Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Majówka z książką" sześć lat temu przeszła do historii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Majówka z książką" sześć lat temu przeszła do historii
01-05-2012 00:06   Janusz Ludwiczak
Od ponad 50 lat przez trzy pierwsze majowe dni można było zdobyć autograf pisarzy książek, porozmawiać ze znanymi artystami, czy także kupić nowości wydawnicze w promocyjnych cenach. Dodatkowymi atrakcjami było wesołe miasteczko, koncerty zespołów czy punkty gastronomiczne. Niestety już szósty rok z rzędu w Parku Kasprowicza nie odbywają się Wielkopolskie Spotkanie z Książką, Prasą, Radiem i Telewizją, które odwiedzało ponad 100 tysięcy osób. "Majówka z książką" po raz ostatni odbyła się w 2006 roku.

Co roku "Majówkę z książką", czyli Wielkopolskie Spotkanie z Książką, Prasą, Radiem i Telewizją odwiedzało ponad 100 tysięcy osób. Na trzy dni Park Kasprowicza zamieniał się w stoiska z książkami. Poznaniacy mogli co roku 1, 2 lub 3 maja zdobyć autograf znanych pisarzy i piosenkarzy, często rozmawiając z nimi osobiście. Na "Majówce z książką" nie brakowało takich osobistości jak: ksiądz Jan Twardowski. Joanna Chmielewska, Hanna Bielicka, Eleni, Adrianna Biedrzycka, Krystyna Feldman czy Włodzimierz Łęcki.

"Majówka z książką" była także okazją do wysłuchania ciekawych koncertów. Lubiących adrenalinę cieszyło wesołe miasteczko, które pojawiało się przy Arenie już pod koniec kwietnia. Ponadto zgłodniali czytelnicy mogli skorzystać chociażby z punktów gastronomicznych.

Jednym, z największych ostatnich wydarzeń książkowej majówki przed Areną była akcja "Poznań w kadrze Europy". W 2004 roku tysiące poznaniaków wraz z prezydentami miasta i wojewodą zrobiło sobie wspólne zdjęcie na znak wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Niestety "Majówka z książką" z ponad 50-letnią tradycją przeszła do historii. Z organizacji imprezy całkowicie wycofał się organizator - Dom Książki S.A. z ulicy Gwarnej. Powodem były finanse.

"Majówka z książką" nie odbyła się także w 2003 roku, z tego samego powodu - kosztów, jednak już rok później poznaniacy znów mogli wybrać się przed Arenę.

Pierwsza "Majówka z książką" odbyła się ponad pół wieku temu na Starym Rynku i z czasem przeniesioną ją pod Arenę. Ostatnia "51.Majówka z książką - Wielkopolskie Spotkania z Książką, Prasą, Radiem i Telewizją" odbyła się w 2006 roku.


Komentarze (7)

03-05-2012 12:25:44
N.
Dziękuję portalowi za przypominanie o dobrej przeszłości. Mam nadzieję, że w przyszłości możliwa jest reaktywacja majówki.
02-05-2012 05:09:21
ot
Majowki z ksiazka byly fantastyczne. Wielka szkoda, ze juz ich nie ma.
01-05-2012 23:41:28
kaśka
Co roku chodziłam tam z rodzicami, bardzo brakuje tej "majówki z książką", ale coż miasto z zkzl na czele potrafi tylko podwyższać czynsze i zamykać księgarnie. POZnan* hał hał...
01-05-2012 21:38:17
Paweł
Tak właśnie dzisiaj wspominałem o tej imprezie. Szkoda, że już się nie odbywa. Być może za jakiś czas ktoś wpadnie na pomysł ożywienia tej idei, i odkopie w tej czy innej formie "majówkę z książką". Oby..
01-05-2012 20:22:29
Slawek
"Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Ile książek udało się wam już przeczytać w tym roku? Ja przeczytałem jedną, ale za to bardzo grubą :)" to tyle z mini reportażu ze strony grobelnego na fb.
01-05-2012 15:49:12
wolf
Prezydent Grobelny za to był dzisiaj obecny na otwarciu deptaka na Wrocławskiej. Przecinał wstęgę przed kamerami i obiektywami aparatów, żeby wyglądało że to jego pomysłem było ożywienie tej ulicy
01-05-2012 09:32:21
Poznaniak
No jak fajie Przynajmniej Grobelny Ryś nie będzie obrzucony jajami. Również nie bedzie miał okazji do reklamy swej mordeczki... Wszak On jest przyczyną balaganu w Pń.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: