Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od soboty autobusem T2 nie dojedziemy do Ronda Jeziorańskiego, a "szesnastką" do Kupca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od soboty autobusem T2 nie dojedziemy do Ronda Jeziorańskiego, a "szesnastką" do Kupca
13-04-2012 10:35   Janusz Ludwiczak
Spore zmiany czekają pasażerów od soboty do wtorku włącznie. Na utrudnienia muszą przygotować się również kierowcy.

Od 14 do 17 kwietnia drogowcy będą układać nową nawierzchnię na ulicy Przybyszewskiego i Reymonta. W związku na ulicy Przybyszewskiego do skrzyżowania z Szamarzewskiego do ulicy Marcelińskiej odbywać będzie się dwukierunkowo nitką wschodnią. Natomiast na dalszym odcinku ulicy Przybyszewskiego oraz na ulicy Reymonta (od Marcelińskiej do Wojskowej) ruch poprowadzony zostanie dwukierunkowo nitką zachodnią.

Również od soboty do wtorku włącznie prowadzony będzie IV i V etap przebudowy ulicy Bukowskiej. Drogowcy będą wymieniać nawierzchnię na odcinku pomiędzy ulicami Przybyszewskiego a Szamotulską oraz dodatkowo od Szamotulskiej do Grochowskiej. Ulica Bukowska dla ruchu kołowego zamknięta zostanie od Przybyszewskiego do do skrzyżowania z ulicami Szpitalną i Grochowską.
Dla kierowców jadących w kierunku Kaponiery wytyczony zostanie objazd ulicami Szpitalną, Szamarzewskiego i Przybyszewskiego a w kierunku Grunwaldu i Ławicy: przez Przybyszewskiego, Marcelińską i Grochowską.

W związku z prowadzonymi pracami drogowymi od 14 do 17 kwietnia włącznie zmienione zostaną trasy linii autobusowych nr T2, 48, 59, 63, 77, 93, pospiesznych A i L oraz nocnych nr 240, 242 i 251.

Autobusy linii dziennych nr 48, 59, 77, L skierowane zostaną objazdem w obu kierunkach po trasie:
… - Bukowska – Przybyszewskiego – Szamarzewskiego – Szpitalna – Bukowska - …

Autobusy linii dziennych nr 63, A oraz nocnych nr 240 i 242 skierowane zostaną objazdem w obu kierunkach:
… - Bukowska – Przybyszewskiego – Szamarzewskiego – Szpitalna – Grochowska - …

Autobusy "za tramwaj" T2 oraz linii nocnej nr 251 jadące od strony Junikowa pojadą objazdem po trasie:
… - Marcelińska – Przybyszewskiego – Bukowska - …
Powrót bez zmian ulicami Szylinga, Grunwaldzka, Wojskowa, Marcelińska.

Z całkowitego użytkowania wyłączone zostaną przystanki: "Grodziska" - na ulicy Bukowskiej (w obu kierunkach) - dla linii nr 48, 59, 63, 77, "Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego" – na ulicy Grunwaldzkiej w kierunku centrum dla linii T2 i 251.

To nie koniec zmian! W sobotę, 14 kwietnia rozpocznie się remont torowiska na ul. 27 Grudnia i na pl. Wolności. Do pojazdów niskopodłogowych i potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowany zostanie również przystanek naprzeciwko Arkadii.

Przez około miesiąc swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 2, 3, 9, 11, 13, 16 i N21. "Dwójka" i "dziewiątka" pojadą objazdem przez Górną Wildę, Królowej Jadwigi, Stanisława Matyi, Towarową, Św. Marcin, Most Uniwersytecki i Rondo Kaponiera.

Dla linii tramwajowych nr 3 i 11 wytyczony zostanie objazd prowadzący przez Roosevelta, Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Mielżyńskiego, Pl. Cyryla Ratajskiego i 23 Lutego, do pętli na Placu Wielkopolskim.

"Trzynastka" ze Starołęki skrócona zostanie do al. Marcinkowskiego, gdzie pełnić będzie rolę "wahadła", tzn. tramwaje linii nr 13, które od strony Starołęki dojadą do przystanku "Marcinkowskiego" będą się cofać do przystanku zlokalizowanego od strony ul. Św. Marcin i stamtąd zabiorą pasażerów, którzy będą chcieli dojechać w okolice Pl. Bernardyńskiego, Politechniki czy Ronda Rataje. "Trzynastka" kursować będzie z podwojoną częstotliwością - w godzinach szczytu co 5 minut, a po godz. 19, w soboty i niedziele co 10 minut.

Od skrzyżowania Królowej Jadwigi i Garbar przez Strzelecką, Podgórną, al. Marcinkowskiego, 27 Grudnia, Gwarną do Ronda Kaponiera będą co ok. 10 minut jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T9.

Do połowy maja nie będzie można też "szesnastką" dojechać z Łazarza do Politechniki, pl. Bernardyńskiego czy w okolice Kupca. Od soboty tramwaje linii nr 16 kursować będą na trasie: GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Stanisława Matyi - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Estkowskiego - Małe Garbary - Wolnica - Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Pl. Cyryla Ratajskiego - Mielżyńskiego - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - Trasa PST - OS. SOBIESKIEGO.

Mamy za to dobre wiadomości. 5 maja tramwaje mają powrócić na Rondo Jeziorańskiego. Za kilka dni przywrócony ma zostać ruch kołowy na Rondzie Jeziorańskiego i ulicy Grunwaldzkiej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: