Carlsberg FanCamp była czynna codziennie przez całą dobę, więc goście mogli na bieżąco zgłaszać wszelkie problemy, a my od razu staraliśmy się je rozwiązywać - dodaje Małgorzata Krysiak, Biuro Prasowe Carlsberg FanCamp.

Początkowo mieszkańcy Łazarza byli sceptycznie byli nastawieni wobec działalności miasteczka dla kibiców. Obawy te okazały się jednak niepotrzebne.

Wydaje nam się , że mieszkańcy Łazarza bardo dobrze odebrali cały projekt i nie spotkaliśmy się z żadną jawną niechęcią z ich strony. Miasteczko zostało dobrze przygotowanie, tak, aby nie przyczyniło się do powstania żadnych zniszczeń na terenie Parku Kasprowicza. Nasi goście zachowywali się poprawnie i razem, w radosnej atmosferze przeżywali piłkarskie emocje. Nie doszło do żadnych aktów wandalizmu na terenie naszego miasteczka - uważa Małgorzata Krysiak.

Podobnego zdania jest Rada Osiedla Święty Łazarz.

Mieszkańcy zdecydowanie byli zadowoleni z działalności Fan Campu. Dotrzymane zostało bezpieczeństwo, czystość i porządek. Atmosfera w miasteczku była świetna. Wszyscy chwalą sobie kibiców Irlandii, z którymi mieliśmy przez ostatnie półtora tygodnia obcować. Moim zdaniem jest to bardzo dobra promocja dla miasta. Wiele osób postanowiło tutaj wrócić - sądzi Maciej Maćkowiak, Przewodniczący Komisji Sportu Rady Osiedla Święty Łazarz.

Mieszkańcy jak i my, radni byliśmy pełni obaw. Okazało się, że Irlandczycy potrafią się fantastycznie bawić i nieść ze sobą radość. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, którzy stwierdzili, że tych kibiców będzie brakować. Nie doszło do żadnych incydentów. Byłam osobiście kilka razy na terenie Fan Campu i nie zauważyłam zniszczeń, czego się obawialiśmy. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Był to taki kolorowy punkt na mapie Łazarza - potwierdza Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Organizator miasteczka przekaże 20 tysięcy złotych na siłownię, która powstanie na terenie Parku Kasprowicza w pobliżu Areny. Zachowane zostanie też boisko do siatkówki plażowej.

Chcielibyśmy, by pozostało boisko do siatkówki plażowej. Skierowaliśmy już w tej sprawie pismo do Zarządu Zieleni Miejskiej. Jeżeli okaże się, że będzie to miejsce do wyprowadzania psów będziemy musieli je zlikwidować - dodaje Maria Łazarz z Rady Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (4)

23-06-2012 11:35:09
kokos
A ja powiem tyle , zaściankowość. Był Fan Camp i tyle , i nic nikomu się za to nie należy. Głosy pole wymiotowe , bałagan , syf . Było jak pisałem miło i przyjemnie. że trochę głosniej , trudno żeby kibice po cichu siedzieli. Przynajmniej euro mozna było na żywo dzieki Irlandczykom poczuć. Pisałem wcześniej przyjadą tacy ludzie jak my i wyjadą , szkoda że byli tak krótko.
22-06-2012 06:11:27
Negatyw
Słodkie pierdzenie i słowa bez pokrycia. A chodziło TYLKO o promocję piwska i tyle!
21-06-2012 17:03:50
morlock
Co jest? Byłe pracownice Fan Campu nic do powiedzenia nie mają ? Mężom to nie dziwię się. Nowe czapki na zimę uwzględniające rogi, przymiarki w Jedności Łowieckiej itp. To boli i czas zajmuje. Ale na pocieszenie - drogeria na Wyspiańskiego poleca hennę dla rudych noworodków. Każdy naturalny w tym ryży przebarwia się skutecznie na fiolet, kasztan i róż - do 10 roku życia gwarancja trwałości.
21-06-2012 12:29:22
morlock
No nie mogę!!!!!!!!! Wciskają "nowym" z Łazarza (czytelniej - dla snobnych i chowanych w chlewach- DURNIOM I BURAKOM) by P O S P R Z Ą T A L I po Imprezie. A gdzie te znajdy/snoby pyszczące? Niech teraz sprzątają Osiedle Św. Łazarza. Zmieni szmaciarstwo nick by nadal truć i mieszać. Ps.Dzięki za bana.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: