Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za 2,3 mln zł wojsko sprzedało kino "Grunwald". Powstanie w nim hipermarket? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za 2,3 mln zł wojsko sprzedało kino "Grunwald". Powstanie w nim hipermarket?
03-04-2012 20:35   Janusz Ludwiczak
Za 2 mln 323 tys. złotych został sprzedany budynek dawnego kina "Grunwald" przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej. Nowy właściciel po uzyskaniu wymaganych pozwoleń zamierza wykorzystać obiekt na cele handlowe.

Pod koniec zeszłego roku Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż nieruchomość, znajdującą się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej na działce o powierzchni 0,2049 ha i 1091,98 m kw. powierzchni użytkowej. Cena wywoławcza budynku, w którym mieściło się kino Grunwald, a od 2005 roku "Sala Rozmaitości" wynosiła 2,3 mln zł.

Budynek dawnego kina Grunwald został sprzedany przez gorzowski Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego za kina za 2 mln 323 tys. złotych.

Nowy właściciel po uzyskaniu wymaganych pozwoleń oraz odpowiedniej adaptacji - zamierza wykorzystać obiekt na cele handlowe. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego obiekt znajduje się na obszarze, który objęty jest ochroną zabytków i wymaga odpowiedniej rewitalizacji oraz odbudowy zgodnie z historycznym charakterem dzielnicy. Sprzedana działka znajduje się na terenie śródmiejskiej zabudowy o średniej wysokości z dominującymi funkcjami mieszkalnymi i usługowymi. W sąsiedztwie dawnego kina zlokalizowane są też tereny nadal użytkowane przez wojsko.

Pieniądze pochodzące ze sprzedaży będą przeznaczone na fundusz modernizacji sił zbrojnych.


Komentarze (1)

03-04-2012 21:25:21
vera
Na bank będzie tu Biedronka.
Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: