Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obcokrajowcy bazgrali na ścianie. Powstał europejski mural studentów programu "Erasmus" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obcokrajowcy bazgrali na ścianie. Powstał europejski mural studentów programu "Erasmus"
26-05-2012 11:03   Janusz Ludwiczak
W piątkowy wieczór studenci i wolontariusze z Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Węgier, Macedonii, Litwy, Portugalii, Włoch i Ukrainy malowali jedną ze ścian budynku Klubu "Krąg" przy ul. Dmowskiego. Po trzech godzinach ich pracy powstał europejski mural - charakterystyczne symbole dla danego kraju i flagi narodowe. Natomiast najmłodsi z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" przygotowali malowidło na Euro2012 i m.in. napis "Koko koko Euro spoko".

Pod hasłem "Interaktywnie bazgrzemy na ścianie, legalnie i z artystycznym polotem" odbył się performance projektu ESN Social Poznań - studencka akcja w ramach programu "Erasmus".

Przyjechali do nas studenci z programu "Erasmus". Część osób jest w Poznaniu cały rok akademicki, pozostali przyjechali tylko na drugi semestr i zostają w naszym mieście jeszcze miesiąc. W ramach projektu ESN Social Poznań chcemy, by pozostawili ślad po sobie. Dzięki współpracy z Klubem "Krąg" mogliśmy pomalować kawałek ściany wspólnie z dzieciakami z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty". Oprócz studentów przybyli również wolontariusze - Aleks z Rumunii i Dirego z Węgier, a także Deasa z Turcji, który pracuje w Stowarzyszeniu "Jeden świat" - powiedziała Urszula Kisiel z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Zaniedbana ściana kompletnie zmieniła swoje oblicze. Najpierw przygotowano biały, a później niebieski podkład, następnie studenci farbami i sprejami przygotowali swoje malowidła. Po trzech godzinach powstał prawdziwy europejski mural, na którym znajduje się m.in. flaga Unii Europejskiej, rosyjska "babuszka", turecki Most Bosforski, a także hiszpański byk. Natomiast najmłodsi z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" przygotowali malowidło na Euro2012 i m.in. napis "Koko koko Euro spoko".

Gości z zagranicy spytaliśmy jak podoba im się Poznań, czy uważają, że miasto jest przygotowane na Euro2012 oraz co sądzą o Dniach Łazarza i dzielnicy?

Do Poznania przyjechałam z Wilna i bardzo mi się miasto podoba. Bardzo dobrze, że organizujecie takie wydarzenie, które angażuje dzieci mieszkające na Łazarzu, ale również zagraniczną młodzież.
Widziałam, że jest jeszcze sporo dróg rozkopanych, mam nadzieję, że jakoś to będzie uporządkowane. Niektóre części miasta są trochę zaniedbane. Centrum jest trochę szare, ale Poznań ma swój klimat, dlatego jest trochę innym miastem w Polsce. To nie jest moja pierwsza wizyta w Polsce. Odwiedziłam już Kraków, Warszawę, Wrocław, Olsztyn i Gdańsk. Poznań ma swoisty klimat
- uważa Barbara Wisniewska, która przyjechała z Wilna

Bardzo lubię Poznań. Podoba mi się, że jest to miasto studenckie. Miałam okazję uczestniczyć w Paradzie Łazarskiej. Było to dla mnie coś nowego, podobało mi się. Myślę, że Poznań jest doskonałym miastem na Euro2012 ponieważ nie leży ani na północy, ani na południu kraju, tylko jest położone w centrum. Jest tutaj dużo miejsc, które goście mogą odwiedzić. Uważam, że Poznań pokaże się z jak najlepszej strony. Oczywiście zamierzam jeszcze kiedyś wrócić do Poznania - mówi Aiste Abromaityte z Litwy.


Komentarze (3)

27-05-2012 17:49:29
Dawid
Dzisiaj przejeżdżałem koło KRĘGU .. MATKO jaki ten budynek szpetny , calusieńki wybazgrany ... Masakra.. Jak sie to komuś podoba to wpółczuje poczucia estetyki..
26-05-2012 19:46:47
FoX
Nie wiem gdzie tu widzisz poprawe estetyki osiedla;/ Kolorowe bazgroły wcale nie sprawią że łazarz bedzie lepiej wyglądał, wręcz przeciwnie jeszcze bardziej przypominać bedzie śmietnik... Poprawe estetyki Łazarza może sprawić wyłacznie odnowa budynków i sadzenie ZIELENI !!
26-05-2012 13:51:34
wolf
Świetna inicjatywa! Gratuluje rewelacyjnego pomysłu! Warto pomyśleć nad stopniowym powstawaniem kolejnych murali co roku na Łązarzu w ramach Dni Łazarza. Byłaby to ciekawa inicjatywa ubogacająca program i coś pozostanie dla mieszkańców po zakończeniu Dni łazarza. Na każdym muralu wtedy można by zrobić podpis: Dni Łazarza rok... Jest to w miarę tani sposób na poprawę estetyki okolicy, będzie wreszcie mniej szaro na naszych ulicach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: