Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wirtualna podróż po Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wirtualna podróż po Łazarzu
26-03-2012 01:38   Janusz Ludwiczak
Czy można w ciągu paru sekund przenieść się z ulicy Matejki na Kolejową lub z Rynku Łazarskiego na Śniadeckich? Od paru dni jest to możliwe, dzięki usłudze Street View, która pojawiła się na mapach Google. Dzięki panoramicznym zdjęciom możemy zobaczyć np. kościół Matki Boskiej Bolesnej, przystanek tramwajowy przy Dworcu Zachodnim czy nawet okno swojego mieszkania i to w dowolnym miejscu na świecie i dowolnej porze dnia i nocy, wystarczy tylko komputer z dostępem do internetu.

Street View jest popularną funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia.

Street View obejmowało do tej pory 27 krajów na całym świecie. Google z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej postanowiło dodać również Polskę. W ramach Street View dostępne są zdjęcia większości ulic Gdańska, Warszawy i Wrocławia, czyli miast, które będą gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Można też oglądać panoramy m.in. z Krakowa, Łodzi, Białegostoku, Szczecina, a także tras turystycznych od Szczecina po Świnoujście czy od Trójmiasta po Hel włącznie. Są również zdjęcia panoramiczne z Krupówek w Zakopanym czy od Zamku w Malborku po Tężnie Solankowe w Ciechocinku.

W Google Street View możemy zobaczyć również Poznań i oczywiście Łazarz. Miejsca, które są dostępne w Polsce w ramach Street View można oglądać zbliżając Mapy Google do największego poziomu lub przeciągając znajdującą się w lewym górnym rogu mapy ikonę ludzika na podświetlony na niebiesko obrys ulicy. Dzięki zastosowanej technologii łączenia zdjęć w panoramy 360 stopni, można rozglądać się dookoła lub przesuwać wzdłuż ulicy, podziwiając widoki z perspektywy przechodnia. W ten sposób można na przykład sprawdzać lokalizację restauracji, ustalić miejsce spotkania, obejrzeć okolicę wybranego hotelu, zapoznać się z drogą dojazdu, odnaleźć atrakcje turystyczne w okolicy.

Zdjęcia do Street View wykonywane były minionego lata przez specjalne aparaty, umieszczone na samochodach Google, które od czerwca do końca sierpnia jeździły również po łazarskich ulicach.

Zdjęcia były wykonywane od czerwca do października 2011 r. Następnie trwał proces obróbki zdjęć - łączenia ich w panoramy, rozmywania twarzy przechodniów i tablic rejestracyjnych, etc. Łącznie trwało to ok. 10 miesięcy - powiedział Piotr Zalewski z Biura Prasowego Google Polska.

Ze względu na ochronę danych osobowych twarze przypadkowych przechodniów i tablice rejestracyjne samochodów zostały zamazane. Jednak spacerując ulicami Berlina można zobaczyć nawet zamazane budynki. Mogą zdarzyć się jednak sytuacje, że nie zostały zamazane twarze wszystkich osób lub tablic rejestracyjnych. Jak więc mogą się z Google kontaktować się osoby, które nie życzą sobie publikacji w internecie swojego wizerunku lub tablicy rejestracyjnej swojego samochodu?

Każdą taką sytuację można zgłosić za pomocą znajdującego się w lewym dolnym rogu każdego zdjęcia napisu "Zgłoś problem", to bardzo łatwy proces, w którym zaznacza się obszar zdjęcia, który jest nieodpowiedni (np. nierozmyta tablica rejestracyjna). Rozpatrzenie takiego zgłoszenia trwa maksymalnie kilka dni - wyjaśnia powiedział Piotr Zalewski, Biuro Prasowe Google Polska.

Jeśli spacerując wirtualnie po łazarskich ulicach wydzieli Państwo nietypowe ujęcia oczami Google Street View zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi opiniami (w komentarzu można podać bezpośredni link do danego zdjęcia/mapy).


Wyświetl większą mapę


Komentarze (2)

28-03-2012 21:49:53
Hania
Nasz Lazarz jest piekny !
26-03-2012 11:09:13
kiwi
rok temu ulice nie byly tak brudne i tak rozkopane jak teraz
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: