Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach o cyfryzacji. Abonenci kablówki nie będą musieli kupować dekoderów cyfrowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach o cyfryzacji. Abonenci kablówki nie będą musieli kupować dekoderów cyfrowych
23-04-2012 01:36   Janusz Ludwiczak
Już niedługo wyłączony zostanie naziemny sygnał analogowy. Proces cyfryzacji sygnału telewizji naziemnej był głównym tematem trzydniowych targów "Poznań Media Expo", które odbyły się w Iglicy MTP.

Podczas czwartej edycji targów "Poznań Media Expo" poruszone zostały kwestie związane z procesem cyfryzacji sygnału telewizji naziemnej. Natomiast w trakcie konferencji "Telewizja Cyfrowa dla Wszystkich 2.0" eksperci poruszali tematy związane z różnymi formami odbioru treści telewizyjnych rozpoczynając od DVB-T , poprzez platformy satelitarne i sieci kablowe, a kończąc na SmartTV.

Zwiedzający mogli w Iglicy zapoznać się m.in. z ofertami dekoderów, które pozwolą na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej.

Nie będzie konieczna wymiana odbiornika telewizyjnego, wystarczy zakupić dekoder cyfrowy, których ceny zaczynają się od 100 zł. Dekoder należy podłączyć do telewizora. Obecnie w Poznaniu nadawany jest sygnał z multipleksa 3, gdzie dostępne są programy: TVP1, TVP2, TVPInfo, TVPKultura i TVPHistoria, a od czerwca "dwójka" będzie dostępna w jakości HD. Natomiast od 1 czerwca w Poznaniu będzie można odbierać telewizję w jakości cyfrowej z nadajnika w Śremie na multipleksie MUX1, na którym będą programy: TVP1 w jakości HD, TVP2, TVP Info, a także Polo TV i Eska TV.
W każdym województwie będzie emitowany program regionalny, a wiec widzowie TVP Info w Poznaniu będą na pewno mogli oglądać program lokalny TVP Poznań
- wyjaśnia Robert Perkowski z ośrodka TVP Technologie.

A czy abonenci kablówki będą musieli również zakupić specjalny dekoder cyfrowy?

Usługa telewizji Inea jest dostarczana przy wykorzystaniu sieci kablowej. Zmiany w telewizji naziemnej, czyli tej "z powietrza" nie mają wpływu na nasze usługi, dlatego po wyłączeniu telewizji naziemnej analogowej nasi abonenci będą oglądać telewizję analogową i cyfrową bez żadnych zmian - tłumaczy Kinga Podraza-Myszkowska, rzecznik Inea.

Abonenci nie muszą kupować specjalnych dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej, gdyż taki dekoder udostępniamy bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu. Inea oferuje usługę telewizji cyfrowej od 2005 roku i skorzystało z niej już ponad 2/3 abonentów. Właśnie wprowadziliśmy specjalną promocję na usługę telewizji dla emerytów i rencistów - jest w cenie 19,90 zł - dodaje Kinga Podraza-Myszkowska z Inea.

Organizatorem "Poznań Media Expo" były Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, przy współpracy Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: