Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ulicy Wojskowej nie będzie już dziurawych i nierównych chodników - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ulicy Wojskowej nie będzie już dziurawych i nierównych chodników
26-05-2012 11:21   Janusz Ludwiczak
Spacer ulicą Wojskową nie będzie już przypominać drogi przez mękę. Dziury w chodniku, nierówne płyty chodnikowe i brakujące elementy bruku tak jeszcze kilka dni temu wyglądał chodnik na ulicy Wojskowej.

Trzy tygodnie temu pisaliśmy o fatalnym stanie chodników m.in. na ulicy Wojskowej. Dziury w chodniku, nierówne płyty chodnikowe i brakujące elementy bruku - tak wyglądał chodnik na odcinku pomiędzy ulicą Grunwaldzką a Wyspiańskiego, po stronie City Parku. Jak wyglądał chodnik na Wojskowej można zobaczyć na stronie: Chodniki na ulicy Wojskowej, Chełmońskiego i Kasprzaka w fatalnym stanie! Czy doczekają się remontu?

W piątek drogowcy rozpoczęli remont zniszczonego chodnika. Prace mają zakończyć się jeszcze przed Euro. Tak więc kibice spacerując od przystanku tramwajowego do Parku Kasprowicza, gdzie powstanie miasteczko dla kibiców z polem namiotowym, nie będą się potykać.

Jest to częściowy remont chodnika. Prace zakończą się w przyszłym tygodniu, tak więc zdążymy przed Euro - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Koszt wymiany chodnika w całości sfinansuje ZDM.


Komentarze (16)

22-02-2013 13:54:16
Dag
Dlaczego na ulicy Woskowej -dwukierunkowej okolice budynku nr 3 parkowane są samochody w poprzek chodnika, usytuowano jeszcze w sąsiedztwie przystanek autobusowy bez zatoczki. W 2012 wyjeżdżająca osoba z tego parkingu zajechała drogę motocykliście który stracił życie. Czy nikt z drogówki lub straży miejskiej nie widzi zagrożenia i wreszcie nie zdecydują dla bezpieczeństwa pieszych o ustawieniu znaku parkowania wzdłuż chodnika.
31-05-2012 08:37:31
cyklista
Wczoraj przejeżdżałem samochodów jest tyle co zawsze, i parkują tak jak wcześniej jeśli nie zrobili solidnej podbudowy dla tego chodnika to daję mu miesiąc i będzie jak przed remontem :(
28-05-2012 15:26:46
ŁPrymas
Będziemy "walczyć" oczywiście z ZDMem o tego typu rozwiązania, ale niestety czasem urzędnicy tej jednostki są głupi na głosy RO czy innych organizacji społecznych. Zobaczymy co uda się uzyskać:)
28-05-2012 15:26:02
mieszkaniec
ale co za problem dla RO wystosować pismo do RM, ZDM by tej strefy stanowczo się domagać, wskazując na oczywiste problemy? Wywierać nacisk, najlepiej głośny medialnie to chyba nie problem, a i odbiór RO przez mieszkańców będzie zdecydowanie lepszy. Bo chyba RO jest po to by o swoich mieszkańców walczyć.
28-05-2012 14:44:55
fgh
Też czekam na wprowadzenie strefy na Łazarzu. Mam tylko nadzieję, że równocześnie zostaną ustawione stojaki rowerowe, wytyczone ścieżki rowerowe i kontrpasy, a miejsca, gdzie nie można parkować - zabezpieczone (i nie bezsensownymi słupkami, tylko najlepiej stojakami rowerowymi - do słupka nie przypnie się roweru, a stojak może jednocześnie pełnić dwie funkcję - słupka zabezpieczającego przed autami i miejsca na przypięcie rower.
28-05-2012 12:42:18
ŁPrymas
Witam. Strefa parkowania nie zależy od Rady Osiedla tylko Rady Miasta i Prezydenta to po 1. Po 2 zgadzam się z "pasażerem", że z Łazarza zrobiono sobie park&ride. Po 3 chciałem powiedzieć, że w miejskich planach jest już wprowadzenie strefy parkowania na Łazarzu. Cieszą mnie opinie chwalące wprowadzenie strefy bo dotąd większość mieszkańców była przeciw. Chciałbym również zauważyć, iż wg. przepisów KRD na chodniku mogą parkować jedynie pojazdy do 2,5t a jak widać często na ulicach parkują większe i cięższe samochody. Proszę mieszkańców o informowanie o tym fakcie Straży Miejskiej. Zgadzam, się że większość dewastacji chodnika spowodowana jest przez parkujące samochody ale również często przez korzenie drzew, których na szczęście nie brakuje na Łazarzu. RO w miarę posiadanych środków sukcesywnie stara się naprawiać chodniki, ale pieniędzy starcza tak naprawdę na 2 mniejsze lub 1 duży remont chodnika rocznie. Dopóki nie zostaną RO przyznane (a nie zanosi się na ten fakt) większe środki, istnieje obawa, że naprawy chodników na Łazarzu to będzie iście syzyfowa praca. Pozdrawiam
28-05-2012 11:37:39
S.
Historia Pasażera dobitnie pokazuje, że strefa parkowania na Łazarzu to bardzo dobry pomysł.
28-05-2012 10:14:36
mieszkaniec
to że nie ma jeszcze SPP na Łazarzu to porażka. Co RO robi w temacie by była?
27-05-2012 22:29:32
pasażer
A wiecie co jest najgorsze w tym wszystkim? że większość tego buractwa które rozjeżdża nasze miasto to są barany które przyjeżdżają z za miedzy. Prawdziwa historia, u mnie w pracy pytam koleżankę z komornik jak dojeżdżasz? mówię widzę jeździsz tramwajem później przesiadasz się na jakiś autobus podmiejski? Odpowiedz: nie na samochód. Drążę dalej a gdzie parkujesz? A na łazarzu. Pytam dalej: po co przecież pracujemy w centrum czemu nie jedziesz do centrum? Bo tam jest strefa, a tu nie ma kupuję sobie liniówkę na 6 przystanków i jadę. I tu mnie zaczęła kurw... strzelać, też jeżdżę na takiej liniówce, ale chętnie bym kupił na osiem przystanków (tyle że takiej nie ma) więc ja mam spacer przez dwa przystanki, bo tej dłuższej liniówki moim zdaniem nie opłaca się kupować a na sieciówkę szkoda mi zwyczajniej kasy bo i tak co dziennie jeżdżę tylko tam i z powrotem to po co. I takim sposobem z wildy łazarza i innych dzielnic bliższych centrum podmiejskie kmioty zrobiły sobie park&ride! Nie wiem czy zauważyliście ale jest ich coraz więcej od czasu kiedy na jeżycach wprowadzono strefę :) czyli z nowu na zasadzie po co mam płacić jak mogę nie płacić:) Dla mnie jako mieszkańca jest to po prostu już coraz mniej śmieszne jak okoliczne co raz bogatsze gminy doją co raz biedniejszy poznań! Mam nadzieję że nasi osiedlowi radni tez zaglądają do tego portalu i trochę pomyślą nad tym co my mieszkańcy tu piszemy.
27-05-2012 16:26:37
Tomek
Dokładnie tak jak mówią poprzednicy. Jeśli nie zrobimy porządku z samochodami, to ten chodnik zawsze będzie wyglądał jak po wybuchu miny.
26-05-2012 21:33:27
pieszy
Ta kilku idiotów w samochodach spod znaku "a gdzie ja mam parkować" i będzie wyglądało jak przed remontem :)
26-05-2012 17:22:36
ślepok
No i przypełzło,wynajyło, nie uszanowało, bo pyry do piwnicy szwagry wnosiły zes "Stara" gminnego łamiąc trotuar (to truuudnie słowo- uczta się!). Tero rejwach robiom że im rozjeżdżajom dróge do dómu. To nie Wasze domy drodzy przyjezdni tylko wynajem. Pora wydorośleć i zapoznać się miejską kulturą i koegzystencją (łącznie z przesuwaniem wózków z pomiotkiem po miejskich ulicach).
26-05-2012 13:47:02
Maja
No właśnie, wystarczy miesiąc parkowania i nie będzie śladu po remoncie chodnika. Może ktoś pomyśli o jakimś zabezpieczeniu?
26-05-2012 13:29:18
poiluyt
przydałoby się jeszcze jakoś zabezpieczyć, żeby samochody znowu tego chodnika nie rozjechały
26-05-2012 12:59:46
mic
city park, arena i miasteczko na euro obok - trochę hałasu w mediach i masz, środki się znalazły - remoncik i zrobione. A na Kolejowej całe lata starań, pism i próśb i udało się kilka punktowych napraw zrobić w ub. roku. Pytanie kto i jak decyduje o kolejności tych robót, bo całe fragmenty Kolejowej ciągle czekają. Mieszkaniec Kolejowej.
26-05-2012 11:59:44
S.
No nie wierzę, czekamy jeszcze na ulicę Kasprzaka!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: