Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od wtorku dłuższe płatne parkowanie wokół Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od wtorku dłuższe płatne parkowanie wokół Targów
15-04-2012 14:18   Janusz Ludwiczak
Od wtorku strefa płatnego parkowania, która swoim zasięgiem obejmuje również część Łazarza - okolice MTP i Dworca Zachodniego będzie obowiązywała dłużej - w dni robocze już od 8 zamiast jak było do tej pory od 10 oraz dodatkowo w soboty.

Początkowo wydłużona strefa parkowania miała zacząć obowiązywać od maja, jednak uchwała Rady Miasta Poznania (z 20 marca 2012) ukazała się w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego znacznie wcześniej niż to planowano. Dzięki temu ZDM szybciej wprowadzi zmiany.

I tak już od wtorku 17 kwietnia strefa płatnego parkowania będzie obowiązywała już od godz. 8:00 do 18:00 (do tej pory było to od 10:00 do 18:00) oraz dodatkowo w soboty od 8:00 do 14:00.

Strefa parkowania obejmuje swoim zasięgiem całe centrum miasta (w obrębie ulic: Dworcowa, Królowej Jadwigi, do rzeki Warta, dalej do ul. Estkowskiego, wzdłuż ulicy Szyperskiej, Garbary i torów kolejowych), a od maja zeszłego roku również Jeżyce.

Od kilku lat Strefa Płatnego Parkowania obejmuje również fragment Łazarza - głównie okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich i Dworca Zachodniego (m.in. na ul. Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich, Zachodniej i fragmencie Głogowskiej i Grunwaldzkiej).

Dzięki wprowadzeniu strefy parkowania w soboty miasto zyska co miesiąc 60 tysięcy złotych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: