Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęła się rozbiórka "czternastki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczęła się rozbiórka "czternastki"
24-02-2012 01:12   Janusz Ludwiczak
Pochodzący z 1978 roku pawilon 14a przechodzi do historii. Na terenie MTP rozpoczęła się rozbiórka "czternastki". W jej miejscu powstanie park i parking.

Przetarg na rozbiórkę pawilonu 14a (dawniej nr 26) Międzynarodowe Targi Poznańskie ogłosiły w listopadzie 2011 r. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace wyburzeniowe.

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się jeszcze pawilon 14a powstanie parking dla gości Poznań Congres Center oraz skwer zieleni.

Od lutego rozbierany będzie pawilon 14b. Zmieniły się standardy ochrony przeciwpożarowej. Stanęliśmy wobec wyzwania - albo zainwestować kilkadziesiąt milionów, żeby uczynić go niepalnym, albo rozebrać. W jego miejscu powstanie zielona otulina centrum kongresowego - mówił w grudniu Andrzej Byrt, prezes Targów.

Będzie to strefa wypoczynku dla uczestników spotkań. Projekt chcemy zrealizować do września przyszłego roku, kiedy odbędzie się Ogólnopolski Kongres Kardiologów, na którym będziemy gościć 5 tysięcy osób - dodaje Przemysław Trawa, wiceprezes Zarządu MTP.

Inwestycja związana jest z przebudową trzypoziomowego pawilonu nr 15, które pełni funkcję centrum kongresowego. Niebawem na ostatnim piętrze otwarta zostanie sala koncertowa, która pomieści 2 tys. widzów. W dalszych planach jest budowa parkingu wielopoziomowego na 800 samochodów, do którego wjazd ma prowadzić w miejscu dzisiejszej restauracji Mc Donald's.


Komentarze (2)

24-02-2012 19:53:48
Beczka
@ Drwal: Dokładnie,MTP podpisało umowę z Mc Donald's tylko do 2014 roku,bodajże. Potem ma ona zostać wyburzona. W jej miejscu ma powstać parking wielopoziomowy dla gości targów.
24-02-2012 02:47:07
DRWAL
"wjazd ma prowadzić w miejscu dzisiejszej restauracji Mc Donald's" czy to oznacza, ze sa plany likwidacji McDonalda i uwolnienia Glogowskiej od zapachu spalonego tluszczu? :)
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: