Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZKZL ogłosił przetarg na montaż windy w swojej siedzibie przy Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZKZL ogłosił przetarg na montaż windy w swojej siedzibie przy Matejki
17-03-2012 01:13   Janusz Ludwiczak
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych chce zbudować w swojej siedzibie przy ul. Matejki 57 windę, która miałaby być pomocna dla obsługi klientów, w tym osób starszych, ale także samych urzędników, którzy muszą dźwigać ciężkie dokumenty między piętrami.

Siedziba Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) mieści się w zabytkowej czteropiętrowej kamienicy przy ul. Matejki 57, wybudowanej w 1906 roku. Ponad 160 urzędników musi codziennie dźwigać ciężkie dokumenty między piętrami, dlatego pomocna dla nich miałaby być winda. Dźwig byłby ułatwieniem także dla klientów ZKZL, w tym osób starszych.

Ogłosiliśmy właśnie przetarg na dostawę windy. Udało nam się zaoszczędzić pieniądze przy okazji realizacji innych zadań inwestycyjnych. Podobnie było w zeszłym roku. Pod koniec 2011 roku ogłosiliśmy więc pierwszy przetarg na dostawę i montaż dźwigu, ale zaproponowana cena przekraczała nasze możliwości finansowe (wpływ na to miał z pewnością szczególnie wysoki kurs euro). Mamy nadzieję, że tym razem koszt windy okaże się niższy. Liczymy się jednak z tym, że może i tym razem się nie udać - tłumaczy Magdalena Gościńska, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Montaż windy planowany był juz wcześniej przy okazji prac remontowych, które przy Matejki 57 realizowaliśmy etapami. Nasz siedziba jest budynkiem użyteczności publicznej, a wśród naszych klientów nie brakuje ludzi starszych i niepełnosprawnych, stąd winda z pewnością będzie przydatna. Bo choć punkt obsługi klienta jest na parterze, to część spraw nasi klienci załatwiają w pokojach od 1 do 4 piętra. Winda zamontowana będzie wewnątrz budynku, wykorzystując częściowo przestrzeń wewnętrznego dziedzińca (tzw. "komina"). Koszt inwestycji znany będzie po rozstrzygnięciu przetargu - dodaje Magdalena Gościńska z ZKZL.


Komentarze (3)

21-04-2013 18:36:13
fafol
co wy opowiadacie?? przecież żaden petent nie ma prawa wstępu powyżej oarteru !!!! troche powagi, panowie!
23-09-2012 20:58:48
NN
Już zamontowano windę z ograniczeniem dostępu chyba przed emerytami :))))))))
17-03-2012 17:20:22
emeryt
Czy w zabytkowej kamienicy można zamontować windę. Czy w tej sprawie wypowiedział Miejski Konserwator Zabytków.
Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: