Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

1 czerwca ruszy budowa FanCampu w Parku Kasprowicza.Inwestor nie przedstawił radzie osiedla projektu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
1 czerwca ruszy budowa FanCampu w Parku Kasprowicza.Inwestor nie przedstawił radzie osiedla projektu
12-05-2012 01:32   Janusz Ludwiczak
O miasteczku dla kibiców, jakie już za cztery tygodnie zacznie funkcjonować w Parku Kasprowicza rozmawiali radni Osiedla Św. Łazarz z Komisji Sportu.

W poniedziałek odbyło się spotkanie Komisji Sportu Rady Osiedla Św. Łazarz. Głównym tematem spotkania był Fan Camp, czyli miasteczko dla kibiców, które od 8 do 19 czerwca będzie funkcjonować w Parku Kasprowicza i w hali Arena.

Okazuje się, że inwestor, firma Carlsberg i Brand New nie przedstawił Radzie Osiedla Św. Łazarz szczegółowego projektu Fan Camp-u, a także nie udzielił informacji dotyczących m.in. zatrudnienia pracowników z terenu Osiedla Św. Łazarz, co wcześniej deklarował.

Nie jesteśmy do końca zadowoleni jak inwestor planuje zrealizować projekt FanCampu w Parku Kasprowicza. Planujemy spotkać się z inwestorem, by odpowiedział na nasze i mieszkańców pytania. Chcemy wiedzieć jak sprawy będą wyglądać, poznać wkład finansowy firmy w przyszłą infrastrukturę, a także jak będzie wyglądać Park Kasprowicza po zakończeniu działania miasteczka dla kibiców. Drugi projekt miał zostać nam przedstawiony, jeszcze nie wpłynął. Inwestor miał go przedstawić 30 dni przed imprezą - powiedział Maciej Maćkowiak, Przewodniczący Komisji Sportu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Radni chcą, by inwestor przedstawił kwestie dotyczące zatrudnienia pracowników, wśród których w pierwszej kolejności mieli być mieszkańcy Łazarza. Rada chce również dowiedzieć się jakie obiekty użytkowe pozostaną po imprezie do korzystania przez mieszkańców osiedla. W tym celu za kilka dni planują spotkać się z przedstawicielami inwestora i sponsora.

Rada Osiedla Św. Łazarz prosiła również, by pod uwagę wzięte zostały również kwestie dotyczące parkingów i utworzenia dodatkowych toalet, a do końca listopada przeprowadzona została rekultywacja całego terenu Parku Kasprowicza.

Tymczasem 1 czerwca w Parku Kasprowicza rozpocznie się budowa Fan Camp-u.

Budowa miasteczka Carlsberg FanCamp (pierwsze prace montażowe) rozpocznie się 1 czerwca. Przez pierwsze dwa dni będzie trwało wygrodzenie terenu, w związku z czym mieszkańcy mogą napotkać w tym czasie trudności z poruszaniem się po części parku, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Areny. 3 czerwca cały wynajęty pod imprezę teren zostanie zamknięty dla osób z zewnątrz i zostaną rozpoczęte prace adaptacyjne wewnątrz wygrodzonej powierzchni. Od tego dnia nie będzie możliwości poruszania się po tym obszarze bez identyfikacji uprawniającej do wejścia na wygrodzony teren - tłumaczy Małgorzata Krysiak z Biura Prasowego Carlsberg FanCamp.

Podczas działania miasteczka mieszkańcy będą mogli z niego częściowo skorzystać.

Wszystkie strefy poza strefą noclegową są ogólnodostępne i wstęp do nich jest bezpłatny. Ze względów bezpieczeństwa na bieżąco będzie monitorowana liczba osób, które będą przebywały na ich terenie. Jeśli w strefie ogólnodostępnej będzie za duża frekwencja będziemy zmuszeni ograniczyć ilość uczestników zgodnie z ustawą o organizacji imprez masowych - dodaje Małgorzata Krysiak, Biuro Prasowe Carlsberg FanCamp.

Organizator miasteczka deklarował również, że w trakcie działalności FanCampu utworzonych zostanie 150 miejsc pracy sezonowej, a w pierwszej kolejności otrzymają ją mieszkańcy Łazarza. Niestety do tej pory nie pojawiły się ani na stronie internetowej organizatora ani w prasie żadne informacje na ten temat. Odpowiedzi nie dostaliśmy również od samego Carlsberga.

Wiadomo jednak, że większość miejsc noclegowych została już zarezerwowana i wyprzedana. W Parku Kasprowicza będą nocować przeważnie Irlandczycy.

Zainteresowanie kibiców tym wyjątkowym miasteczkiem jest bardzo duże. Poznań cieszy się największym powodzeniem wśród kibiców z Irlandii. Nie mogę jednak poinformować jak sytuacja przedstawia się liczbowo - wyjaśnia Małgorzata Krysiak.


Komentarze (15)

15-05-2012 21:31:41
mieszkaniec
jedyne sensowne miejsce na łazarzu by odpocząć od ruchu samochodowego będzie okupowane, bez kompletnie żadnej rekompensaty dla mieszkańców. działań naszej RO nijak nie można porównać z działaniami RO stare miasto, która wynegocjowała wiele dla swojego obszaru. Kibic jaki zapuści się na zasrane, zasikana i pełne dziur chodniki będzie z pewnością wniebowzięty i zapamięta nasz fyrtel na sługo....dziękuję.
15-05-2012 15:17:30
Tomek
Dokładnie. To jest istny skandal, ktoś powinien za to odpowiedzieć. Czy będzie Pan pilotował ten temat, Panie Redaktorze?
15-05-2012 10:18:05
S.
Zobaczcie, ile zrobi się na placu Cyryla. Tam rada i mieszkańcy wymusili remonty,a u nas? Zgodzili się bez mrugnięcia okiem, bez żadnych gwarancji, bez zobowiązań.
14-05-2012 23:06:35
w
wiecie jak się potrafią "kulturalnie" bawić Irlandczycy? ja wiem niestety
14-05-2012 20:53:12
morlock
Zbieranie puszek już zaklepane. "Radni" przenieśli swoje ruchomości na z góry ufortyfikowane pozycje (pod napięciem). A głupim żal. Obym był fałszywym prorokiem. Ale widzem i mnie żal, siebie też. Tyle że ja się z tym pogodziłem,a Wy.... :-).
14-05-2012 12:50:04
kasia
Proponuję raczej załatwić sprawę przed imprezą. Alternatywnie możemy postawić dla gości tabliczkę z napisem: Bog Lane;) Będą się czuli swojsko. W Irlandii jest dużo bagien...
14-05-2012 11:18:17
REDAKCJA
@Negatyw: Temat Alei Bagiennej jest jak najbardziej aktualny, proszę o cierpliwość ;-)
14-05-2012 09:22:22
Miro
no jak to radni osiedlowi pewnie akurat jak byl listono9sz wyszli gdzies zdjecia robic
14-05-2012 06:30:26
Negatyw
A co z Aleją Bagienną? temat był juź kiedys poruszany w serwisie.
13-05-2012 21:08:59
Tomek
To Ci nasi pseudo- radni mają to na piśmie czy nie? Wielokrotnie już pisałem, iż sprawa tego "miasteczka" to jakieś kuriozum. Podczas konsultacji społecznych wpłynęły dwie opinie mieszkańców i obie negatywne, a mimo to "Radni" zdecydowali się wydać pozytywną opinię. Jeszcze nawet nie rozpoczęto prac, a tu już kilka niejasności, o których pisałem już w lutym i marcu. "Chcemy wiedzieć jak sprawy będą wyglądać, poznać wkład finansowy firmy w przyszłą infrastrukturę, a także jak będzie wyglądać Park Kasprowicza po zakończeniu działania miasteczka dla kibiców" To oni do jasnej ciasnej nie wiedzą jak będzie wyglądał park po tym śmiesznym EURO? To może zastaniemy w lipcu istne pobojowisko bez skrawka zieleni i z powyrywanymi drzewkami? Kto odpowiada za taki stan rzeczy? Ja zachowałem sobie wyniki głosowania za przyjęciem strefy kibica i tylko Pani Bogna Zielińska była przeciw. Jak teraz czuje się reszta? Zadowoleni z siebie? Nie pozostaje nam nic innego jak wyjechać z tego miasta na miesiąc, bo nawet nasi radni odbierają nam jedyny skrawek zielenie w tej części dzielnicy.
13-05-2012 11:19:24
POZnan*
"Organizator miasteczka deklarował również, że w trakcie działalności FanCampu utworzonych zostanie 150 miejsc pracy sezonowej, a w pierwszej kolejności otrzymają ją mieszkańcy Łazarza. Niestety do tej pory nie pojawiły się ani na stronie internetowej organizatora ani w prasie żadne informacje na ten temat. Odpowiedzi nie dostaliśmy również od samego Carlsberga (...)" No właśnie, znam wielu mieszkańców Łazarza (starych i młodych) zainteresowanych pracą w tym miasteczku. Prawdopodobnie etaty są już rozdzielone a obietnica o miejscach pracy była zwykłą ściemą!!! Pani Januszu proszę o info na stronie jak coś się wyjaśni w tym temacie.
12-05-2012 22:49:25
Tomasz Batko
Może ktoś z osób decyzyjnych wezwałby Carlsberg do wykonania umowy? Tudzież wspomniałby o możliwości jej wypowiedzenia jeśli Carlsberg nie wywiąże się z obowiązku...?
12-05-2012 13:13:09
S.
Niestety, co do chodnika to nie sądzę. W ogóle odpowiedzmy sobie na pytanie, co Łazarz zyska na tej strefie? Bo jak na razie Carlsberg wyraźnie miga się od wcześniejszych zobowiązań.
12-05-2012 10:13:54
Michał
1900 miejsc noclegowych jest sprzedanych
12-05-2012 09:53:30
pieszy
a wyremontują chociaż jakiś chodnik przy okazji?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: