Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z placu Wyspiańskiego zniknęły ławki. Po Euro skwer będzie rewitalizowany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z placu Wyspiańskiego zniknęły ławki. Po Euro skwer będzie rewitalizowany
08-06-2012 09:03   Janusz Ludwiczak
W lipcu ma rozpocząć się remont skweru znajdującego się przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Matejki. Z placu tego zniknęły już ławki. Na zagospodarowanie placu Wyspiańskiego Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczy 23 tysiące złotych, a inwestycję tą zrealizuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Do tej pory zazwyczaj okupywany przez osoby spożywające alkohol skwer na placu Wyspiańskiego przejdzie rewitalizację. Kilka dni temu z placu tego zniknęły ławki.

Do tej pory było to wyjątkowo ulubione miejsce spotkań, odpoczynku i nie tylko licznej grupy degustatorów i smakoszy taniego wina. Mam nadzieję, że już niedługo skwer będzie pozytywną wizytówką Łazarza. Po Euro zaplanowane zostały prace związane z jego uporządkowaniem, na które Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła swoje środki finansowe - powiedział Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz i Radny Miasta Poznania.

Już w zeszłym roku plac Wyspiańskiego został objęty monitoringiem. Po piłkarskich mistrzostwach Europy ma rozpocząć się remont skweru. Inwestycja będzie kosztować 23 tysiące złotych. Środki te pochodzą z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz. Zadanie to zrealizuje Zarząd Zieleni Miejskiej, który niedługo ogłosi przetarg i wyłoni wykonawcę robót.


Komentarze (10)

26-08-2012 13:37:48
JS
Toalety przy Berwińskiego też stoją niedokończone i zamknięte na cztery spusty. A ponoć wykonawca miał płacić kary za każdy dzień opóźnienia. Pewnie zbankrutował :)
26-08-2012 10:53:31
S.
Chyba znam już odpowiedź... Jakby na to nie patrzeć - Euro się skończyło...
26-08-2012 10:45:18
JS
A jak myślisz?
26-08-2012 10:16:32
S.
Rozpoczął się już ten remont? Bo dawno nie byłem w tamtych okolicach...
08-06-2012 18:11:48
morlock
@fgh. A kto lub co Twoim zdaniem zaanektuje "niszę ekologiczną" po naszych dobrych znajomych na zrewitalizowanym skwerze? Ufoludy? Psiarze, których dotychczas ganiano z parku Kasprzoka/Wilsona? Zastanów się proszę : kto przy zdrowych zmysłach zaparkuje wózek z potomkiem w trójkącie spalin : od Głogowskiej wjazd w Wyspiańskiego via Berwińskiego, Wyspiańskiego do Matejki, Matejki do Matejki hehe. Myślisz czy myślisz że myślisz? Fakt, trzeba odnowić bo na widoku a pytanie dla czyjego użytku pozostawimy odnowiony skwerek, prócz wrażeń estetycznych przEjezdnych.
08-06-2012 15:21:16
fgh
Żeby było jasne - mojego postu z pytaniami proszę nie odbierać jako pretensji pod adresem Rady Osiedla, fajnie, że widzi problem tego skweru i się zajęła jego rozwiązaniem.
08-06-2012 15:13:19
morlock
@Artykuł. Ławki zniknęły redaktorze żeby stała ekipa przeniosła się gdzie indziej. I przeniosła się w sąsiednie bramy oraz ławeczkę wiaty 64. A szkoda, bo gdyby zostali odpowiednio ukierunkowani zajęliby zasyfione podwórka za urzędem Matejkiego 50. Na miejscu urzędasów,tych od PR nawt ławeczki bym tam specjalnie postawił celem sprowadzenia towarzycha które by odstraszało zagranicznych turystów. Jak kto nie wierzy to zapraszm na miastoznawczą ekskursję: Start- dooopą do byłej stacji ORLEN- namiar na dziurę między kamienicami Chełmońskiego i Matejki kopem w ...iooo pomiędzy kamienicami. Po deszczach mile widziani wędkarze w woderach. Basta! Najciemniej pod latarnią i tyle!
08-06-2012 14:49:20
morlock
@fgn ; -) Są cztery "Czy" dla Ciebie i zero po stronie RadyŁosiedla. Moje 3 (czytaj -czy?) brzmi - kto się liczy z mieszkańcami gdy stołek mu/jej wybraliśmy? Zaraz odpowiem - nikt i nic nie liczy się z opiniami mieszkańców naszego osiedla. Stołek za moje siano (podatki) und władza nadrzędna i rozkazy od RM, to się liczy. Ad.5.-Wczoraj podczas procesji Bożego Ciała widziałem jak babka zbierała qupę po pupilku w woreczek specjalnie do tego przeznaczony, ale co najważniejsze jej jamniol "napaskudził" właśnie na ten plastik. Można zwierza nauczyć? Jak widziałem można!Lubię stworki typu futrzaki i kundle ale człowieczka nie trawię gdy jak durne ciele patrzy jak jego pupil załatwia się na oponę zaparkowanego pojazdu. Masz ode mnie tyklo 50/100 bo jak Ciebie spotkam z pupilkiem załatwiającym się pod przygodnym pojazdem to masz KOPA, nie,nie zwierzak, TY (i Tobie podobne szuszfole).
08-06-2012 14:03:27
fgh
Czy jest gdzieś jakiś projekt/wizualizacja, jak ma wyglądać park po rewitalizacji? Czy były konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie? Czy rewitalizacja obejmie też teren byłej stacji Orlen? Czy przewidziano w tym miejscu toaletę dla psów?
08-06-2012 10:49:42
Stasiu
Nawet dobrze pomyśleli, by remont rozpocząć po Euro:)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: